Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 The Rasmus

Go down 
+6
twilight_i94
lukito
RavenHeart
elementamon
Alice Cullen
gal4eto9052
10 posters
АвторСъобщение
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeНед 19 Апр 2009 - 20:41

The Rasmus



The Rasmus 2uif3ae


Групата се създава през 1995 година, като първоначално съществува като ученическа група, а по-късно започва да записва и издава албуми. Съставена е от Лаури Юльонен (Lauri Ylönen) /вокалист/, Паули Рантасалми (Pauli Rantasalmi) /китара/, Ееро Хейнонен (Eero Heinonen) /баскитара/ и Яне Хейсканен (Janne Heiskanen) /барабани/, който през 2000 /преди излизането на 'Into'/ е заменен от Аки Хакала (Aki Hakala). Лаури и Ееро са близки приятели от както са се запознали в 3-ти клас. По-късно в гимназията се запознават с Паули около 90-та година и решават да правят своя музика. Първият вариант на групата се появява през 1994 г. „Дъ Расмус“ започват като училищна група под името Sputnik, което после променят на Anttila. Първите 3 албума са познати като „Расмус“ и чак след новият договор с музикалната компания 'Playground' се преименуват на „Дъ Расмус“. Често твърдят, че името на групата не значи нищо, но Ееро в едно от интервютата им споменава, че то идва от думите trash и mosh /trash music и mosh pit/. През 1995 година срещат своя първи мениджър Тея Котилайнен (Teja Kotilainen) докато свирят в клуб, наречен Oranssi /Оранжево/ и започват да работят по някои песни. През декември същата година издават първия си диск със заглавието '1st', а следващата година и първият им албум „Peep“.
Вокалиста Лаури казва за своите текстове: „Моите текстове винаги са лични и всяка дума има значение, което ми напомня за нещо което се е случило“. За 'Dead Letters' казва: „Всяка песен е писмо до някой. Може да е признание, извинение или вик за помощ.“ Dead letters е албумът, който ги изстрелва към световните класации и ги прави една от най-нашумелите и известни групи от Финландия. Следват множество турнета, фестивали и интерв'та, които увеличават славата им, като дори издават албумите си в САЩ и Япония.

След 2 години излиза и Hide from the Sun, с който момчетата продължават да обират овации по цял свят. Попроменили малко стила, станали, както сами казват, малко по-тъмни, те разчупват познатия веселяшки rasmus стил с помощта на колегите им от Апокалиптика, повече рифове и други. Групата отделя и значително време за феновете си от САЩ.

Талантът им привлича вниманието на известния продуцент Desmond Child работил с артисти като Alice Cooper, Bon Jovi, Ricky Martin и решават да направят заедно Black Roses, който излиза през септември 2008. Албумът е едно завръщане, казват момчетата, към стария Расмус стил. И макар тектовете да не могат да се нарекат кой знае колко по-весели, наистина може да се усети промяната след Hide from the Sun. Групата започна дългото си зимно турне, с което бе удостоена и България на 12.02.2009.



Peep (1996) Playboys (1997)
The Rasmus O5rx9i The Rasmus 2mmz86f
[/right]
Hell Of A Tester (1998) Into (2001)
The Rasmus 2s700 The Rasmus 971wzm

Dead Letters (2003) Hide From The Sun (2005)
The Rasmus 2nb7gcm The Rasmus V3zuhd

Black Roses (2008)
The Rasmus 2cf5mpx


Официален Сайт: http://www.therasmus.com/

Моята най - най - най любима група. Надявам се, че поне някой оттук ги е слушал.
Постарах се доста за резюмето, дано ви е харесало. Smile
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeНед 19 Апр 2009 - 21:29

Много ги харесвам. Напоследък не съм ги слушала много, но преди време бях много запалена, зарибих се покрай HIM, които са ми любимата финландска група... Любими песни... Естествено In The Shadows, Guilty, No Fear /много харесвах клипа/, и от новият албум Living In A World Without You.

П.С.: Галче, много хубаво и подробно ревю на групата си направила, браво.
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeНед 19 Апр 2009 - 21:32

Галче, браво, много хубаво ревю си направила. Smile
Не мога да кажа, че са сред любимите ми и че следя творчеството им, но от това, което съм слушала мога да кажа, че определено знаят какво и защо го правят. Талантливи са няма спор, а и live концертите им са интересни - живи на сцената, изпълняват всичко много прецизно. Заслужават да им се обърне внимание. Smile Албума им Dead Letters много ми харесва, другите ... леко ми се губят. Haha!
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
RavenHeart

RavenHeart


Брой мнения : 146
Join date : 22.04.2009
Age : 31

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeНед 26 Апр 2009 - 22:38

Не са ми любимци имам и много по добри финладски групи
но In the Shadows и No Fear са наистина страхотни песни и
са ми някак сантиментални. Е и естествено да не забравям
Bittersweet с Лаури, Виле и Апокалиптика Cute

ПС:Ревюто наистина е страхотно! In Love
Върнете се в началото Go down
lukito

lukito


Брой мнения : 2103
Join date : 26.01.2009
Age : 30

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeНед 26 Апр 2009 - 23:06

Ем,супер ще гледамда си изтегля някоя тяхна песен,виждат ми се яки! Cute
Върнете се в началото Go down
http://immortalworld.piczo.com
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeЧет 13 Авг 2009 - 14:26

Харесвам ги!
Песните им са точно по мой вкус.
Харесва ми Лаури как си прави косата.Преди беше черна и сякаш повече ми харесваше,но сега започнах да свиквам с новия цвят.
Яне също ме кефи с тези барабани.Направо са супер!
Песите,които ми харесват са:In the shadows;No fear;Sail away;Livin' in a world without you и Justify.
Върнете се в началото Go down
llxshadowxll

llxshadowxll


Брой мнения : 117
Join date : 04.09.2009

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeСъб 5 Сеп 2009 - 13:13

Не съм чувала всички техни песни, а само някои. Добри са. Талант - има.
Не съм запалена фенка, така че не мога да коментирам обстойно.
Любима песен тяхна ми е - No Fear..
Върнете се в началото Go down
vampire bride

vampire bride


Брой мнения : 177
Join date : 06.04.2009
Age : 31
Местожителство : Tampеre, Finnland

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeПон 7 Сеп 2009 - 10:00

Велики музиканти! Обожавам ги! Концертът им в София тази година беше разтърсващ!!! lol! После няколко седмици не можах да се отърся и да се осъзная къде се намирам... Haha! Лаури на живо е още по-красив - има страхотни очи. Бледи, сякаш те карат да забравиш къде се намираш и те хипнотизират.
Не мога да кажа всички любими техни песни, защото са наистина много, но някои от тях са: "Livin' In A World Without You", "Ten Black Roses", "Dead Promises" и др.
Върнете се в началото Go down
cullens_fen4e

cullens_fen4e


Брой мнения : 108
Join date : 05.07.2009
Age : 27
Местожителство : Страната на вампирите...

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeСъб 10 Окт 2009 - 12:46

Амии какво да кажа. Една приятелка ме запали по тях и взех да ги слушам.
Имат хубави песни. Не съм ги чувала всичките, но тези които знам са супер.
Имат Талант определено.
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitimeСъб 20 Юли 2013 - 6:43

Случайно попаднах на техна песен (Ангела на Луцифер).
Добри са. Не най-добрите, НО адски добри, препоръчвам ги на всеки обичащ рок.
Доста често техни песни влизат в плейлистта ми „творчество“ Haha! . Обичам да пиша, като ги слушам.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





The Rasmus Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Rasmus   The Rasmus I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
The Rasmus
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: