Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Coldplay

Go down 
+6
Bilson
Melrose
pattx
marina9310
gal4eto9052
Искра
10 posters
АвторСъобщение
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeВто 17 Мар 2009 - 23:43

C O L D P L A Y

Coldplay Coldplay

Състав:
* Крис Мартин (Chris Martin) - вокал
* Джон Бъкланд (Jon Buckland) - китара
* Уил Чемпиън (Will Champion) - барабани
* Гай Беримън (Guy Berryman) - бас

История:
Историята на Coldplay започва през 1996 г. в University College London, където Крис Мартин среща Джони Бъкланд и двамата замислят сформирането на група. Скоро след това Гай Бериман, техен колега от университета, се присъединява към тях. Окончателно към групата се присъединява и Уил Чампиън, отличен музикант, който умее да свири еднакво добре на пиано, китара, бас, както и перкусии. Младежите решават да кръстят групата Coldplay. Още през май 1998 г. Coldplay издава малка компилация, наречена Safety ЕР, включваща песните: „Bigger Stronger“, „No More Keeping My Feet on the Ground“ и „Such a Rush“. Тя е предназначена за промо към звукозаписните студия, както и за семеен и приятелски кръг, затова от 500-те копия, само 50 достигат реалния пазар. През декември групата подписва договор с лейбъла Fierce Panda, с когото осъществяват второто си издание, записано в рамките на само четири дни през февруари 1999 г. Името на албума е: Brothers & Sisters EP, включващ парчетата „Brothers & Sisters“ „Easy to Please“ и „Only Superstition“. Разпространен е в 2500 копия и скоро групата започва да набира популярност. След изпълняването на договора, през май 1999 г., Coldplay подписват договор с гигантската компания Parlophone за правата върху 5 албума. Месец по- късно на бял свят се появява The Blue Room EP, включващ песните „Bigger Stronger“, „Don't Panic“, (The Blue Room EP version), „See You Soon“, „High Speed“, „Such a Rush“. Издадени са 5000 копия, но въпреки успеха, Coldplay е на ръба на разпадане, след като Крис Мартин изгонва Уил от групата, а след това го моли да се завърне. От чувство за вина, за кратък период от време Мартин посяга към алкохола. Групата решава да смени подхода си, за да остане сплотена и приема мотото: Един за всички, всички за един. Приходите трябва да се поделят по равно, а пък от групата ще бъде уволнен всеки, който употребява тежки наркотици.

Дискография:
* Parachutes (2000)
* A Rush of Blood to the Head (2002)
* X&Y (2005)
* Viva la Vida or Death and All His Friends (2008)


Последната промяна е направена от Искра на Пон 24 Яну 2011 - 21:56; мнението е било променяно общо 4 пъти
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeВто 17 Мар 2009 - 23:44

Ето и за тях тема... Надявам се информацията е изчерпателна. Сега давайте и вие - мнения за бандата, слушате ли ги или не, любими песни и т.н.? Smile
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeСря 18 Мар 2009 - 23:01

Така.. имам честта да съм първа - ОБОЖАВАМ ГИ!!!
По принцип Крис Мартин пее божествено, слушала съм почти всичките им парчета, последният им албум дори го имам в оригинал... И много си ги харесвам, обичам всички песни, особено баладите им...
Любима обаче ми е една - Fix you...
Има страшно много смисъл в нея и я заобичах още от "Бъфи, убийцата на вампири", където бе използвана за саундтрак в единия епизод... Cute
Върнете се в началото Go down
marina9310

marina9310


Брой мнения : 340
Join date : 01.02.2009
Age : 30
Местожителство : Dobrich

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeСря 18 Мар 2009 - 23:46

Слушам ги отскоро, но наистина ги харесвам. Smile Текстовете им са велики lol! Любимите ми парчета са Fix You, Violet Hill, Viva La Vida, Talk и Тhe Scientist.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeЧет 19 Мар 2009 - 11:38

gal4eto9052 написа:
Така.. имам честта да съм първа - ОБОЖАВАМ ГИ!!!
По принцип Крис Мартин пее божествено, слушала съм почти всичките им парчета, последният им албум дори го имам в оригинал... И много си ги харесвам, обичам всички песни, особено баладите им...
Любима обаче ми е една - Fix you...
Има страшно много смисъл в нея и я заобичах още от "Бъфи, убийцата на вампири", където бе използвана за саундтрак в единия епизод... Cute

Напълно съгласна! Обожавам Fix you... Крис Мартин много ме кефи - като глас, а и като външност ми е много симпатичен :Р Групата е наистина страхотна, много ги харесвам... Заслужено са ми сред любимците Cute
Върнете се в началото Go down
pattx

pattx


Брой мнения : 1067
Join date : 16.01.2009
Age : 31

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeПон 20 Апр 2009 - 15:33

Обожавам тази група In Love In Love In Love
Наистина песните им са страхотни, а текстовете велики!
Ще напиша само част от любимите им техни песни: The Scientist, Violet Hill, Fix You, Clocks и тн.
Наистина заслужават да бъдат наречени ВЕЛИКА група!
Върнете се в началото Go down
http://screamst.deviantart.com/
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeПон 20 Апр 2009 - 16:17

Не мога да ги понасям. Преди 2-3 години мнението ми не беше такова, но и нямах никакъв вкус за музика. Скучни са ми, и много middle class... За това страня от тях и слушам Kasabian. Мнението ми съвпада с това на Ноел и Фил:


Последната промяна е направена от Melrose на Пет 23 Авг 2013 - 18:47; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Bilson

Bilson


Брой мнения : 83
Join date : 11.07.2010
Age : 28
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeНед 11 Юли 2010 - 23:51

Coldplay е любимата ми група.Те са върха - всичките им албуми са зашеметяващи.Карат ме да мечтая.
Новият албум изпъква от всякъде с прекрасни сингъли,направо нямат равни.Друга такава група няма!
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeСря 5 Яну 2011 - 22:54

Преди малко видях мнението на Гал в 'Мисъл на деня' и се подсетих да дам мнение за тях. Haha!

Страхотни! По принцип слушам всякаква музика, но много малко групи извън метъла/метълкора мога да нарека любими. Колдплей са една от тях. Суперска, нежна музика, невероятни текстове, въобще, група, която ти оставя едно такова приятно и усмихнато усещане след като си ги слушал. Последния месец може би ги цикля доста често, но и за мен любимата песен е Fix You. Вълшебна е! <3 X and Y като цяло ми е любим албум, но ако трябва да посоча favorite парчета това ще са: Fix You, White Shadows, Clocks, A Rush Of Blood To The Head /адски текст/, Speed Of Sound, и нека спра до тук.

love
Върнете се в началото Go down
maria.zhelyazkova

maria.zhelyazkova


Брой мнения : 41
Join date : 07.03.2011
Age : 30
Местожителство : Садово, Пловдив

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeПон 7 Мар 2011 - 16:39

От друга планета са! Просто страхотни! Музиката им ме поглъща, толкова е смислена и уникална! Най-много харесвам: Violet Hill, Lost, Fix you, Yellow, The Scientist, Clocks, Viva La Vida, Speed of sound, God put a smile upon your face, Til Kingdom Come..

in love
Върнете се в началото Go down
Artemis

Artemis


Брой мнения : 1494
Join date : 19.06.2009
Местожителство : Rainbow Country

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeСъб 23 Апр 2011 - 1:57

Обичам ги. Ама наистина ги обичам!
Много често ги слушам и всички песни са ми любими Smile))
Върнете се в началото Go down
ina.lina




Брой мнения : 36
Join date : 24.11.2012
Местожителство : София

Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitimeСря 28 Ное 2012 - 13:03

това е супер яка група любимият им албум ми е X&Y
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Coldplay Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Coldplay   Coldplay I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Coldplay
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: