Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Четене на чужд език

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Четене на чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Четене на чужд език   Четене на чужд език I_icon_minitimeПон 16 Май 2016 - 23:21

Обичате ли да четете на чужд език? Откога четете на чужд език? На кои чужди езици ви се отдава да четете? Има ли книги, които предпочитате да прочетете в оригинал, дори вече да сте чели книгата на български?
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Четене на чужд език Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четене на чужд език   Четене на чужд език I_icon_minitimeНед 22 Май 2016 - 23:42

Владея само английски език. Започнах да чета на него скоро след като започнах да чета по-усилено през 2012. Първото по-обемно нещо, което изчетох на английски, беше един Здрач фенфикшън, но първата официално издадена книга, която съм прочела в оригинал, беше "Entangled" на Кат Кларк, която пък не беше нищо особено, но ми беше добро начало за свикване с четене на художествен текст на езика.

Обичам да чета в оригинал, успявам да усетя по-добре 'гласа' на автора така. Фентъзитата иначе си ги предпочитам в превод, заради многото имена на създания и тъй нататък. Пък и не съм най-най-големия фен на фентъзито - и ако не ми е самата книга на сърцето, ще ми е още по-тегаво да я чета на чужд език.

Не ми се е случвало да чета книга в оригинал, след като съм я прочела вече в превод. Но пък аз рядко препрочитам книги по принцип.
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
 
Четене на чужд език
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Четене на глас
» Любимо място и време за четене

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: