Twilight
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!
ЗА ДА МОЖЕТЕ, ТРЯБВА ДА ИМАТЕ 15 МНЕНИЯ И ДА БЪДЕТЕ ОДОБРЕНИ В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЯЩИТЕ!
МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ФЕН ПРЕВОДА НА БРАТСТВОТО НА ЧЕРНИЯ КИНЖАЛ 11 - ДЪЛГООЧАКВАНА ЛЮБОВ!

КАНДИДАТСТВАНЕТО В ГРУПАТА ЗА ЧЕТЕНЕ СТАВА ТУК - http://twilight-bulgaria.darkbb.com/g33-group

Twilight

ГЛАСУВАЙТЕ ЗА НАС В БГ ТОП НА ВСЕКИ 24 ЧАСА!

ИндексCalendarВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 

Game Of Thrones/Игра на тронове

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Lioness
Администратор

Брой мнения : 3768
Местожителство : Beastland.

ПисанеЗаглавие: Game Of Thrones/Игра на тронове   Чет 09 Юни 2011, 22:52

Сериал по поредицата "Песен за огън и лед" на Джордж Р. Р. Мартин, състояща се от седем книги, като досега са излезли четири такива. Книги от поредицата: Игра на Тронове (1996), Сблъсък на Крале (1999), Вихър от Мечове (2000), Пир за Врани (2005), Танц с Дракони (предстоящо издание) (2010 или 2011), Ветровете на Зимата , Мечта за пролет.

„Песен за огън и лед” се развива във фиктивен свят, подобен на средновековна Европа, изключвайки факта, че тук сезоните траят десетилетия. В книгата има десетки главни герои и още много второстепенни, като по-голямата част от събитията се случват на континента Вестерос. След смъртта на крал Робърт Баратеон, редица малки и големи благороднически семейства, които дотогава са били обединени и са живели в относителен мир, започват да се бият за властта. Междувременно, далеч на изток, последната жива наследница на рода Таргариен — кралската династия, от която навремето Робърт е завоювал властта с брутален бунт — набира съюзници, за да си върне това, което ѝ принадлежи по право. Всички тези герои обаче не обръщат внимание на наближаващата зима и на древните демонични заплахи, които идват с нея.

Е, следите ли го? Харесвате ли го? Какво мислите?  :Р
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Alice Cullen
VIP

Брой мнения : 1284
Местожителство : Somewhere In Time

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пет 10 Юни 2011, 11:28

Да, следя го. ДА, харесва ми!

Страхотна екранизация! Чела съм първите две книги от поредицата, позабравила съм доста неща може би, но сериалът няма грешка. Героите, дори и на външен вид, са точно като в книгата, замъците и разположението им също, интригите и те. Актьорите, подбрани за ролите, също много ми харесват. Денерис, Церсей, Хал Дрого, цялото семейство Старк - много добри попадения. Доколкото си спомням четох, че първият сезон, който ще представи първата книга, ще е 10 серии. Което означава, че има още малко. Като гледам оценката в имдб и като знам какъв интерес предизвиква сериалът, си мисля, че втори сезон ще има^^
Сетих се кое е единственото нещо, към което имам забележка. Вълчищата. В книгите са доста по-големи и внушителни, а и доста по-често взимат участие в събитията.
Melrose
VIP

Брой мнения : 5411
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пет 10 Юни 2011, 17:05

Когато попаднах на сериала веднага писах във форума за него. Много добър! Не съм гледала нищо подобно до сега. Не съм чела книгите, но екранизацията ме завладя! Също се радвам, че "Боромир" участва, и че го дават по нашето HBO в реално време и субтитри.
Lioness
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пет 10 Юни 2011, 17:51

Мммда, и аз го гледам (разбира се). Книгите са уникални, наистина ме радва много това, че гледат да се придържат максимално до книгите. Превъзходен сериал! Кастингът наистина е страхотен. Всички се въплащават в образите си много добре и си отговарят на героите. Само Кейтлин не мога да я прежаля и брата на краля, както и вълчищата, които и на всичко отгоре са на много заден план. Единствено тези нещица.
Сериалът наистина е много добър - ефекти, актьори... просто брутален! Любим ми е.
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2896

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пет 10 Юни 2011, 18:22

Буквално на сила ме накараха да гледам сериала и тогава тръгнах много негативно, но сега ни най-малко не съжалявам. В къщи ги има всичките книги и сега тръпнем за излизането на новата. Не съм ги чела, заради сесията, но мине ли тя ще ги подхвана и ще ги изям с кориците ;д
Каста е страхотен, от това, което знам ,всички се справят прекрасно с ролите си и това е благодарение на автора, който е навътре в сценария и не позволява да се промени идеята на книгите (както става с TVD например). Да, има малки разминавания, но според мен това е неизбежно.
И все пак любимците са си ми Денерис и Аря! Тези двете са уникални. Имам си и други любимци като Джон Сняг и джуджето (съжалявам, но просто му забравих името). За мен те ще са едни от забавните образи, както в книгата, така и в сериала. Логично в момента ненавиждам Церсей, Джофри, Джайм и Санса (прекалено ми е лигаво това момиче, дразни ме МНОГО!)
Знам какво ще стане чак до края на 4-тата книга и направо нямам търпение да се продължи екранизацията, за да видя до колко ще се водят по книгите. Надявам се всичко да е така добре, както до момента.

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
lucifer

Брой мнения : 5

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пет 10 Юни 2011, 22:17

Аааа! Уникалният сериал! Просто персонажите и направата на сериала... и само жадувам за още и за още. Първоначално бях доста скиптична... защото такива сериали и филми рядко се случва да бъдат сполучливи, но това... Аз не мога да си поема и дъх докато гледам сериала.
След като излезат серийте на първи сезон, ще почна да чета и книгата. ;D А да и може би учебната ми година да свърши.
piki

Брой мнения : 29
Местожителство : Плевен

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Съб 11 Юни 2011, 19:04

След третата серия започнах и книгата...
сега се чудя дали да гледам първо филма или да прочета първо книгата.
autovip

Брой мнения : 50
Местожителство : Хасково

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Съб 11 Юни 2011, 19:46

Сериала изглежда много обещаващт но засега изчаквам да излезе целия сезон преди да го гледам. Поредицата на Джордж Мартин прочетох още когато я издадоха Бард преди няколко години и въпреки, че не може да се сравни с Колелото на времето, Мечът на истината, Шанара и др. емблематични фентъзи поредици определено е над средното ниво. От сериала съм гледал само една серия. Определено е високобюджетен и очаквам да надмине книгите така както трилогията за Властелина на пръстените надскочи книгата по която е правена.
harmaqni_gr

Брой мнения : 38

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Съб 11 Юни 2011, 23:15

Страхотен, уникален, невероятен! love love love love Искам и книгата да прочета, ама мисля да изгледам сериала първо xD
shadowkiss

Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пон 13 Юни 2011, 10:33

Някои може ли да ми каже да ли книгите по сериала дали са интересни.
wentlee
Администратор

Брой мнения : 5068
Местожителство : Sliven

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Сря 15 Юни 2011, 21:56

След последната серия направо ми се доплака. Много гаден финал, много. Занех, че ще стане така, обаче се надявах да е малко по-късно. Както и да е. Искам да разбера какво ще стане с Дрого. Страшно много ми харесва Аря - страхотно хлапе. Надявам се Джон да се включи малко повече в действието. А Денерис ми е супер любимка в момента - много находчива, много самоуверена, наистина знае какво иска и странно, но успява да намери начин да постигне своето.
Като изключим Санса, Церсей, Джофри и Джайм, всички останали герои са ми симпатични. И сигурно това е сериала, в който всеки актьор просто се слива с героя си - наистина много добре подбран каст. Никъде не можеш да кажеш - този преиграва, онзи не играе на ниво. Сцените с насилие са точно премерени - нито малко, за да доскучае, нито много, за да откажат зрителите да гледат сериала.
Жалко, ако първи сезон е само 10 епизода. Но пък наистина се надявам да има продължение. Мисля, че при този рейтинг би трябвало да има.

Wild at heart...
Вижте профила на потребителя http://marielapaperart.wordpress.com/
Nessie
Модератор

Брой мнения : 2896

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пон 20 Юни 2011, 22:57

shadowkiss написа:
Някои може ли да ми каже да ли книгите по сериала дали са интересни.

Ако си направиш труда да прочетеш мненията на останалите ще си отговориш на въпроса Smile

I have no idols. I admire work, dedication and competence.
fuckin_rules

Брой мнения : 413

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Сря 22 Юни 2011, 01:13

Гледам от 1 месец,че постоянно епизодите са в топ 10 в замунда.Нямаше какво да правя и реших и аз да го гледам и въобще не съжалявам!Сериалът е прекрасен и кастът е много добре подбран.Вчера си изтеглих и книгите и започнах и тях.Те също като филма те завладяват напълно и не осъзнаваш кога си прочел толкова много.Който не е гледам сериала да го дръпва веднага! Haha!
daki8

Брой мнения : 23

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Сря 22 Юни 2011, 14:39

Да,гледам го и много ми харесва.
GerryBass

Брой мнения : 52

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пет 24 Юни 2011, 11:40

Зарибена , Шон Бийн е велик cheers
mim4ity

Брой мнения : 40
Местожителство : Пловдив, България

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пет 24 Юни 2011, 20:43

Ще си позволя да цитирам една малка част от ревюто на един блогър, с който мненията ни съвпадат едно към едно: „Песента” е поредица, която си заслужава да бъде прочетена не само заради литературния стил на автора, но и заради това, че в днешно време просто няма аналог в жанра си. Сюжетът и героите й са толкова богати, че събрани на едно място тези четири /това лято вече и пет/ тухли лесно могат да послужат като подпиралки на произволни къщни мебели, или да подържат огъня в камината цяла вечер.Имайки предвид това, просто не съществува по-подходяща телевизия от HBO, която да адаптира подобен текст за малкия екран и да го представи пред незапозната с книжния носител публика. Също като Мартин, и HBO не обичат клишетата и предпочитат риска, така че колаборацията между талантите им става неизбежна – така се ражда TV версията на “Игра на Тронове”....никога не бях и предполагал, че някой ще има куража да се заеме с екранизирането на поредица, за която всички твърдяха, че е “unfilmable” – дори самият автор."
Надявам се, че с цитата си, не съм нарушила някаква точка от правилата на форума, но ако съм - моля коментарът ми да бъде изтрит!
sssss

Брой мнения : 32

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Съб 09 Юли 2011, 21:40

сериалът има добър замисал и дооста интересен
Aleks

Брой мнения : 46
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Нед 10 Юли 2011, 22:54

Да си призная честно този сериал мн трудно се наканих да почна да го гледам ,изглеждаше ми скучен ,но както винаги се получава най-интерсните сериали ги откривам с доста голямо закъснение.Изгледах го на един дъх ,като ми задържа интереса от началото до края.Препоръчвам го горещо на всеки Smile
krasi9mir

Брой мнения : 16
Местожителство : sofia

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Сря 20 Юли 2011, 11:24

страхотен сериал направо се влюбих в него.
corsalinda

Брой мнения : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Сря 20 Юли 2011, 14:25

Случайно попаднах на 5 серия и много ми хареса, та се разрових в нета... След като открих книгите ги прочетох за няма и седмица. Невероятни са всички и с нетърпение чакам втори сезон, както и продължението "Танц с дракони"
devilkid

Брой мнения : 40
Местожителство : Burgas

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Сря 27 Юли 2011, 13:15

Сериала е страхотен, а за книгите да не говорим. sunnyy
Ivanova92

Брой мнения : 42

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Съб 04 Фев 2012, 21:22

И сериала и книгите са страхотни ! Exclamation
Искра
Администратор

Брой мнения : 3797

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пон 13 Фев 2012, 16:47

От онзи ден знам за него (горе-долу от онзи ден Haha! ), изгледах първи сезон за 2-3 дни някъде.
Много ми хареса, благодарности на daredevil (благодарско, злато :*), че ме просветли за него.
Та, за самия сериал... много интересен наистина, грабващ. Доста неща са засегнати, а фактът, че поне 90% от актьорският състав са британци, супер много ме радва (обичам да слушам как говорят с британски акцент). Самият актьорски състав е подбран супер - Шон Бийн!!! Страхотен актьор е, ролята на Нед Старк много му легна, любимец ми е в сериала. Доста и от останалите съм гледала в други филми и сериали, познати лица са. Общо взето всички играят страхотно, нямам абсолютно никакви забележки, защото не съм чела книгите и нямам база за съпоставка. Та, както казах - Нед Старк ми е любимец; други - Денерис на първо място, страшно много й се изкефих на градацията в тези 10 епизода... от първия до последния просто стана неузнаваема; хал Дрого също го харесвам, сигурно защото го играе Джейсън Момоа, когото си харесвам още от "Хавайски бряг" Haha! ; Роб, Аря и Джон също.
Няма да издавам евентуално за хората, които като мен са останали в неведение за сериала, само ще кажа, че с нетърпение очаквам да видя какво ще се случи в новия сезон. Smile

Lioness
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Вто 13 Мар 2012, 16:42

В очакване ли сте? Аз направо останах без дъх от този трейлър за втори сезон:

Невероятен! In Love
Искра
Администратор

Брой мнения : 3797

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Пон 02 Апр 2012, 22:59

Гледахте ли епизодааа? :Р
Аз много му се израдвах - изгледах го днес. Още съм си афектирана от загубата на любимеца ми в сериала, че и на още един от любимите ми герои... но ще опитам да преживея станалото.. Роб, Роб, Роб... страшен е, супер много му се кефя нещо напоследък, в тази серия - мъжествен доста. Надявам се да направи нещо голямо героят. Джофри.. не мога да го дишам, само чакам някой да го убие Haha! , а общо взето серията беше супер. Нямам търпение за следващата и много се радвам, че започнаха да излизат! Cute

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Game Of Thrones/Игра на тронове   Today at 13:32

Game Of Thrones/Игра на тронове
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Човекът, който обичаше Стивън Кинг
» Честит Рожден Ден, Petia