Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Агата Кристи

Go down 
+19
mia_chan
ajvi
sevinch_ahmedova
Silence.
mstrovila
rosemary96
minimal00
wither.
lin
stardust,.,
emotion
^-^Dreamy-Twilight^-^
nadeto0222
iliana_cska
Silence_love
polinceto
milencety
azsamkalina
presy
23 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeНед 3 Май 2009 - 10:46

Агата Кристи Agatha_Christie


Дейм Агата Мари Клариса Кристи (на английски: Dame Agatha Mary Clarissa Christie) е английска писателка, авторка на многобройни разкази, повести, романи и драми с криминален сюжет.

Родена е на 15 септември 1891 г. Учи пеене в Париж, работи като медицинска сестра. Омъжва се за Арчибалд Кристи през 1914 г. и прекарва цялата Първа световна война във Франция. Първият си криминален роман пише през 1917 г. (“Тайнствената афера в Стайлз”, издаден през 1920 г.). Следвайки традициите на Едгар Алан По, Артър Конан Дойл и Честъртън, създава повече от 87 романа и много разкази, в които основни герои са старата дама мис Марпъл, мистър Куин, Паркър Пайн, Томи и Тапънс, но най-популярен е белгиецът Еркюл Поаро.
Агата Кристи подписва с името Мери Уестмакот (Mary Westmacott) 7 романа.

http://bg.wikipedia.org/wiki/Агата_Кристи

Тук можете да видите всички нейни романи, пиеси, сборници с разкази. Творчествато и наистина е много.

Официален сайт
Върнете се в началото Go down
azsamkalina

azsamkalina


Брой мнения : 486
Join date : 13.02.2009
Age : 28
Местожителство : sofia

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeНед 3 Май 2009 - 11:03

колко много обичам Агата Кристи!!! Като няма какво да чета се ще изнамеря някоя книга, която да не съм подхващала... Четат се доста лесно при положение че са толкова сранително малки...
Стилът на криминалните й романи е простп поглъщащ. Четеш и през цялото време мислиш: Кой ли е убиецът??? Правиш многобройни планове и решения на загадката...
Най-обичам да чета книгите, които включват Поаро. Някакси ми допада с неговите начини да накара човек да говори....
Първата книга на Агата Кристи, която прочетох беше "Десет малки негърчета". И тя може би ми остана любимата нейна. Също ми допадат "Азбучни убийства" "Трагедия в 3 действия", "Убийството на игрището за голф" и др....
:Р
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeНед 3 Май 2009 - 11:29

Благодарение на тази авторка се прехвърлих от детски книги към..не толкова детски. Бях на 12.
Товава не разбрах осовено "Да се убива е лесно", но по-късно я прочетох пак и ми стана любима. Има малко книги, които не са ми харесали - тези със Тони и Тапънс. Поаро ми е любимец, а корато са заедно със Хейстингс, се радвам, че не съм единствената, която не е разбрала какво значи някоя улика Haha! . Чела съм всичките и романи и някои от сборниците с разкази. Четат се лесно, леки и разбираеми са, а самата атмосфера от 20 век е някакси интересна, различна от скучното ежедневие и скучните напоследък издадени криминални романи. Филмите по книгата сщо не са лоши, но предпочитам книгите, естествено. Smile
Върнете се в началото Go down
milencety

milencety


Брой мнения : 1288
Join date : 25.02.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeНед 3 Май 2009 - 18:58

И аз много обичам Агата Кристи Smile Основно заради мен и майка ми имаме един доста приличен рафт на библиотеката само с нейни книги.Любимец ми е Поаро, естествено, обичам също и това, че като захвана една нейна книга, не мога да се отделя от нея - разминах се замалко със забележка "Чете книга в час" заради "Коледата на Поаро" Haha! Цялото ми семейство освен баща ми изгълтва всяка нейна книга за най-много 2-3 дни Cute
Върнете се в началото Go down
polinceto




Брой мнения : 3366
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : ~over the rainbow~

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeНед 3 Май 2009 - 19:03

Аз чета от скоро нейни книги,но много ми допадат.Чела съм книгите,в които присъства Поаро,но съм гледала филмите с г-ца Марпъл.Любимата ми (за сега) е "Трагедия в три действия" и от тази книга се запалих по нея.
Върнете се в началото Go down
Silence_love

Silence_love


Брой мнения : 66
Join date : 08.02.2009

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeСъб 30 Май 2009 - 19:57

Обожавам Агата Кристи като почнах да я чета бях на 13 години но от тогава съм прочела почти всичко нейно.Направо е суперр,първата нейна книга, която прочетох беше "Анонимният подател" мн харесам "Десет малки негърчета", "Пет малки прасенца","Зло под слънцето", "Смърт край Нил","Накрая идва смъртта"(най ми хареса че действието се развиваше в Древен Египет беше ....необичайно!!),"Направление неизвестно","Среща в Багдат" и повечето с Еркюл Поаро той е уникален екземпляр и е супер странен.Има и др нейна книга която страшно мн ме впечатли и аз нз с какво но....това е "Безкрайна нощ"-мн странна книга.Както и да е Агата Кристи-The Best and Forever In Love In Love In Love In Love In Love In Love In Love
Върнете се в началото Go down
iliana_cska

iliana_cska


Брой мнения : 38
Join date : 11.03.2009
Age : 29

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeСъб 30 Май 2009 - 20:23

Обожавам яяяя :Р :Р Най-ме радват 10 малки негърчета и всичките разкази с Поаро :afro:
Върнете се в началото Go down
nadeto0222

nadeto0222


Брой мнения : 755
Join date : 03.02.2009
Age : 30
Местожителство : Там, отвъд границата...

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeПон 1 Юни 2009 - 22:25

Агата Кристи е един страхотен автор. Книгите й се четат изключително леко, отваряш книгата и не усещаш кога се е стигнало до там, че вече прелистваш последните страници.
Между другото, наскоро гледах много интересно предаване, по History или Discovery не помня точно, посветено на Агата, в което обясняваха едно от нещата, на които се дължи огромния й успех, а именно че хипнотизира читателя - буквално!
Не мога да пресъздам цялото предаване, но като цяло ставаше на въпрос, че едно от нещата, което на български надали ще е ефектно, както на английски е самата структура на всеки абзац. Повторенията на дадена дума, акцента върху него. Тя пресъздава нещата по такъв начин, че след това в теб остава по-скоро някакво чувство от прочетеното, а не точни спомени. Самият начин, по който си е боравила с думите. Всичко това в края на краищата, не остава ясни, ярки спомени за книгата, а както казах по-горе, по-скоро някакво чувство...
Не мога да пресъздам точно предаването, но беше изключително интересно и любопитно Smile
Върнете се в началото Go down
^-^Dreamy-Twilight^-^

^-^Dreamy-Twilight^-^


Брой мнения : 136
Join date : 22.02.2009
Age : 29

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeПон 8 Юни 2009 - 15:29

Една от любимите ми авторки. Обожавам стилът й на писане. Smile Преди 2 години някъде се ровех из голямата библиотека на леля ми и случайно попаднах на "5 малки прасенца". Хареса ми. След това започнах да си купувам книгите й и в момента да съм прочела 10-11. Smile Можеше да са повече книгите, които съм прочела от нея, но по едно време взе да ми писва да чета само Кристи. Престанах да я обожавам толкова много.. сигурно, защото четях само нейни произведения едно след друго (ако не броим произведенията за у-ще..). Не съм чела нещо нейно от .... 9 месеца? Nooo way! Не, не, задължително трябва да започна да я чета усилено отново.
Върнете се в началото Go down
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeПон 8 Юни 2009 - 23:36

Страхотна е Smile Наистина пише страшно увлекателно. А убиецът е винаги трудно разгадаем (: Любимите ми нейни книги си остават - Десет малки негърчета, Смърт край Нил, Азбучни убийства, Убийство на игрището за голф, Часовниците. Иначе и След погребението, Трагедия в три действия и Празникът на Вси Светии също ми харесват. Сега съм започнала Нула часът - развръзката. Обзалагам се, че е невероятна ^^
Върнете се в началото Go down
stardust,.,

stardust,.,


Брой мнения : 105
Join date : 14.06.2009
Age : 30
Местожителство : Athene of The Crypt

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeВто 16 Юни 2009 - 14:30

ох, не мога. Просто не мога да я чета.
Не знам защо. Според мнението на Баба ми криминалните са твърде тежки за мен, затова ме трупа с някакви философски книги. ;DD
Иначе обичам криминалетата на Мери-Хигинс Кларк, но Агата просто не ми допада.
Въпрос на вкус. (:
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeСря 24 Юни 2009 - 18:28

http://zamunda.net/details.php?id=54601&hit=1

Игра по "Десет малки негърчета".
Намерих я случайно, търсейки филма, и реших да ви я предоставя Smile
Е, аз тегля, да се надяваме, че си я бива :]

В този сайт пише всичко, относно играта, което не разбирате:
http://agatha1.hit.bg/
Върнете се в началото Go down
azsamkalina

azsamkalina


Брой мнения : 486
Join date : 13.02.2009
Age : 28
Местожителство : sofia

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeСря 24 Юни 2009 - 18:57

Олеле майко какъв кеф! Веднага тегля Haha! :bounce: :bounce:
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeСъб 27 Юни 2009 - 14:30

Ако някой е играл играта.. имам нужда от помощ.
В края на 4та част, вече съм говорила с Вера Клейторн и Филип Ломбард в прожекционата зала, говорих с съдията Уоргрейв в стаята на къртвия капитан, говорих с Емили Брент във всекидневната, с Роджърс пред вратата на трапезарията и с доктор Армстронг в стаята му. После обаче не знам какво да правя.. проверих всички стаи по 2 пъти и се опитах да изляза, но изглежда имам работа в къщата и не ми дава да изляза. Какво да правя?
Върнете се в началото Go down
lin

lin


Брой мнения : 935
Join date : 21.01.2009
Age : 31
Местожителство : И тук, и там, все си намирам място xD

Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitimeПон 28 Дек 2009 - 16:04

Ух...бях се навила да я чета през лятото. Започнах с "Предизвестено убийство" и ме впечатли, след това попаднах на една друга / не й запомних името/ и ме отказа. Признавам има различен начин на писане, от тези които съм чела. Наистина доста объркващи ситуации има в сюжетите си и е трудно да намериш убиеца, но малко по-задълбочено внимание към детайлите и става лесно /намерих убиеца в две книги и се възгордях ;d/. Скоро след като си свърша запаса от нови книги, усещам как ще отскоча до баща ми и ще пообера книгите му на Агата /нейн незаемним фен, май няма книга нейна дето да няма поне 2 пъти Haha!/
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Агата Кристи Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Агата Кристи   Агата Кристи I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Агата Кристи
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: