Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Eurovision/Евровизия

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Eurovision/Евровизия Empty
ПисанеЗаглавие: Eurovision/Евровизия   Eurovision/Евровизия I_icon_minitimeВто 1 Май 2018 - 18:27

Eurovision

Eurovision/Евровизия Eeeeee10

Песенен конкурс „Евровизия“ (на английски: Eurovision Song Contest; на френски: Concours Eurovision de la chanson) е телевизионно предаване, организирано от Европейския съюз за радио и телевизия. Провежда се ежегодно от 1956 г., а много музикални изпълнители са се сдобили с известност именно след участието си в него.

Конкурсът се излъчва всяка година от 1956 г., което го нарежда сред най-продължителните телевизионни предавания в света. Публиката му в последните години варира между 100 и 600 милиона зрители в международен мащаб. „Евровизия“ се излъчва и в страни, които не са членки на ЕСРТ – Австралия, Канада, Индия, РЮА, Южна Корея, САЩ и други. От 2000 г. конкурсът може да се гледа и онлайн.

През 2017 г. Кристиан Костов поставя рекорд за България, като се класира на престижното 2-ро място.
Тазгодишното българско участие:

Очакваме коментарите ви за тазгодишния конкурс, както и тези за изминали години!
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Eurovision/Евровизия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eurovision/Евровизия   Eurovision/Евровизия I_icon_minitimeЧет 10 Май 2018 - 20:02

Ами... не съм слушала всичко от тазгодишното, но има нелоши песни, към които няма как да не съм пристрастна и да не им намирам кусури, щото България тоооооп Haha!

Но, for real, харесвам българската песен тази година, и то много повече от на Поли и Кристиан предните години.

Песента на Кипър от патриотична гледна точка смятам, че е чалга и е просто секси копие на If love was a crime (чуйте куплетите!), но реално погледнато, е сериозен конкурент, защото е мега енергична, за последните 2 дни съм гледала живото изпълнение поне 4-5 пъти. ;д
Израелската с всяко следващо слушане ми стана все по-забавна, няма да лъжа. (Колежките ми я хейтват, обаче, да сме честни, Евровизия е интересна само когато е сеир и шарения Haha! Примери: Верка Сердучка, гордите славянки, опера-дъбстеп, французите, дето страшно им се забавлявах, а си останаха с 0 точки, Лорди, и така нататък.)
Чехия ми хареса, но на лайва ме издразни, не знам. :Д
И... другите не са ми направили голямо впечатление. Ще видя днес на втория полуфинал дали нещо ще ми грабне вниманието.

Сеира настрана, има песни от предишни издания, които още си слушам и ми харесват. На първо място, като начинаеща във френския, Requiem и J'ai cherché, In Love Hunter of Stars, Hey Mama (ОБОЖАВАМ), Gravity...

Мисля, че от песните си личи, че само последните години съм следяла конкурса по-отблизо, но да Haha! Забавлявам се с онлайн коментарите и главно затова.

Edit: Преди да съм забравила - Сърбия ми направиха впечатление. Словения също, горе-долу.
Мило ми става, като видя някой с entry в посока рок, тая година Унгария и Холандия, ама като знам, че почти няма да получат точки с тия песни на финала, ми става жално чак. ;д
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Eurovision/Евровизия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eurovision/Евровизия   Eurovision/Евровизия I_icon_minitimeНед 13 Май 2018 - 17:59

Тази година не успях да го гледам, а от песните финалисти слушах само 4-5. Не бях впечатлена особено от тях, освен от една, която после трябва да намеря, за да си я добавя в плейлистата. Мисля, че беше на Швеция. Много е танцувална и яка. Мисля, че винаги песните на Швеция са ми харесвали много. И когато бяха домакини през 2016 мисля, направиха страшно шоу.

От победителката не съм доволна, песента е ритмична и ти се набива в мозъка, но е доста далеч от представата ми за песен победител. Българската песен беше хубава, но не ми харесваше идеята на такава формация от нищото... двамата американци какво диреха там, не знам.

От предните години имам доста любими песни:
Måns Zelmerlöw - Heroes (Sweden)
Alexander Rybak - Fairytale (Norway)
Amir - J'ai Cherché (France)
Laura Tesoro - What’s The Pressure (Belgium)
Loreen - Euphoria (Sweden)
Dima Bilan - Never Let You Go (Russia)

... и доста други. In Love
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Eurovision/Евровизия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Eurovision/Евровизия   Eurovision/Евровизия I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Eurovision/Евровизия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: