Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Игрите на глада

Go down 
+23
lordgrafa
royal
mimito17
ally
tokki_power
e4o1976
Alice Cullen
papazova
emotion
eleos
melanis9
Русалка
stefani24
Kristityyy
savovkiril
MVM
joly
mia_chan
LisaEl
danne_1
Mockingjay
moni794
Nessie
27 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeПет 27 Авг 2010 - 14:34

Игрите на глада Hunger

Сюзан Колинс
стр. 360

ISBN 978-954-8208-63-5
Цена 14.90 лв


Можеш ли да оцелееш сам в пустошта,
когато всички други са твърдо решени да не дочакаш утрото?


В руините на някогашната Северна Америка се намира държавата Панем с блестящата си столица Капитол и дванайсетте й окръга. Капитолът е безмилостен и държи окръзите в подчинение, като ги принуждава да изпращат по едно момче и едно момиче на възраст между дванайсет и осемнайсет за ежегодните Игри на глада - реалити шоу, предавано на живо по телевизията.

Катнис Евърдийн знае, че подписва смъртната си присъда, когато доброволно заема мястото на по-малката си сестра в Игрите. Катнис неведнъж е била близо до смъртта - и оцеляването се е превърнало в нейна втора природа. Но ако иска да победи, ще се наложи да избира между оцеляването и човечността, между живота и любовта.

Сюзан Колинс поднася равни части съспенс и философия, приключения и любов в този изпепеляващ роман, чието действие се развива в едно бъдеще, обезпокоително напомнящо нашето настояще.


Победата означава богатство и слава. Загубата означава сигурна смърт.
Игрите на глада започват....


Игрите на глада е изумителна.
Стефани Майър, автор на Здрач

Не можех да оставя книгата...
Стивън Кинг


Инфо: Екслибрис


Игрите на глада Vazplamenqwamehorz

Прехвърчат искри.

Пожарът се разраства.

И Капитолът иска отмъщение.

В руините на някогашната Северна Америка се намира държавата Панем с блестящата си столица Капитол и дванайсетте й окръга. Капитолът е безмилостен и държи окръзите в подчинение, като ги принуждава да изпращат по едно момче и едно момиче на възраст между дванайсет и осемнайсет на ежегодните Игри на глада – реалити шоу, предавано на живо по телевизията.

В Игрите може да победи само един.

И гледането е задължително!

Колкото и да е невероятно, Катнис Евърдийн е победител в Игрите на глада. А победата означава богатство и слава. Сега Катнис би трябвало да е щастлива – в края на краищата пак е при семейството си и стария си приятел Гейл. Но нищо не е точно така, как тя иска. И се носят слухове за бунт срещу Капитола – бунт, за който Катнис може би е допринесла.

Във втората част от трилогията Игрите на глада Сюзан Колинс продължава разказа за Катнис, като я подлага на още повече изпитания и поднася изненади на всяка страница.


Игрите на глада е жесток,
разтърсващ роман със задъхващо темпо,
който веднага хваща...
Не можех да оставя книгата...
Стивън Кинг

Изумителна!
Ето една книга, която няма да ви приспи.
Съветвам ви да я започнете рано сутринта
и да си освободите деня
от всички други задължения.
Стефани Майър


Както прочетох третата книга излиза на 24 август в америка, а тук се очаква към Коледа ;[


Лично мнение: Аз съм към края на втората книга и съм тотално пристрастена към поредицата. Изключително написана, тази книга наистиан не позволява да я оставиш дори за мен. Горещо я препоръчвам!
Върнете се в началото Go down
moni794




Брой мнения : 969
Join date : 26.01.2009
Age : 29
Местожителство : Варна

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeСъб 1 Яну 2011 - 1:09

Прочетох първите две, сега съм на третата.
Определено са книги написани за тийнейджъри, има някаква романтика, но не тя е на преден план. Според мен историята е доста по-различна от вече така познатите вампирски книги. Интересна е бих казала, потапя те в един нов свят и е доста завладяваща, докато я чете човек. Единствения проблем, може би е наистина това, че е написана за тиййнове, защото си личи по характера на самата главна героиня, но все пка, много е интересна поредицата. Бих я препоръчала. Smile
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeНед 20 Фев 2011 - 15:27

Игрите на глада 3006758B


Корична цена 14.90 лв.

Очаквайте през последната седмица на февруари 2011!

Казвам се Катнис Евърдийн. Защо не съм мъртва? Би трябвало да съм мъртва.

Окръг 12, родното място на Катнис Евърдийн, огненото момиче, е унищожен, но тя е жива. Гейл е избягал. Семейството на Катнис е в безопасност. Пийта е в ръцете на Капитола. Окръг 13 наистина съществува, има бунтовници, има нови лидери. Революцията се разгаря.

Сега успехът на въстанието зависи от готовността на Катнис да се подчини, да поеме отговорност за живота на безброй хора и да промени бъдещето на Панем. За да го направи, тя трябва да преодолее гнева и недоверието си и да стане Сойка-присмехулка - символ на въстанието - каквато и да е цената лично за нея.


Игрите на глада е жесток, разтърсващ роман със задъхващо темпо, който веднага хваща... Не можех да оставя книгата...

Стивън Кинг

Изумителна! Ето една книга, която няма да ви приспи. Съветвам ви да я започнете рано сутринта и да си освободите деня от всички други задължения.

Стефани Майър
Върнете се в началото Go down
Mockingjay

Mockingjay


Брой мнения : 41
Join date : 13.11.2011

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeНед 13 Ное 2011 - 17:23

На мнение съм, че тази трилогия не получава необходимото внимание. Удивителна е, различна, страхотна, увлекателна, динамична, убийствена! In Love
Върнете се в началото Go down
danne_1

danne_1


Брой мнения : 56
Join date : 11.11.2011

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeПон 28 Ное 2011 - 9:58

Mockingjay написа:
На мнение съм, че тази трилогия не получава необходимото внимание. Удивителна е, различна, страхотна, увлекателна, динамична, убийствена! In Love
Съгласна съм и ставам все по-любопитна и по-люботна и съм почти сигурна, че това ще е следващият ми проект за четене...
Върнете се в началото Go down
danne_1

danne_1


Брой мнения : 56
Join date : 11.11.2011

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeПон 5 Дек 2011 - 16:48

The Hunger Games Trailer Official 2012 [HD]
https://www.youtube.com/watch?v=SMGRhAEn6K0
Върнете се в началото Go down
LisaEl

LisaEl


Брой мнения : 150
Join date : 12.04.2012
Age : 28

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeНед 15 Апр 2012 - 11:39

Прочетох само първата. Книгата е хубаво и най-вероятно по-късно ще купя и втората. Наистина те кара да се замислиш.
Върнете се в началото Go down
http://divergent.bulgarianforum.net/forum
mia_chan

mia_chan


Брой мнения : 79
Join date : 16.06.2011
Age : 28

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeПет 20 Апр 2012 - 1:30

Едни от най - вълнуващите книги който съм чела. Тази трилогия те кара да се замислиш за някои неща.
Върнете се в началото Go down
joly




Брой мнения : 22
Join date : 22.07.2012

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeНед 29 Юли 2012 - 14:52

гледала съм филма, интересен, което ще рече че книгата ще е още по интересна
Върнете се в началото Go down
MVM




Брой мнения : 42
Join date : 09.07.2012

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeПон 20 Авг 2012 - 0:54

Чудесна трилогия, въпреки че филмът за мен поне не беше достатъчно въздействащ.
Върнете се в началото Go down
savovkiril




Брой мнения : 13
Join date : 26.03.2013
Age : 41
Местожителство : Варна

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeСря 27 Мар 2013 - 10:40

Много ми хареса филмът. Дали книгите са по-добри ?
Върнете се в началото Go down
Kristityyy

Kristityyy


Брой мнения : 936
Join date : 05.04.2009
Age : 31

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeСря 27 Мар 2013 - 17:31

savovkiril написа:
Много ми хареса филмът. Дали книгите са по-добри ?

Книгите са още по-добри Wink Да не говорим, че филма има разлики с книгата, което е нормално. Също така във филма има изпуснати няколко неща, така че лично моето мнение е да ти кажа, че книгите /и трите/ са много по-добри и си струват да се прочетат Smile
Върнете се в началото Go down
savovkiril




Брой мнения : 13
Join date : 26.03.2013
Age : 41
Местожителство : Варна

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeЧет 28 Мар 2013 - 9:47

Kristityyy написа:
savovkiril написа:
Много ми хареса филмът. Дали книгите са по-добри ?

Книгите са още по-добри Wink Да не говорим, че филма има разлики с книгата, което е нормално. Също така във филма има изпуснати няколко неща, така че лично моето мнение е да ти кажа, че книгите /и трите/ са много по-добри и си струват да се прочетат Smile

Благодаря ти. Със сигурност ще ги прочета.
Върнете се в началото Go down
savovkiril




Брой мнения : 13
Join date : 26.03.2013
Age : 41
Местожителство : Варна

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeЧет 28 Мар 2013 - 14:49

Някой случайно да има книгите на български в електронен формат с разширение .epub. Ще съм му много благодарен.
Върнете се в началото Go down
stefani24

stefani24


Брой мнения : 52
Join date : 08.02.2009
Местожителство : софия

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitimeПон 15 Апр 2013 - 0:29

Филмът е супер, книгата също!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Игрите на глада
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: