Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любими цитати от книги

Go down 
+77
soleil7
Nichi
chefinka19
dindiiv
azz
malkata_
frog17
mimito17
radinec
tokki_power
allbena
emotion
Streamers_98
kriliq
danne_1
afriel
MisS_KaPriZna
Mockingjay
vasi738
Nachita
devilkid
angel95
nin4eto92
vlado
frants
mia_chan
ajvi
black_paranoia
zuzi
desislava83
julianna
cвеtii
Nightmare_Girl
Silvi_2711
dEs
zuondra
matabi
insomnia163
twilightgirl
lokresia
dell
mirela95
ivelinapeshevaa
lovee_
mimS
albenii
Bilson
joana_anastasiq
Glrk
sayonara
pijama
lin
fuckin_rules
twilighttt
Melrose
flora1898
_My_Bloody_Romance
Spunkk*Ransom
Flex
Elune
rozi_bj
Silence_love
isabella cullen
nikito55
bella_edward_jacob
lukito
New Moon
wentlee
no7alone
gal4eto9052
nadeto0222
bubzz
misspoesy
Искра
Alice Cullen
polinceto
presy
81 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeПет 1 Май 2009 - 21:57

Почти съм убедена, че темата ще се хареса, като гледам колко много читатели има тук  :Р
Е, давайте..
Върнете се в началото Go down
polinceto




Брой мнения : 3366
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : ~over the rainbow~

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeПет 1 Май 2009 - 22:20

Аз ще започна с един,който ми направи голямо впечатление.Това е цитат от "Коледата на Поаро" на А.Кристи- "Бог забавя,но не забравя"
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeПет 1 Май 2009 - 22:37

"Когато силно искаш нещо, цялата Вселена ни съдейства да го постигнеш."

"Човек лесно си създава приятели, без да е нужно всеки ден да бъде с тях. Когато се виждаме постоянно с едни и същи хора те се превръщат в част от живота ни. А когато станат част от живота ни, започват да искат да го променят. И ако не сме такива, каквито те искат да бъдем, се сърдят. Защото всички смятат, че знаят как точно трябва да изживеем живота си."

"Алхимикът" - Паулу Коелю
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeПет 1 Май 2009 - 22:49

Преси започна с Паулу Коелю, и аз ще продължа...

"Учител не е онзи, който ни учи на нещо, а онзи, който вдъхновява ученика да даде най - доброто от себе си, за да открие какво може сам."

"Колкото по - големи възможности имат хората, за да бъдат щастливи, толкова са по - нещастни."

"Вероника решава да умре" на Паулу Коелю
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeПет 1 Май 2009 - 22:50

Йей, браво за темата, Преси Cute Ето едно цитатче, което всички би трябвало да знаят от коя книга е:

Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСъб 2 Май 2009 - 11:02

"- Причината всичко това да е толкова ужасно - рече Макврайс - се крие в неговата тривиалност. Разбираш ли? Продадохме телата и заменихме душите си за едва тривиалност. Олсон беше тривиален. Вярно, беше и великолепен, но тези неща не се изключват взаимно. Той беше едновременно великолепен и тривиален. Но така или иначе, той загина като микроб под микроскоп.
- Ти си по-лош дори от Стебинс.
- Бих искал Присила да ме беше заколила - рече Макврайс. - Тогава поне нямаше да се налага да бъда...
- Тривиален - довърши вместо него Гарати."

Стивън Кинг - "Дългата Разходка"

"Земята се върти,това е всичко.Можеш да се въртиш заедно с нея или пък да спреш,за да протестираш,в резултат на което да бъдеш изхвърлен от движението и."

Стивън Кинг - "Мъртвата зона"
Върнете се в началото Go down
misspoesy

misspoesy


Брой мнения : 296
Join date : 26.04.2009
Age : 28
Местожителство : Fox River

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСъб 2 Май 2009 - 11:33

"Като език по заледена стомана, като плът в пламъци.."

"Хари Потър и Даровете на Смъртта" - Джоан Роулинг

този цитат истински ме грабна, не знам защо.. особено добро сравнение..
Върнете се в началото Go down
bubzz

bubzz


Брой мнения : 491
Join date : 16.01.2009
Age : 32

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСъб 2 Май 2009 - 12:26

Там имаше тунели, но аз не се боях, защото често хората, влизайки в една дупка, всъщност излизат от друга

Ние се обичаме? — въпросът й бе констатация.
— Но без омраза обич няма — произнесох го като присъда и потреперих.
— Значи се мразим?
— Мразим се.

Ние нe сме, ние сме. Сега или никога. Никога не е сега, но сега може би няма равно на себе си

И трите са от един разказ,но много ми харесаха-"Искам да ме мразиш"
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСъб 2 Май 2009 - 18:42

"Oh, that fighting for peace is like screwing for virginity."

"P.S.: Обичам те!" на Сесилия Ахърн
Върнете се в началото Go down
polinceto




Брой мнения : 3366
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : ~over the rainbow~

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСъб 2 Май 2009 - 20:47

Това е част от писмото на Татяна до Евгений Онегин от "Евгений Онегин" на Пушкин:

Писмо ви пиша – по неволя.
Какво да кажа друго аз?
Оставям се на вашта воля
да ме презрете в тоя час.
Нещастна, милост аз не моля,
но имате ли капка жал,
ще разберете моя дял.
Аз сигурно си бих мълчала;
повярвайте ми: своя срам
аз нямаше да ви издам,
да бях с надеждата живяла
през седмицата, в рядък час,
поне веднъж да виждам вас,
да слушам вашта реч гореща,
сама да ви мълвя едва,
да мисля поне за това
и ден и нощ до нова среща.
Върнете се в началото Go down
nadeto0222

nadeto0222


Брой мнения : 755
Join date : 03.02.2009
Age : 30
Местожителство : Там, отвъд границата...

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeНед 3 Май 2009 - 13:35

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Из " Брулени хълмове" - Емили Бронте:

" ... -Ни най-малко! — отвърна тя. — Това е най-добрата ми подбуда. Останалите само задоволяват приумиците ми, а също гледам да задоволя и Едгар. Това е заради едного, който съчетава в себе си чувствата ми към Едгар и към самата мен. Не мога да изразя това, но сигурно и ти, като всеки човек, имаш чувството, че съществува или пък че би трябвало да съществува някакъв друг живот отвъд сегашния. Какъв смисъл би имало да бъда създадена, ако целият ми живот протичаше тук? Големите ми страдания на тоя свят са били страданията на Хийтклиф и аз наблюдавах и чувствувах всяко едно от тях още от самото начало. Великият смисъл на живота ми е той. Ако всичко друго загине, а той остане, аз пак бих продължавала да съществувам. Ако пък всичко друго остане, а той загине, вселената би станала страхотно чужда за мен и сякаш не бих била съставна част от нея. Любовта ми към Линтон е като листака на гората. Времето ще я промени — много добре съзнавам това, — тъй както зимата променя дърветата. Любовта ми към Хийтклиф наподобява вековечните скали под повърхността — извор на малка видима радост, но необходими. Нели, аз съм Хийтклиф! Той винаги е в мислите ми — не толкова като извор на радост, както и аз самата не винаги се радвам на себе си, а като част от самата мен. Затова да не си споменала вече за раздялата ни. Това е неосъществимо и… "
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСъб 9 Май 2009 - 20:56

Чаках, чаках, и нямаше повече хора, които да пишат.
Яд ме е , че хората не четат, ама какво да се прави.

Ето ги моите, или поне тези, за които се сещам сега:

Някои птици не са създадени за клетка, така е. Перата им са твърде ярки, песните им са твърде чисти и диви. Или трябва да ги пуснеш, или, щом отвориш клетката да ги нахраниш, те ще изхвръкнат от нея под носа ти. И тази част от теб, която знае колко грешно е да ги затвориш, ще се зарадва първа, но домът ти става толкова тих и пуст след това...

"Изкуплението Шоушенк" - Стивън Кинг

О, Боже! - прошепна морис Хайзел. Гласът му бе изтънял и слаб, само той можеше да го чуе. Сълзи се търколиха към ушите му. - О, мили боже, човекът, който убижена ми и дъщерите ми, спи в една стая с мен, боже, сега той е тук, при мен, в тази стая.
" Способен ученик" - Стивън Кинг.

Ех, не се и съмнявам, че за нея е цял ад да живее с вас! Казвате, че често била наспокойна и изглеждала разтревожена. Нима това говори за спокойствие? Говорите, че умът и бил разстроен. Дявол да го вземе, нима би могло да бъде иначе при това страшно усамотение? И онова блудкаво, жалко човешко същество, което се грижи за нея от чувство на дълг и човечност, от съжалкение и милост?!
"Брулени Хълмове" - Емили Бронте

„Трябва да се овладея. Аз съм човек, който довежда до край всяко нещо, което реши да направи. Тя наистина докарваше до последния стадий много неща в живота си, но само такива, които не бяха от голямо значение — като например да продължава да сe сърди, вместо да помоли за извинение, или да престане да се вижда с някой мъж, в когото е влюбена, защото смята, че тази връзка няма да доведе до нищо… Беше безкомпромисна именно към лесните неща, за да докаже на самата себе си колко е силна, как не й пука за нищо, докато в действителност бе уязвимо момиче, което никога не се бе изявявало особено в учението или в спортните състезания в училище, нито бе успяло да запази хармонията вкъщи. Превъзмогваше дребните си недостатъци, а се про-валяше във важните, основните неща.. Придаваше си вид на независима жена тогава, когато изпитваше крещяща нужда от компания. Влизаше в някое заведение и всички я забелязваха, но обикновено завършваше вечерта сама. Бе създала у всичките си приятели впечатлението, че е модел за подражание, и бе изразходила енергията си, опитвайки се да бъде на висотата на представата, която бе изградила за себе си. Поради това никога не й оставаха сили да бъде самата себе си - човек, който подобно на всички хора по света се нуждае от другите, за да бъде щастлив. Но другите бяха толкова трудни за разбиране! Реагираха по непредвидим начин, живееха, оградени от защитни стени, държаха се като нея - правеха се, че всичко им е безразлично. А когато се появеше някой по-открит човек, или веднага го отхвърляха, или го караха да страда, смятайки го за по-нисш от тях, за „наивник”.
Чудесно! Сигурно бе впечатлила много хора със силата и смелостта си, но докъде бе стигнала? До пустотата. До пълната самота. До чакалнята на смъртта. Защото сега изпитваше нещо, което никога по-рано не си бе позволявала: омраза.



И в този миг намрази всичко, за което се сети.

“Вероника решава да умре” - Паулу Коелю
Върнете се в началото Go down
polinceto




Брой мнения : 3366
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : ~over the rainbow~

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСъб 9 Май 2009 - 21:37

"Любовта е предизвикателство,огън,който гори,но е невидим за очите", "Вещицата от Портобело" Паулу Коелю
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeНед 10 Май 2009 - 19:41

"The worm that destroys you is the temptation to agree with your critics, to get their approval! "
Hannibal . Thomas Harris

You would think that such a day would tremble to begin...
Hannibal . Thomas Harris
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 18:31

Любимият ми цитат изобщо:

"Може би изобщо не съществуват добри и лоши приятели... може би просто има приятели, хора, които се застъпват за теб, когато страдаш и ти помагат да не си толкова самотен. Може би заради тях винаги си струва да се боиш, да се надяваш, да живееш. И дори да умреш, ако трябва. Няма добри приятели. Няма лоши приятели. Има само хора, с които желаеш да бъдеш, не можеш да не бъдеш: хора, които изграждат дома си в сърцето ти."

Стивън Кинг, "То"
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любими цитати от книги Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими цитати от книги
Върнете се в началото 
Страница 1 от 9Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Любими цитати от песни ?
» Любими цитати от автори
» Darius looked around the club... /ЛЮБИМИ МОМЕНТИ И ЦИТАТИ/
» Любими книги и техните автори
» Топ 3 любими Братя...?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: