Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Четенето в ранна възраст

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Четенето в ранна възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Четенето в ранна възраст   Четенето в ранна възраст I_icon_minitimeНед 6 Дек 2015 - 14:01

Вдъхновено от статията на Момичета от града: „Как съсипах детството на дъщеря си“

Кога започнахте да четете самостоятелно? Кой ви насърчи?
А вие насърчавали ли сте малки деца да четат? Чели ли сте на някого?
Коя година смятате за подходяща за децата да отворят книга сами? Книгите съсипват ли детствтото?

Сродни теми
Първата книга, която прочетох.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Четенето в ранна възраст Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Четенето в ранна възраст   Четенето в ранна възраст I_icon_minitimeНед 8 Май 2016 - 13:54

Аз лично чета още от детската градина. Майка ми преди беше учителка и съответно може всеки да се досети, че дали от професионално изкривяване, дали просто заради възпитанието от едно време, аз се научих да чета още преди да навърша 6 години. Помня даже, че в детската градина мъкнех едни малки книжки и четях на няколко от децата приказки. Насърчавала съм малкия ми братовчед да чете, но не го виждам достатъчно често, че да имам влияние върху него и той, за жалост, няма тая страст към книгите. Мисля, че е хубаво децата от сравнително малки да се научават, че е хубаво да се чете. Моето детство не е съсипано от книгите, но детството на днешните деца е съсипано от технологиите. Ако може поне малко да се възвърне любовта към книгите, ще е чудесно. Те, освен, че са средство за прекарване на свободно време, освен, че с тях си отпочиваш и се забавляваш, дават и много други неща. От книги придобиваш доста по-висока култура, по-добър стил на изказване и писане, научаваш неща за живота, хората, света. С тях мечтаеш, плачеш, смееш се, отиваш в миналото или бъдещето, виждаш през чужди очи и се научаваш да мислиш и по други начини.
Може би като бях по-малка, когато имаше период, в който много повече ми се играеше навън и исках да излизам с другите деца, а майка ми казваше, че трябва да си прочета първо задължителните за деня страници от книгата, се дразнех, не обичах толкова да чета и го чувствах като задължение. Но с времето като пораснах, като започнах да чета и други книги, не толкова за деца, осъзнах колко ценно нещо ми е дала майка ми, за което не мога да й се отблагодаря достатъчно. Четете, само това мога да кажа в заключение. Smile
Върнете се в началото Go down
 
Четенето в ранна възраст
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 8 причини да започнем или продължим, или спрем с четенето на БЧК

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: