Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Никълъс Спаркс

Go down 
+31
Русалка
darkbloom
LisaEl
MVM
Pale_Doll
...beyond the sunrise...
nikivesy
vanifity
vlado
ajvi
black_paranoia
sevinch_ahmedova
mstrovila
Silvi_2711
Selen
lovehurts
sta_ny
guokowa
mir4eto97
lovee_
praskyfka
starokina
ShiVeR
pijama
moni794
sweet.appeal
Alice Cullen
Rainbow
A081019
Искра
twilightgirl
35 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
twilightgirl

twilightgirl


Брой мнения : 1165
Join date : 31.01.2009
Age : 27
Местожителство : hotel heartbreak

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeНед 14 Мар 2010 - 14:09

Видях,че си нямаме тема за Никълъс Спаркс или поне не открих такава и ето една.
Никълъс Спаркс Sparks02




Биография
Никълъс Спаркс е роден на 31 декември 1965. Семейството му сменя често своето местожителство през годините. Родом от Омаха, то минава през Минесота, Лос Анджелис и Гранд Айланд, Небраска преди най-накрая да се установи в Феър Окс, Калифорния през 1973. Писателят живее и учи там до 1984, когато получава пълна стипендия за университета Нотр Дам и се мести в Индиана. След завършването на университета през 1988, писателят работи като брокер на недвижими имоти, келнер, реставратор на къщи, също така произвежда ортопедични уреди и работи като представител на лекарствени продукти. В свободното си време пише романи, първите два от които попадат в чекмеджето му. Запознава се със съпругата си Кейти през 1988 и се жени за нея през юли 1989. През 1992 семейството се мести от Сакраменто, Калифорния в Северна Каролина.
През 1990 той написва заедно с Били Майлс книгата „Wokini oder Die Suche nach dem verborgenen Glück“, която се публикува от едно малко издателство. През май 1994, на възраст от 28 години, Спаркс решава да напише роман, вдъхновен от историята на бабата и дядото на жена си. Така за шест месеца възниква романът "Тетрадката",който се превръща и в първия бестселър на автора. Следват много други такива романи, преведени на повече от 35 езика и голяма част от тях филмирани.

Библиография





  • Тетрадката 1996




  • Писмо в бутилка“ 1998
  • "Незабравима" 1999
  • "Спасението" 2000
  • "Завой на пътя“2001
  • Нощи в Роданте" 2002
  • "Сляп пазител" 2003
  • "Сватбата" 2003
  • "Три седмици с брат ми" 2004
  • "Истинска вярност" 2005
  • "Първият поглед"2005
  • С дъх на канела" 2006
  • "Изборът" 2007
  • "Късметлията" 2008
  • "Последна песен" 2009

Екранизации



  • 1999: Message in a Bottle („Писмо в бутилка“ с Кевин Костнърр, Робин Райт Пен и Пол Нюман)
  • 2002: A Walk to Remember („Незабравимата“ с Манди Муур и Шейн Уест)
  • 2004: The Notebook („Тетрадката" с Райън Гослинг и Рейчъл МакАдамс)
  • 2008: Nights in Rodanthe ("Нощи в Роданте“ с Ричард Гиър и Даян Лейн)

Правата над романите „Dear John“ и „The Last Song“ също са продадени и филмите се очаква да излязат през 2010.


Та аз съм чела само един негов роман, Последната песен.Много ми хареса книгата. Беше с интересна история, малко драма,съвременна;увлекателна...
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeВто 16 Мар 2010 - 16:32

Чела съм единствено "С дъх на канела".
И въпреки това ще се изкажа за автора.
Наблюденията ми наистина са съвсем оскъдни, но пък дори само от една прочетена книга мога да кажа, че човекът е роден романтик. Някой, който цени любовта и като цяло отношенията между хората.
Книгата, която споменах по-горе, е наистина невероятна и я препоръчвам на всекиго. Доколкото съм чувала, другите му книги също са не по-малко добри, така че смятам да прочета още неща от Спаркс.
Особено много ми се иска да прочета "Тетрадката", "Писмо в бутилка", "Късметлията".
Върнете се в началото Go down
A081019




Брой мнения : 1
Join date : 05.04.2010

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Help   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeПон 5 Апр 2010 - 0:23

Моля ви помагайте ... Спешно ми трябват книгите на Никълъс Спаркс, които има преведени на български език да си ги изтегля.Ако някой бъде така добър да ми прати линк за тях ще съм много благодарна SmileSmileSmile
Върнете се в началото Go down
Rainbow




Брой мнения : 822
Join date : 16.04.2009
Age : 28
Местожителство : Пловдив

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeПон 5 Апр 2010 - 10:45

Онзиден успях да се сдобия с Тетрадката и я прочетох за два часа. Мнението ми за нея....отначало направо заспивах, но след това едва отделих очи от нея, а сега я препрочитам отново и отново. Просто прекрасен автор. Рядко се случва някой писател да ми грабне вниманието само с една книга, а Никълъс Спаркс е един от тях. Днес ще се сдобия и със " С дъх на канела", но вече съм сигурна, че ще е повече от увлекателна.
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeПон 10 Май 2010 - 1:05

Чела съм "Последна песен", "Тетрадката" и "С дъх на канела", и човека се нарежда сред любимите ми автори. Не знам как успява да улови и предаде човешките емоции по начин, който те кара да съпреживяваш абсолютно всичко с героите, но успява. Любима ми е "Последна песен", а "Тетрадката" изненадващо не ме впечатли, може би, защото вече бях гледала филма и знаех какъв ще е края. Ще чета още негови неща, видяло се е, но просто не мога да повярвам как този автор успява да опише човешките чувства по такъв начин. Съгласна съм с Искра, роден романтик е, всякаш е създаден за да пише такива книги.
По моето скромно мнение не сте чели романтика, ако не сте чели Никълъс Спаркс.
Върнете се в началото Go down
sweet.appeal

sweet.appeal


Брой мнения : 54
Join date : 22.01.2009
Age : 29

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeПет 21 Май 2010 - 17:52

а книгите му има ли ги онлайн преведени на бг ? не ги намирам никъде,а позитивните отзиви наистина ме накараха и аз да се поразровя за този автор и книгите му,гледала съм ''тетрадката'' и ''скъпи джон'' и бяха просто невероятни,а за книгите дори не предполагам Cute


Последната промяна е направена от Alice Cullen на Пет 21 Май 2010 - 21:43; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : Не съм от модераторите, които харесват 49082 емотиконки в едно мнение.)
Върнете се в началото Go down
moni794




Брой мнения : 969
Join date : 26.01.2009
Age : 29
Местожителство : Варна

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeПон 24 Май 2010 - 12:15

Прочетох наскоро "Последна песен", а сега чета и почти прочетох "С Дъх на Канела". Очароана съм от автора, историите му са съвсем нормални, няма нищо динамично в книгите според мен и все пак са доста интересни. Просто самият му начин на изказване и самите мъ герои са страхотни. На мен също ми стана сред любимите автори. Smile
Върнете се в началото Go down
pijama

pijama


Брой мнения : 8
Join date : 04.12.2009
Age : 31

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeПон 5 Юли 2010 - 16:44

Наистина невероятен автор.Чела съм " Последна песен '' , сега чета " Незабравимата разходка" и съм сигурна , че и другите книги ще ми харесат.
За тези , който искат линкове за четене онлайн , по - добре си ги купете. Не е същото да ги четеш от компютъра. Не са кой знае колко скъпи , а определено си заслужават. Wink
Върнете се в началото Go down
ShiVeR

ShiVeR


Брой мнения : 13
Join date : 06.05.2010

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeЧет 22 Юли 2010 - 17:50

Тази седмица прочетох ''Тетрадката'',а после и ''Незабравима разходка''...просто не мога да опиша чувствата,които изпитах докато четях тези книги.Знам едно нещо и то е,че определено ще си купя и останалите негови книги.Не знам как,но той определено успя да ме разчувства и ме накара да вярвам че наистина любовта прави чудеса!


П.П.:Колкото до филмите-не мисля че те могат да те развалнуват толкова,колкото книгите.И един съвет от мен..първо четете книгите,после гледайте филмите.
Върнете се в началото Go down
starokina




Брой мнения : 29
Join date : 27.06.2010

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeНед 19 Дек 2010 - 12:30

Харесвам стила му на писане
Върнете се в началото Go down
praskyfka

praskyfka


Брой мнения : 47
Join date : 14.04.2009

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeНед 19 Дек 2010 - 18:26

Страхотен автор. Един от любимите ми. Описва любовта по един толкова обикновен и същевременно толко чувствен начин ! Възхищавам му се, наистина. Любими са ми "Последна песен", "Незабравимата разходка" и "С дъх на канела" love
Върнете се в началото Go down
lovee_




Брой мнения : 41
Join date : 08.08.2010

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeСъб 25 Дек 2010 - 19:56

последната песеннн е уникалнаа I love you I love you
Върнете се в началото Go down
mir4eto97




Брой мнения : 29
Join date : 09.07.2010

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeСря 29 Дек 2010 - 15:59

Обожавам неговите книги. Винаги съм плакала и на тях и на филмите, които са направени по техния сюжет. Smile In Love
Върнете се в началото Go down
guokowa

guokowa


Брой мнения : 41
Join date : 22.02.2009
Age : 30
Местожителство : Стара Загора

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeЧет 6 Яну 2011 - 22:09

Неговите книги се нареждат сред най-любимите ми. Книги като "Незабравима"и"Последната Песен" остават завинаги в сърцето It wasn't me In Love


Последната промяна е направена от Alice Cullen на Чет 6 Яну 2011 - 22:51; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : Да кажем "Не!" на хилядата емотиконки в едно мнение.)
Върнете се в началото Go down
sta_ny




Брой мнения : 40
Join date : 01.07.2010

Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitimeСъб 8 Яну 2011 - 16:50

Много въздействащ писател, харесва ми. Прочетох"С дъх на канела" и "Писмо в бутилка", и двете книги ме разплакаха, истинска любов, но безнадеждна.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Никълъс Спаркс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Никълъс Спаркс   Никълъс Спаркс I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Никълъс Спаркс
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: