Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Стъклен дом

Go down 
+54
krisi koeva
altia
maria99
rosedmitrii
bullet4myvalentine
juleto_98
krisence
sisistoeva
Elune
vikosiko
nells97
byh4o
devilkid
nikivesy
Aleks
vlado
vampire.kiss
mia_chan
piki
emii.x
banditkata23
mstrovila
FromHell
hristozia_85
annadimova85
mime93
dEs
Inkogniti22
silviya_borisso
bobura
maggy91
mimssy_baby
immortalfromhell
Beta
rim17
MMDM
papata
slunchev_luch
lin
dani4ko
MissSixty
poli8009
vecheto
darkness_angel
Chocolate
wentlee
Bilson
Cveti Ognqnova
milencety
Spunk
voice_of_heaven
Искра
elementamon
Peyton*
58 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Peyton*

Peyton*


Брой мнения : 1145
Join date : 10.07.2009
Age : 29

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 9 Май 2010 - 1:15

Стъклен дом Dom
"Стъклен дом" се излъчва в праймтайма на bTV, като първият сезон е от 66 епизода. Сюжетът му е съвременен, реалистичен, изпълнен с много динамика и ефектен монтаж, характерен за холивудските кинопродукции. Някои от най-популярните български актьори ще вземат участие в сериала.

Поредицата пресъздава българската действителност много точно и автентично. Зрителите ще следят историите в живота на няколко поколения, които ще преминават през драматични обрати, любов и интриги и ще стигат до комични и забавни моменти, но изцяло лишени от "сапунен" привкус.

Сериалът се снима с най-нова дигитална технология, което доближава продукцията до качеството на кинолента. Филми като "Беднякът милионер" и "Рокенрола" са снимани именно по този начин.

"Сериалът е един от най-амбициозните и мащабни проекти на bTV досега заради огромния труд, инвестиция и оригинална творческа мисъл, които този тип продукция изисква. Именно затова отделихме доста време за подготовката му. "Стъклен дом" е в жанр, който не е правен досега в България, с качество, което можем да видим в киносалоните и с динамичен сценарий, който  заинтригува зрителите от всички възрасти", коментира програмният директор на bTV Апостол Пенчев.

Актьори:

Калин Врачански (Камен),Юлиан Вергов (Николай),Елена Петрова (Боряна),Яна Маринова (Елена),Стефка Янорова (Ваня),Красимир Ранков (Антон), Бойко Кръстанов (Дани), Луиза Григорова (Александра), Радина Кърджилова (Сиана) и Георги Кадурин (Христо)

Учудих се, че няма тема за сериала и реших да направя такава. На мен лично много ми харесва.(имам си любим герой- Сиана Cute)
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 9 Май 2010 - 2:13

А Явор Бахаров къде?! Шт, той Хари ще стане доста ключов, ще видите, не смейте да го изпускате! Ще я кротне Алекс и ще я направи човек, сигурна съм.
Калин Врачански, Стефка Янорова, Красимир Ранков и Бойко Кръстанов мисля, че най-добре се справят с ролите си, естествени са. Пък и образите им са най-интересни и грабващи. Напук на факта, че попринцип Вергов много го тача, тук нещо нещо не върви. Да не говорим, че тази дъвка, която нон стоп е в устата му, просто ме побърква. Имам особен афинитет и към Радина Кърджилова (Прекрасна е! <3), ноо героинята й... леле, не, колкото и добре да играе Радина просто не мога да преживея ролята й. Надявам се натам да ме очарова с нещо, но засега с тези си постъпки и моментното слабохарактие (има ли такава дума изобщо?), както и факта, че все е намусена... не, не я харесвам.

Иначе като цяло за сериала... Има потенциал, голям. Интересен сюжет, страшно готини моменти, добри попадения при актьорите... Абе, гледам го, нали? И много мрънкам, че е само неделя... смятайте.
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 9 Май 2010 - 2:20

Ееей, Стъклен дооом! И аз го следя, откакто тръгна не съм изпуснала епизод. Възнамерявам да си го следя, определено е къде-къде по-добър от Забранена любов. Актьорите са много по-естествени, сюжетът е в пъти по-грабващ и добър, пък и самото качество на снимането като че ли е по-добро. Личи си, че бая е вложено в това и че всички много се стараят, полагат усилия, за да го направят наистина хубаво и ефектно.
Засега нямам забележки, още епизоди трябва да видя, за да кажа по-пълно мнение за актьорската игра и историята на сериала. Ще се появя пак с мнение след известно време, като посъбера изгледани серии Smile
Върнете се в началото Go down
voice_of_heaven




Брой мнения : 542
Join date : 27.06.2009
Age : 30
Местожителство : плевен

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 9 Май 2010 - 11:19

Аз по принцип не съм кино-маниак, и не мога да оценявам актьорската игра, но мога да кажа че Стъклен дом е уникален... като сюжет, като идея, и като реализация!!! През последните години, БГ киното прогресира, и филми като "Шивачки" , "Бунтът на L", "Прогноза" и други се възкачват, и все повече хора проявяват към българското, не към чуждестранното. Гордея се с факта, че през последните времена съм изгледала толкова мн0го съвременни български филми ;] включително и Стъклен дом!!
Поклон към труда и успеха на режисьори, сценаристи, и актьори, и за техния принос към културата на българина!!! Cute
Върнете се в началото Go down
Peyton*

Peyton*


Брой мнения : 1145
Join date : 10.07.2009
Age : 29

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 9 Май 2010 - 22:09

Ето още резюме: "Стъклен дом" е история за голяма любов, голямо престъпление и голям... бизнес.

Героите на сериала са три семейства, които притежават най-големия мол в София. Те живеят в лукс, за който всеки човек в България си мечтае. Но зад привидния им разкош се крият много разочарования, мечти, любов, предателства и болка. Главният герой Камен Касабов (Калин Врачански) се връща в България за първи път след 18 години, за да се срещне с баща си Димитър Касабов (Стефан Данаилов). С неговото завръщане се променят и объркват плановете и животите на всички герои. Постепенно ще стане ясно, че родителите са оплетени в много интриги и тайни. А децата им са принудени да се справят с проблемите си и да пораснат сами.

Случките, събитията и героите са изцяло български и представят живота на различните поколения и социални прослойки в България. Много от актуалните проблеми по медиите присъстват и в историята. Сюжетните линии са няколко: любовна, криминална, бизнес, тийнейджърска и комична.

Стъкленият дом е светът на тези герои - бляскав, но крехък като стъкло...

Огромен бизнес скандал и обществен проблем избухва в този епизод на „Стъклен дом”. Защо тази криза ще предизвика негативен отзвук в медиите и в обществото, как съдружниците възнамеряват да се справят с нея и дали това не е плод на една голяма манипулация на някои от тях...?

Междувременно Камен започва да търси варианти за справяне със ситуацията и да подозира, че случващите се събития не са просто случайност. Елена Атанасова пък има нелеката задача да се справи с него и то на всяка цена, дори ако се наложи да направи компромис със самата себе си....



Какво мислите за новия епизод? Мен доста ме изненада, особено края. o.O
Върнете се в началото Go down
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 9 Май 2010 - 22:31

Е, какво толкова изненадващо има в края на епизода? То си беше логично просто, че Стефан Данаилов, който им е лицето на филма няма да играе само някакви си 5 минутки в първия епизод и да го убият.
ГотЕн е сериала. 8)
Върнете се в началото Go down
milencety

milencety


Брой мнения : 1288
Join date : 25.02.2009
Age : 27
Местожителство : Пловдив

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeСря 19 Май 2010 - 22:13

Страхотен сериал! Дори не искам да го сравнявам със "Забранена любов" silent Едно от хубавите му неща е, че сериите не са по 40 минути, а по 60-70, понякога и повече (без рекламите говорим). Калин Врачански много си го харесвам от преди това, гледала съм го в няколко постановки в София Cute От начало ми се струваше, че Елена Петрова няма да изиграе добре ролята на Боряна, но още след първия епизод си промених мнението. Юлиан Вргов и мен ме дразни с тая дъвка, но мисля, че играе ролята си много добре. От по-младичките много харесвам Радина Кърджилова и Луиза Григорова. Обаче първото място си ми е за Явор! С тази къдравка коса, непукизма и особено като сложи яките слънчеви очила направо ме оставя без дъх In Love
Единствената ми малка забележка е, че действието се развива малко бързо. Например веднъж изпуснах преди надписите (Не крайните надписи, а малко след началото които са. Не са точно надписи, ама не знам как му се казва) и после епизода ми беше леко объркан.
Относно режисура, сценарии, заснемане и т.н. нямам абсолютно никакви забележки! Всичко е изпипано до последния детайл, качеството е много добро, всичко е перфектно!

А за последния епизод:
Spunk написа:
Е, какво толкова изненадващо има в края на епизода? То си беше логично просто, че Стефан Данаилов, който им е лицето на филма няма да играе само някакви си 5 минутки в първия епизод и да го убият.

Мхм. Аз очаквах по-рано даже да се случи. Мислех си, че ще бъде още във 2-3 епизод макс.
Мон, и аз мрънкам, че е само в неделя и се чудя защо не го пускат по 2 пъти в седмицата, примерно. Доколкото знам са напред със заснемането на сериите, а и в сяйта на сериала, пише, че първия сезон е от 66 епизода o.O Това е една от малкото ми утешителни мисли, след като свърши епизода в неделя и се сетя, че има цяла седмица до новия.
А мислите ли, че Камен ще преспи с Елена, или ще се усети навреме и ще се спре? Аз все си мисля, че трябва да се опомни по някое време :cyclops:

В сайта на "Стъклен дом" има забавни сцени зад кадър, ето някои от най-яките:
1 2 3 4 5 6
Последното клипче го имаше и в сайта, но нещо не успях да го намеря, затова е от vbox :king:
Върнете се в началото Go down
Cveti Ognqnova




Брой мнения : 458
Join date : 26.05.2010
Age : 27
Местожителство : The world of sorrow...

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeСъб 19 Юни 2010 - 15:23

Страхотен сериал е ! За Българското кино - уникален Cute Следя го най- редовно


Последната промяна е направена от Cveti Ognqnova на Нед 10 Окт 2010 - 12:48; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Bilson

Bilson


Брой мнения : 83
Join date : 11.07.2010
Age : 28
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeПон 12 Юли 2010 - 0:55

Сериала е страхотен като сюжет и режисура.Много ми харесва
Алекс и Хари правят всичко готино
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 19 Сеп 2010 - 19:31

Искам да идва другата седмица, за да гледам новите серии. Хубав сериал, и при това български. Гледам всеки епизод и винаги оставам изненадана. И сега щом във втори сезон ше играе и Асен Блатечки, със сигурност няма да пропусна серия. Радвам се, че най-после българи успяха да направят сериал, който да не е блудкав и успешно да се конкурира с нароилите се чужди сериали, така здраво окупирали в последно време родния ефир. Актьорите са перфектно подбрани. Харесвам героя на Юлиан Вергов, независимо че е гадняр. Общо взето сигурно този сериал е едно от малкото добри неща, произведени от нашата кино и телевизионна индустрия през последните години.
Върнете се в началото Go down
Chocolate
VIP
Chocolate


Брой мнения : 947
Join date : 27.07.2010
Age : 26

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeНед 10 Окт 2010 - 11:40

Не съм гледала първия сезон, мислех си, че ще е скучен, обаче сега се загледах във втория и се зарибих ;д
Ставрев рулира! Haha!
И жена му! хД
Въобще има много готини персонажи.
Дам, харесва ми.
Върнете се в началото Go down
http://catbookjournal.blogspot.bg/
Cveti Ognqnova




Брой мнения : 458
Join date : 26.05.2010
Age : 27
Местожителство : The world of sorrow...

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeЧет 2 Дек 2010 - 16:19

Много съм зарибена ! Всеки път го гледам като го дават . Чарлиии In Love Обичам го . Охраната също е уникален пич :Р Камен - и него много го харесвам ! Абе всичките са ми любимци . Има добра актрьорска игра . Всеки път става все по- интерестно . Ако не го гледате , пропускате много .
Върнете се в началото Go down
darkness_angel

darkness_angel


Брой мнения : 442
Join date : 20.10.2010
Age : 30
Местожителство : у нас ;)

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeЧет 2 Дек 2010 - 21:02

Абе, и аз много го харесвам сериала, наистина има интересен сюжет, но признавам, че някои актьори малко преиграват понякога. Например Елена Петров (Боряна Касабова), понякога играе доста мудно.
Най-забавен ми е Красимир Ранков (Ставрев), с неговия Сун Дзъ. Haha! Калин Врачански (Камен) е голям симпатяга, както и Асен Блатечки (Чарли). Блатечки го харесвам още откакто излезе онова забавно сериалче "Морска сол". Не трябваше да го спират.
Малко се отклоних от темата, както и да е. Haha! Този български сериал, като по чудо ми харесва. Много малко български сериали или филми в момента, са толкова добре направени и измислени.
Когато излезе и аз мислех, че е скучен, но после гледах предпоследния епизод на 1-ви сезон и ми стана интересен. Haha! От тогава го гледам редовно, когато имам време де, ако ли не, го тегля от интернет. Smile
Върнете се в началото Go down
vecheto




Брой мнения : 49
Join date : 07.08.2010

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeПет 10 Дек 2010 - 23:12

Най-якия сериа, много ми харесва, следя всички епизоди и не пропускам. Тъкмо гледам интервю с Калин. Много ми харесват и сюжета, и актьорите. Гледайте го, много е як!
Върнете се в началото Go down
poli8009

poli8009


Брой мнения : 134
Join date : 19.01.2010

Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitimeЧет 16 Дек 2010 - 15:12

Страхотен сериал, единствен и неповторим Smile Обожавам го
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стъклен дом Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стъклен дом   Стъклен дом I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Стъклен дом
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Сериали-
Идете на: