Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Anita Blake /Лоръл Хамилтън/

Go down 
+47
alexandrabul
Dulce amargo
evani
dfmdfmdfm
asq1254
mimi40
Shinigami
vellisha
Galinka11
joly
MVM
viteniq
mineymouse
LisaEl
rosali
радина666
nestinarka
qnsssi
jjanet
Alice Cullen
krasi9mir
autovip
aranna
Avis
vlado
harabelka
venum
maq94
FromHell
kateto_9379
asahe
gold_alex
kat666
vamp_girl33
sta_ny
rendence
dimitriibelikov
deadface
milenaka
brooke90
sayonara
vmaniq4enata
gal4eto9052
Melrose
Lioness
emotion
Nessie
51 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeЧет 26 Ное 2009 - 11:49

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ 00023204


В поредицата за убийцата на вампири, разказвач е самата главна героиня - Анита, която живее във фантастичния Сейнт Луис, който е подобен на реалния. Разликата е, че не само същества като вампирите и превръщачите са истински, но и всички хора знаят, че те съществуват, а и са равноправни граждани на Америка. Поредицата проследява неспиращите конфликти на Анита със свръхестественото, докато тя се опитва да разреши поредната мистерия, осъзнава собествените си сили, и преодолява серии от сложни романтични и политически взаимоотношения.

Лично мнение: Книгите са интересни, четат се на един дъх и не затормозяват съзнанието на читателя. Препоръчвам ви да им дадете шанс. На български са издадени първите пет, а шестата е в процес на преработка от общо 17-те от поредицата: Престъпни удоволствия, Усмихнатият труп, Циркът на прокълнатите, Кафенето на лунатиците и Кървари кости. Има ги в повечето книжарници на щандовете за фентъзи. Smile


Както споменахме, книгите за Анита Блейк са 17, като последната излезе тази година. В България не са кой - знае колко известни, но според мен те си заслужават прочита от корица до корица. На български са преведени едва пет, но да се надяваме, че скоро ИнфоДар скоро ще засилят малко скоростта на превода и ще се радваме на цялата поредица.
Върнете се в началото Go down
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 29 Дек 2009 - 11:57

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ 978-954-761-433-8g

Престъпни удоволствия
Лоръл К. Хамилтън
444 стр.

Анита Блейк е малка, сладка и привидно невинна, но не оставяйте това да ви заблуди – тя притежава загадъчната и опасна сила на аниматор, човек, способен да дари нов живот на мъртвите. И ако това не е достатъчно, в свободното си време тя лови вампири. И не сладкия, миловиден тип, който ще срещнете в училище, а лошите момчета, които престъпват закона и оставят след себе си само телата на своите жертви. Сега някой избива невинни вампири и когато най-могъщият вампир в града се обръща към нея, Анита се съгласява да помогне да открият кой и защо. Работейки с вампира Жан-Клод, в него тя за пръв път вижда не само чудовище, но и един необикновен мъж. Мъж, също толкова пламенен и опасен, колкото е тя, и вампир, способен да възпламени в нея глад, сравним с неговия собствен. Може ли да му се довери? И ще преживеят ли сблъсъка с древното зло, срещу което са изправени?
Инфо: от ИнфоДАР



Мразямразямразямразямразя корицата... и сега как се предполага да си купя книгата, като постоянно ще ми се блещи това подобие на Анита??? o.O Е, все пак я преиздават, би трябвало поне това да ме успокои...
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 29 Дек 2009 - 12:05

Еее, Ем, можеше къде, къде по-зле да я изобразят. И аз не си я представям по този начин, но... не е чак толкова зле. Иначе... Това ми стана една от любимите поредици, а Анита изобщо един от любимите ми персонажи като цяло. Жан-Клод ми е къде, къде по-привлекателен от Едуард Haha! Страхотен тандем са двамата. Засега съм стигнала само до 4 част, надявам се в скоро време да се издадът и др. части.
Като изключим описанията на дадени моменти (може би ще се сетите за кои говоря ;д), смятам, че четивото е наистина леко и приятно. Мислите на Анита са много интересени и смешни, голям кеф е да се чете. А и ми харесва, че в поредицата нещата са представени по-реалистично и самата Анита мисли като реалист (ооо, езика колко й го обожавааам :Д). Имам много др. любими герои, но ще спра до тук.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 29 Дек 2009 - 12:41

daredevil написа:
Еее, Ем, можеше къде, къде по-зле да я изобразят. И аз не си я представям по този начин, но... не е чак толкова зле. Иначе... Това ми стана една от любимите поредици, а Анита изобщо един от любимите ми персонажи като цяло. Жан-Клод ми е къде, къде по-привлекателен от Едуард Haha! Страхотен тандем са двамата. Засега съм стигнала само до 4 част, надявам се в скоро време да се издадът и др. части.
Като изключим описанията на дадени моменти (може би ще се сетите за кои говоря ;д), смятам, че четивото е наистина леко и приятно. Мислите на Анита са много интересени и смешни, голям кеф е да се чете. А и ми харесва, че в поредицата нещата са представени по-реалистично и самата Анита мисли като реалист (ооо, езика колко й го обожавааам :Д).
Четеш ми мислите, Деси!
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 29 Дек 2009 - 20:04

Моята корица пък е ето тази ....
Така че не се шашкайте. Пък и не е толкова зле. Haha!
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 29 Дек 2009 - 21:20

gal4eto9052 написа:
Моята корица пък е ето тази ....
Така че не се шашкайте. Пък и не е толкова зле. Haha!

Гал, твоята поне си е оригиналната.
Аз лично като видях новата корица и се задавих (ядях тогава). Просто "Инфодар" ме разочароват все повече и повече. Да не говорим, че превода на 6-тата се чака от около година и те все отлагат.
Поредицата за Анита е на първо място по търсене и желание за издаване в сайта им и те пак ми се въртят и ми се правят на луди. Постоянно издават някакви боклуци, за който не се знаят от къде идват.. Просто много съм разочарована от тях.
Ако разбирах английски по-добре щях да си ги чета 17-те книжки на оригиналния език, ама като съм неграмотно и чакам превод Haha!
Абе хубавото е поне, че преиздават. Но защо е с тази корица и те не могат да отговорят.. Idiots Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
vmaniq4enata

vmaniq4enata


Брой мнения : 43
Join date : 17.03.2009
Age : 35
Местожителство : varna

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeСря 30 Дек 2009 - 20:15

това е 1 от най-любимите ми поредици, но инфодар бая се изложиха с издаването по 1 книжка на година след като е най-коментираната им поредица в сайта. новата корица е потресаваща o.O тази.. госпожица Haha! няма нищо общо с начина по който изглежда Анита да не говорим че Анита мрази такива дрехи, но както и да е само не се разбра защо вместо да издадат 6тата книга те преиздават 1вата. аз лично през лятото изчетох всички книги до 17 включително. повечето са невероятни. силите на Анита се разрастват, има мн нови герои, невероятни сюжети, страшни лафове и мн моменти, които те карат да направиш така - Nooo way! o.O scratch авторката е отнесла доста критики затова че всяка книга става все по-пикантна. бих посъветвала всеки който харесва книжките и може да ги чете на английски да не чака издателството, а останалите опитайте аз също мислех че няма да мога, но се изненадах. и дано инфодар да си спазят обещанието че 1вото 4месечие ще излезе 6тата книга
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeЧет 31 Дек 2009 - 12:21

vmaniq4enata написа:
но както и да е само не се разбра защо вместо да издадат 6тата книга те преиздават 1вата.

Защото тиражът на 1-вата се беше изчерпал и много хора ги помолиха да я преиздадат, защото книгата я харесват и искат да си купят (:

vmaniq4enata написа:
и дано инфодар да си спазят обещанието че 1вото 4месечие ще излезе 6тата книга.

То те обещават от 1 година за 6-тата книга... Не искам да си мисля ако СЛУЧАЙНО решат наистина да ни зарадват, каква ли била пък корицата за нея.. Абе изложиха се много..
Върнете се в началото Go down
sayonara

sayonara


Брой мнения : 2175
Join date : 14.03.2009
Местожителство : Where the wild roses grow..

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeНед 3 Яну 2010 - 12:56

След като имаше толкова добри отзиви за книгата тук и не само се реших да я прочета..да видя аджеба за кво става въпрос =]]
Сега съъм на 4-тата книга някъде по средата Haha!
Какво да ви кажа..адски готина книжка е,а Анита е най-голямата просто!
Супер много се кефя на хумора и сърказма и..голям е образ (:
Иначе авторката пише готино,макар да не ми се нравят някой от сцените със кървища и извадени дреболий Evil or Very Mad Таа..иначе е адски интересна..
За Жан Клод..ами от началото адски много го харесвах

Spoiler:
Смятам да изчета всичко което намеря било то и на Английски..някаква идея от къде да ги дръпна?
Върнете се в началото Go down
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeНед 3 Яну 2010 - 13:00

sayonara написа:

Смятам да изчета всичко което намеря било то и на Английски..някаква идея от къде да ги дръпна?

От тук?
Да предупредя, че стават доста по-хард след 6-та... Haha! Смисъл 18+ (:
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeНед 3 Яну 2010 - 13:33

emotion написа:

Да предупредя, че стават доста по-хард след 6-та... Haha! Смисъл 18+ (:

Мен ако питаш е мноооого над 18+
Приципно, до колкото аз знам и са ми казвали, от не преведените до сега книги, Лоръл доста се увлича в тези сцени Haha! Така че това, коео е в началото се променя доста по-нататък... Кървищата ги няма, а действието се върти главно около нарастването силата на Анита, т.е. sex до дупка (извинявам се за израза)
Приятно четене! :Р
Върнете се в началото Go down
brooke90

brooke90


Брой мнения : 138
Join date : 20.01.2009
Age : 34

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeПон 4 Яну 2010 - 23:23

Ами извинявам се, но именно кървищата на мен ми харесват. Обожавам Здрач сагата, но това са истинските вампири, а не блестящи принцове. Извинявайте, нямам по любима поредица от Здрач, но това на нищо не прилича. До преди Здрач не знам да е имало по-сладникава история за вампири. Харесвам всичко що е написано в поредицата за Анита Блейк и съм и почитател доста преди вампирските истории да залеят българския пазар до дупка и да си кажа честно съм сигурна, че ако не беше именно Здрач поредицата, повечето лица под 16 години нямаше и да са чували за Анита.
И аз имам оригиналната корица и ми харесва на 100% повече от тази новата, която с извинение на едно лайно не прилича. Както някой каза, нито е Анита, нито е стила на обличане, който Анита предпочита.
Жан-Клод не ме е дразнил изобщо с белезите си. Именно в 1вата книга, ако не беше дарил Анита с белези, щеше да умре. Спойлер! Николаос нали го наказва и той белязва Анита, за да може да се храни чрез нея, за това и тя яде повече от обикновено. Начин на оцеляване и аз го разбирам. Ама кой да внимава, докато чете. И изобщо не бих казала, че случващото се м/у Анита и Жан-Клод е сладка любовна история. Това не са Бела и Едуард. Любовна... да. Ама сладка?! Но точно в 1-ва и 2-ра книга не може да се говори за любов, защото такава няма. Айде да не почвам пак със спойлерите.
Относно 6-та книга доста се борим да излезе скоро. В сайта на ИнфоДар, ако някой следи какво се случва, ще види, че не им даваме миг за отдих. Там се пиша Merry, ако някой е фен на Анита и от доста време чака за следващата част, може да се включи към "агидката". Доста съм ядосана на ИнфоДар след изказването им "Променихме формата защото този е предпочитан и от търговците и от клиентите". Под клиенти разбирам нас читателите, а ние изобщо не сме доволни от това преиздаване, но както и да е. Това е друга тема. Аз започвам 6-та книга да я чета с или без ИнфоДар. Изложиха се на макс.
Та за Анита, знам че става доста хард от 6 книга нататък и съжалявам, че това може да не се хареса на момиченца, които са влюбени в блестящи мъртъвци със сладък дъх (да ме прощава Едуард за изказването). Wink
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 5 Яну 2010 - 0:33

brooke90 написа:
До преди Здрач не знам да е имало по-сладникава история за вампири. Харесвам всичко що е написано в поредицата за Анита Блейк и съм и почитател доста преди вампирските истории да залеят българския пазар до дупка и да си кажа честно съм сигурна, че ако не беше именно Здрач поредицата, повечето лица под 16 години нямаше и да са чували за Анита.

- Тук няма как да не се съглася с теб. И Здрач си е сладникав и пак той предизвика този бум за вампирите (което аз лично не одобрявам). Но си казвам, че ако не се бях запалила по поредицата нямаше да науча много неща.. За което съм благодарна до някъде Haha!

brooke90 написа:
И изобщо не бих казала, че случващото се м/у Анита и Жан-Клод е сладка любовна история. Това не са Бела и Едуард. Любовна... да. Ама сладка?! Но точно в 1-ва и 2-ра книга не може да се говори за любов, защото такава няма.

- Не знам къде си го прочела това, но ако за Анита и Жан-Клод ми говориш като сладка любовна история си сбъркала нещо.. Не знам кой го е казал , но аз тук такова нещо не съм виждала.. Smile

brooke90 написа:
Та за Анита, знам че става доста хард от 6 книга нататък и съжалявам, че това може да не се хареса на момиченца, които са влюбени в блестящи мъртъвци със сладък дъх (да ме прощава Едуард за изказването). Wink

- И тук пак ще се намеся с риск да станат разправии.. Това за харда след 6-тата книга го казахме на шега. И мога да потвърдя, че момичетата, които се измайтапиха НЕ са такива, каквито ги описваш... В тази връзка много лесно мога да кажа същото за теб след като Здрач ти е любим (ти го каза) Така че, не мисля, че този коментар беше нужен Wink

Извинявам се за коментара си и искам да кажа, че с него НЕ целя да обидя никого с нищо!
Върнете се в началото Go down
brooke90

brooke90


Брой мнения : 138
Join date : 20.01.2009
Age : 34

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 5 Яну 2010 - 0:41

Както ми е любима Здрач серията, така е и с Анита. И спокойно, не съм се обидила, всеки си има гледна точка. То си няма нищо за обиждане. Просто и аз се дразня как след Здрач момиченцата станаха почитателки на еди-кой-си вампир. Харесвам Здрач, но стана толкова комерсиален покрай филмите, че направо ще се задуша! Отивам на кино и слушам до мене 3 момиченца на по 13 как обсъждат... Направо ми се прииска да се завъртя и да изляза. Малко се паля, когато става въпрос за нещо, което ми е любимо Smile


Последната промяна е направена от brooke90 на Вто 5 Яну 2010 - 1:05; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
sayonara

sayonara


Брой мнения : 2175
Join date : 14.03.2009
Местожителство : Where the wild roses grow..

Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitimeВто 5 Яну 2010 - 0:51

И аз да се включа..по повод еееййй тва ти изказване:
"Та за Анита, знам че става доста хард от 6 книга нататък и съжалявам, че това може да не се хареса на момиченца, които са влюбени в блестящи мъртъвци със сладък дъх (да ме прощава Едуард за изказването). "
Да,на момиченце като мен не ми се хареса да чета как прави свирки(със извинение) на какви ли не същества,какво чувство изпитвала когато я оправяли не знам си как,къде и кво..
На теб ако ти харесва да четеш едно 80% за оргий и глупости,на някой може да не им харесва..
Това прави ли ни "момиченца"..како?
И никой не е казал,че иска сладък(тва е под съмнение),блестящ мъртвец и не знам си кво..
А тва тука "Ама кой да внимава, докато чете" се отнасяше за мен,right..?
Много добре знам защо Жан-Клод и постави първия белег,него малко или много го оправдавам,но предполагам добре знаеш какво беше мнението на Анита по този въпрос със белезите..те не ги искаше,не искаше да му става "роб" (макар да не беше зле),но ти знаеш няма какво да ти говоря (:
Както и да е..
Като цяло и авторката ми падна в очите със тези си..нещица във книгите след 6-та,но..шанс.
Айде със здраве ;]
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Anita Blake /Лоръл Хамилтън/   Anita Blake /Лоръл Хамилтън/ I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Anita Blake /Лоръл Хамилтън/
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» "Синя луна" - Лоръл Хамилтън

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: