Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Edward Norton/Едуард Нортън

Go down 
+2
twilight_i94
elementamon
6 posters
АвторСъобщение
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeЧет 23 Апр 2009 - 2:38

Edward Norton
[You must be registered and logged in to see this image.]
Шизофреник, фашист, самурай.
Актьор, който не се страхува от нищо.


Едуард Нортън се ражда на 18 август 1969 год. в Бостън, САЩ. Майка му е преподавател по английски език, а баща му – прокурор в администрацията на президента Картър. Едуард расте като сериозно, целеустремено дете. На 5-годишна възраст вече е избрал за себе си актьорската професия, след като е гледал представление, в което играела гледачката му.

Завършил гимназия, след като редовно играел на училищната театрална сцена.  След нея Нортън постъпва в престижния университет Йейл и посвещава силите си на изучаване на астрономия, история и японски език. Получил диплом в областта на историческите науки, той заминава за Япония и започва работа в компанията на своя чичо – „Enterprise Foundation”. Едва няколко години по-късно, завърнал се в Ню Йорк през 1994 г., Едуард решава да напусне работата си и да се отдаде напълно на актьорската професия.

Живеещ от доходите си като сервитьор, Нортън играе на няколко театрални сцени в Ню Йорк и накрая е приет в компанията „New York Signature Theater Company”, като в момента е член на управителния й съвет.

** Точно по това време холивудските продуценти търсели актьор за второстепенната (но изключително важна) роля в съдебен трилър, с Ричард Гиър в главната роля. След като Лео Дикаприо отказва, те прослушали над 2100 претенденти, но никой не подхождал за ролята на тихия млад човек със сериозно психическо разстройство. Нортън я получил без никакво съмнение и именно неговата игра спасява целия филм - така за играта си още в първия си филм младият актьор е номиниран за „Оскар” (за най-добър актьор във второстепенна роля), а печели и „Златен глобус” в същата номинация.

** През 1998 Нортън отново е номиниран за „Оскар”, този път за ролята на скинхед във филма "Американска история Х", но и този път няма късмет.

** В истински култов актьор, и то за мнозина, Нортън се превръща след играта си в легендарния "Боен клуб" на Дейвид Финчър – независимо че филмът е показан доста ограничено в някои страни (преди всичко в САЩ), той мигновено става популярен сред огромен брой зрители по цял свят и записва със златни букви имената на Дейвид Финчър, Едуард Нортън и Брад Пит в историята на съвременното кино.

През  2000 година Нортън се изкушава  да опита силите си в ново поприще – като режисьор. Той снима и сам продуцира "Изкушението" – романтична комедия за двама свещеници от различни вероизповедания, влюбени в едно и също момиче.


- Motherless Brooklyn (2010) (announced)
- Leaves of Grass (2009) (post-production)

- Pride and Glory (2008)
- [You must be registered and logged in to see this link.]
- The Painted Veil (2006)
- The Illusionist (2006)
- Down in the Valley (2005)
- Kingdom of Heaven (2005)
- The Italian Job (2003)
- [You must be registered and logged in to see this link.]
- Red Dragon (2002)
- Frida (2002)
- Death to Smoochy (2002)
- The Score (2001)
- Keeping the Faith (2000)
- Fight Club (1999)
- [You must be registered and logged in to see this link.]
- Rounders (1998)
- Everyone Says I Love You (1996)
- The People vs. Larry Flynt (1996)
- Primal Fear (1996)


Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeЧет 25 Юни 2009 - 22:44

Едуард Нортън е един от любимците ми. Cute
За пръв път го гледах в "Боен клуб".Там ми направи много добро впечатление.Лично аз съм доволна как изигра ролята си.Филмът е доста добър. Cute
Най-много ми харесва как играе в "Боен клуб","Италианска афера" и "Невероятният Хълк".Все е различен.Представя героите си по много добър начин. Cute
Той се превъплащава в различни персонажи и това спомага да разберем до къде се простират възможностите му в актьорската игра. Cute
Да си призная по едно време бях подлудила майка ми с филми на Едуард Нортън. It wasn't me Главно "Боен клуб".Сигурно вече съм го гледала над 7 пъти Cute ."Италианска афера"-4 пъти Cute ."Невероятният Хълк"-3 пъти. Cute
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 15:30

Гледала съм го в "Илюзионистът" и "Италианска афера". В такъв случай се имам за некомпетентна относно Едуард Нортън, но въпреки това ще изкажа мнение. Специално в "Илюзионистът" ми направи много добро впечатление, филмът като цяло може би не е нищо особено, но честно да си кажа, беше интересно замислен. "Италианска афера" - е, щом в него участват и една от любимките ми - Чарлийз Терон, а и Марк Уолбърг и Джейсън Стейтъм, няма начин; филмчето е готинко, забавно, но според мен от този тип "Бандата на Оушън" 1 е по-добър. Както и да е, малко се отплеснах. Идеята ми беше, че Нортън ме впечатли и в двата филма, ще трябва обаче да гледам още, за да си изградя по-хубаво и компетентно мнение за актьора.

П.С.: Уупс, забравих да спомна най-важното - много е секси! In Love
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 20:28

Думи нямам!
Гледах го първо в "American History X" и останах удивена. Таааква игра, такова присъствие ... Остава си ми любимия филм на Нортън. Гледала съм го още в Pride and Glory, The Incredible Hulk, The Illusionist, The Italian Job, Red Dragon, 25th Hour, Fight Club и The Score и навсякъде изпълнението му беше безупречно. Досега единствената роля, която според мен не беше за него е тази на Хълк. Да, и нея я изигра добре, но в сравнение с останалите това си беше просто падение. Останалите му роли са сложни, емоционални и изискват много добри актьорски умения, и той се справя повече от блестящо, а тази ... безлична е. Поредната история за супергерой, нищо особено. Определено го харесвам повече като някой драматичен и сложен персонаж, там наистина показва таланта си. Наскоро по Нова ТВ, когато даваха "Прецакването", в рекламата се казваше "Титанът Robert De Niro, титаничният Marlon Brando и кандидат-титанът Edward Norton", напълно съм съгласна! Преспокойно мога да го нарека актьор от калибъра на Де Ниро и Брандо, и смятам, че по-голямо признание от това да играеш на една сцена с такива велики актьори няма. Мда, Едуард Нортън определено ми е любимият актьор. И то не заради външния вид, а заради уменията и таланта му.
P.S. Искре, съгласна съм - hot as hell! Не е типичният холивудски сладникиш, което му е голям плюс.
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeЧет 9 Юли 2009 - 11:41

In Love ...
Гледах го и в "Боен клуб", както и в "Червеният дракон" - и в двата беше неотразим, особено в първия. Лелее... страхотен е направо! Влюбена съм Haha! Мон, благодаря за запалването, сега почвам да свалям още филми с негово участие I love you
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeЧет 9 Юли 2009 - 12:32

Хех, радвам се, че успях, Искре. Човекът си заслужава феновете. :Р
В замунда имаше филмография - Edward Norton Movie Pack. Аз нея си свалих и си гледкам.
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeПет 24 Юли 2009 - 20:01

[You must be registered and logged in to see this image.]

Е, кажете, не е ли просто страхотен?! In Love Ами [You must be registered and logged in to see this link.] Направо не мога да повярвам, че само 3 души изказваме мнение за него...
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeПет 24 Юли 2009 - 20:05

Искра написа:
Е, кажете, не е ли просто страхотен?! In Love Направо не мога да повярвам, че само 3 души изказваме мнение за него...

Полека, официално вече ти се потопиха гемиите по тоя Нортън, а?
Бас хващам, ще като се върна от Ирландия и изгледам всичките му филми (не мога да не го направя покрай вас двете) ще съм зарибена и аз. Haha! Haha! Haha!
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeСъб 25 Юли 2009 - 1:08

Печелиш баса, Гал. Haha!
Искрее, страхотен е! Секси е, не е някакъв сладникав ... Ух, ух, въздишааамм In Love
[You must be registered and logged in to see this link.] и [You must be registered and logged in to see this link.] са моите любими.
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeПон 3 Авг 2009 - 19:16

Знам, че вероятно само Мони и евентуално Гал (като си дойде) ще видят, но просто ме сърбят ръцете да покажа Haha! Любимите ми снимки, Мон, предполагам и на теб ти се нравят дооста :Р

[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeСъб 4 Дек 2010 - 19:20

May I join the fanclub?

Официално съм му фенка на тоя човек.
Страхотна секси визия, без да е лигаво, готино, сладникаво плейбойче.
Невероятна актьорска игра, която сякаш остава недооценена от критиката.
Роли в супер, супер яките и смислени филми, почти винаги си партнира с някакви извънземни актьори.
Какво повече да иска човек?

Първо го гледах в American History X, и останах супер впечатлена. То и самият филм е як, въпреки че е доста недействителен откъм представени в него факти, но не е документален за да имам претенции към тази част. След това великият Fight Club. Него не мога да го коментирам, това не е филм, това е религия. Той не оставя впечатление у зрителя, оставя усещане, чувство. Нещо, което аз просто не мога да опиша с думи. (:
Гледала съм още Rounders, The Painted Veil, The Illusionist и Leaves of Grass, който май не догледах, но твърдо смятам да му изгледам цялата филмография. Нечовек е!

П.П.: Искре, снимките, които си пуснала, са страшни!
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeЧет 14 Юли 2011 - 21:57

[You must be registered and logged in to see this link.]

Тва не знам дали е добра новина, защото не мисля, че филмът има нужда от четвърта част. Особено щом Мат Деймън няма да участва в нея. Но щом Свети Нортън ще е там - не ми пука. Haha!

Иначе аз му поизгледах филмографията, само няколко филма ми останаха, но никога не съм в настроение за точно такъв тип мувита. От последното си писане тук съм гледала: The Score - много готин филм, пък и с Де Ниро... страхотен; Frida, в който има съвсем малка роля; Red Dragon - хубав филм също, а и яка роля на Нортън. Не си го представях като агент /или полицай беше/, но се оказа, че и това може да играе; 25th Hour - малко изчанчен филм, но пък ролята си е точно за него! Като се сетя за филма и в главата ми изниква постерът, яка работа. Само партньорката му там не ми харесва, ама айде; The Italian Job, където е the bad guy и за пореден път доказва, че може да играе В.С.И.Ч.К.О. А и Джейсън Стейтъм не е за изпускане в тва филмче; Down In The Valley, който ми беше супер муден и безмислен, което налага повторно гледане за да го разбера; Stone, където отново си партнира с Негово Величество Робърт Де Ниро, интересен филм, който май също трябва да си припомня.

Интересно ми е, някой гледал ли е Stone и има ли мнение за него?

Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeЧет 14 Юли 2011 - 22:21

Мда, аз съм го гледала Стоун.... много странен филм, честно казано, май не успях да го разбера... Но може би трябва да се свиква - Нортън често играе в такъв тип филми. Може да му хвърля втори поглед и аз.
Иначе нямам какво ново да добавя - актьор с дарба. Аз бях направила пропуск - не бях гледала "Ядрото", но преди време - доста време всъщност, го хванах по ТВ и го гледах с баща ми. Ненормална роля прави там тоя Нортън, евалата му. Иначе съм гледала повечето му филми, само Хълк не мога да се реша да го гледам - тоя човек просто не ми се вписва в образа на някакъв комикс герой... Ще видя, може и да го погледна.
Много голямо впечатление прави и в "Цветният воал" - страхотна драма, която може би няма да е зле да си пусна отново. А пък в Rounders е адският олигофрен, заклевам се Haha! . Пълни ми душата с тая роля.
Общо взето това е от мен по темата Едуард Нортън. Страхотен актьор, спор няма. В топ 5 ми е със сигурност и ще остане там. In Love
Върнете се в началото Go down
nikivesy




Брой мнения : 45
Join date : 18.05.2011

Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitimeНед 24 Юли 2011 - 17:31

И аз не съм го гледала в Хълк,но просто не харесвам такъв тип филми.На мен си ми е отдавна любимец ,но American HistoryX ми е фаворит.А там участва и друг мой любимец Едуард Фърлонг,а Боен клуб трябва го гледам пак .Всъщност отдавна се каня,защото за него отзивите са мого добри,а на мен нещо ми се мотае като цяло съдържанието на филма.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Edward Norton/Едуард Нортън Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Edward Norton/Едуард Нортън   Edward Norton/Едуард Нортън I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Edward Norton/Едуард Нортън
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: