Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Чалгийки...

Go down 
+27
miss_l0veee
denity89
MisS_KaPriZna
tcecoo
loLy
autovip
rosali
desislava83
foxy140194
bobura
zuondra
freetogo
viki_nankova
lovee_
Dark_whisper_
qnito6880
darkness_angel
bluewolf93
elementamon
Искра
kissed_by_shadow
rozi_bj
Lioness
Melrose
Alice Cullen
Nessie
Arya
31 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Arya

Arya


Брой мнения : 213
Join date : 05.06.2010
Age : 32
Местожителство : In the middle of nowhere

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeПет 2 Юли 2010 - 17:07

Прегледах форума и не видях такава тема...

В момента свалям някакви чалгии, защото неквите хора довечера ще идват у дома да празнуваме... иии така, като ги слушам ми направи впечатлението, че някои от "песните" са много долни... Haha!
Йо - йо... па-па-палатка... оп чики-чики-на... отзад мини.. Haha!

Какво ви е мнението, за този вид музика, за изпълнителите, текстовете...? :Р
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeПет 2 Юли 2010 - 18:49

Да си дойдем на думата Haha!
Предполагам,че всеки един от нас някога е слушал чалга, било то заради моментно събиране или просто, защото някоя песен му е харесала..
Аз лично от много малка слушам чалга (говорим за класиката ;д) и заради обстановката и заради това, че нямаше кой да ми пусне различна музика от нея.
Никога не съм съжалявала, че съм я слушала (и продължавам да го правя) или пък да съм обиждала певиците и изпълненията им. Да, има песни, които не ми харесват, но има и такива, които слушам с дни без да ми пука на кого му харесва и на кого не. В този стил има и някои стойностни песни (говоря за Ивана и по-ранните години на Глория).
По едно време въобще се бях отказала от този жанр, но така се случва, че не може без него.. Няма къде да отида и да не се пуска.. И колкото и да не ми се иска (зависи от ситуацията разбира се) започва да ме хваща пак вълната и са ми нужни дни, за даспра да си тананикап последния "сезонен хит" ;д
Но както казах: слушам от всичко по-малко и никога не съм и няма да отрека тази музика. Има и някои песни, които са меко казано отвратителни, но има и хубави. И когато се събирам с компания, чалгата преобладава и това никога не ми е пречело.
Аз съм за нея и не ми пречи, стига да не ми се пускат мазните онези наистина цигански маанета (както има казваме ние ;д)...
Та, това е моето мнение ^^
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeПет 2 Юли 2010 - 20:23

Ми... не. Това определено не е моят стил. Слушала съм като малка, до пети клас може би, после почна да ми идва акъла в главата. В България чалгата не е само музикален стил, превърнала се е в модел на поведение, и това е жалко. Не съм някакъв абсолютен хейтър, даже в моменти на лигавщина с една приятелка заучаваме хитовете, но никога няма да си пусна ей така, за да слушам и за да ми е кеф. Като цяло не харесвам извиващи тунинговани уруспии, да не кажа, че са ми противни. Приятелите ми не слушат чалга, ако отида на събиране с класа обаче най - новите хитове не ми мърдат. Даже преди две седмици някъде бях на екскурзия с класа, и отидох с тях на дискотека... беше потресаващо преживяване за моята бедна душа, но не съм се оплаквала, защото никой не ме е отвел насила. На следващия ден една от съученичките ми ми каза: "Диди, оценявам това, че дойде с нас на дискотека, защото действително ти си единственият човек тук, който мрази чалгата." Haha! Нямам нищо против хората, които слушат чалга, стига обаче да не ми я натрапват. Просто... за мен музиката е много повече от ориенталски ритъм на който да въртиш мазни гюбеци и да привличаш погледите на разни чичковци. Пък и винаги съм била на принципа "It's (almost) all about the lyrics," и съгласете се, че тук чалгата просто не се вписва. (:
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeВто 13 Юли 2010 - 1:38

Мисля, че това изяснява позицията ми по въпроса с "чалгата".
Цитат :
[1:42:28 AM] Melrose: от някои неща имам мн от други не
[1:42:34 AM] Melrose: а от чалгата нищо
[1:42:36 AM] Melrose: нада
[1:42:40 AM] Melrose: ниенте
[1:42:44 AM] Melrose: нотинг
[1:43:03 AM] Melrose: ништ
[1:43:17 AM | (1:43:19 AM — редактирано)] * ДЕТЕлина~: евалата (y)
[1:43:38 AM] Melrose: Haha!
[1:43:40 AM] * ДЕТЕлина~: ама... ние сега говорим за музика, не за чалга (wait)
[1:44:02 AM] Melrose: да, пласмасата няма място в нашия рециклиран свят
[1:45:22 AM] * ДЕТЕлина~: Haha!
[1:45:53 AM] Melrose: Haha!
[1:48:09 AM] Melrose: веднъж казах на майка, че чалга индустрията се произвежда в цех в Димитровград на 2 поточни линии, за блондинките и брюнетките
[1:48:37 AM] * ДЕТЕлина~: Haha!
[1:48:47 AM] Melrose: Haha!
[1:48:48 AM] * ДЕТЕлина~: пуу, не ги ли хвана кризата
[1:48:55 AM] Melrose: никога
[1:49:06 AM | (1:49:16 AM — редактирано)] Melrose: изкуствен материал през път и над път
[1:49:24 AM] Melrose: гарбидж бизнес
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeВто 10 Авг 2010 - 0:18

И к'во? Много мразещи чалгата ми се насъбрахте. Не визирам никой конкретно, обаче и това стана комерс. ВЕрно, всеки има право на мнение, вкус и т.н., но вече тия неща стават досадни.
Да, слушам! Не мога да кажа, че съм 100%-това чалгарка, защото не съм, но, по дяволите, на маса с компания какво да слушам за по-голямо забавление и пр.? Някой див рок? Див метъл?
Вярно е, че поведението и "тоалетите" са под всякаква критика, обаче в този жанр наистина има Певци с главно П, които и са се доказали. И не винаги текстовете им са лишени от смисъл.
Като цяло си слушам и чалга, няма какво да си кривя душата. Палатки, НЕпалатки, наистина стават голями купони на тия песни.
Айде извинете ме, че си правя купона с компанията на чалга или че си тананикам понякога някоя и такава песен Wink
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeВто 10 Авг 2010 - 1:00

Деси, не мисля, че тук сме само тийм "мразя чалгата". Не мога да говоря за другите, но за себе си ще кажа: всички тук знаят, че съм "мис претенция" що се отнася до музика и филми.
Не слушам чалга, не виждам смисъл в нея, за мен това налагане не е правилно. За мен чалгата се прави в завод в Димитровград, на две поточни линии: за брюнетки и блондинки.
На бала, слава Богу, пуснаха чалга чак когато алкохола започна да ми влияе. Страхотно си изкарах,но не и заради музиката. Една моя позната каза, че много от хората реват на чалга балади, другите като се напием се включваме към реването, т.е. тоя вид музика не ни влиае по никакъв начин.
И понеже не си в Бг, да те осведомя. Преди дни в Пловдив имаше концерт на Пайнер пред Тримонциум, където се събраха над 30 000 роми. Това нормално ли е и какво говори това за музиката и нас самите?! Не упреквам никой, но аз не бях там, а не се зачитам за много нормална. А, ако т. нар. "чалга култура" е нормалното, какво остава за нас?!
И за купоните, еми много по-приятно ми е да пия с приятели на стари рок и фънк класики. Става страшно караоке, а и на БГ златни хитове, когато всички заедно ги пеем.
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeВто 10 Авг 2010 - 1:51

Не казах точно, че всички тук мразят чалгата, Нони Smile
Концертите им ги знам, аз обаче не им ходя, точно поради броя на... население..., което аз не понасям много, а и заради самото поведение на повечето певици.
Много добре знам какви са фолкаджийките, но не се кривя душата - веселя се на подобна музика и не по просташки начин. Разбирам разликата между простотията и купона.
Не съм и искала да налагам мнението си, нищо подобно. Разбирам, че всеки е с вкуса си и предпочитанията си, просто малко или много хейтърчетата ме изкарват извън нерви.
Да, всеки с мнението си, но дали всяко е поднесено правилно?
Само това исках да кажа, а не да се заяждам.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeВто 10 Авг 2010 - 10:38

Деси, знам, че не се заяждаш, както и аз не се заяждам с теб. Smile Просто трябваше да го кажа, за да не се чувствам лицемерка после. Smile
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeВто 10 Авг 2010 - 10:40

Деси, ако коментарът ти е бил насочен към мен... Да, мразя чалга. Обаче наистина не ми пука кой, как, къде, и защо я слуша. Може и да има малко повече сарказъм в мнението ми, но в крайна сметка в кой от коментарите ми няма? И аз като Нони съм супер претенциозна на тема музика, и точно за това не включвам в определението 'музика' чалгата.
Казах вече, всеки да слуша каквото си поиска, стига да не ми търси сметка на мен защо не го слушам и защо го плюя.
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeВто 10 Авг 2010 - 13:58

Добре бе, размахала ли съм червен плащ, та да тръгнете разпалено да ми обяснявате, след като знам?
Казах, че НЕ СЪМ ПОСОЧИЛА НИКОГО КОНКРЕТНО!
И на мен не ми пука кой колко е претенциозен.
Не беше насочено нито към теб, нито към коментара ти, нито към който и да било конкретен човек!
Нито съм търсила сметка кой и защо слуша еди каква си музика.
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeСря 11 Авг 2010 - 3:06

Не харесвам чалга - неприятна ми е, никога не съм слушала по свое желание, даже на купони, на които пускат, не ходя. Това обаче не ме прави хейтър, нямам нищо против хората, които я харесват, даже напротив - имам толкова свестни приятели и познати, които не признават друга музика, а са такива образи... Anyway, певиците няма и да ги почвам, защото не са важни грам, само музиката има значение, а след като тя не ми понася, не виждам причина да задълбавам. Всеки да слуша каквото иска, но когато, както днес стана между другото, някой мазен чичко седне на съседната пейка и надуе мазен кючек от телефона си, полудявам и не мога да остана безучастна. Какво да се прави, със сарказъм съм закърмена, не можах да си замълча Haha!
Върнете се в началото Go down
kissed_by_shadow

kissed_by_shadow


Брой мнения : 13
Join date : 08.08.2010

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeСря 11 Авг 2010 - 14:12

Не слушам чалга, но има 2-3 песни които ми харесват, но определено това не е моя стил.
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeСря 11 Авг 2010 - 14:29

daredevil написа:
....
Много добре знам какви са фолкаджийките, но не се кривя душата - веселя се на подобна музика и не по просташки начин. Разбирам разликата между простотията и купона.
....
Присъединявам се. И аз не съм човек на чалгата, но по събирания в разни заведения и пр. слушам такава музика. Няма лошо в това, както се каза - всеки с вкуса си. Wink
Върнете се в началото Go down
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeПон 30 Авг 2010 - 4:22

Като малка бях ходеща чалготека, ама какво да направя, че родителите ми обичат да се събират с приятели и това им върви с пиенето? Преди години си изградих предпочитанията, не слушах поп фолк в продължение на няколко години, но... е, имам чувството, че ми е генетично заложено и не мога да избягам и това е. Haha! Та, предадох се, здраве да е!
Музика като музика, със своите плюсове и минуси, със своите добри изпълнения и излагациите си. Както за всичко останало и за това не може да се съди по корицата. Но разни хора, разни идеали, знаете. Вече смело мога да кажа - е, не ми пречи! И за сведение - не обичам балади много много, не е ли дивата чалга да ми дойде настроението - е, не ми я хвалете! ;dd
Рядко сама си пускам нещо, но когато съм на събиране с приятели това ми е предпочитана музика. И вярвайте ми, не се нося в просташки компании, които само това знаят (пеем от "Качила се Гана", през БТР и "Дельо Хайдутин", та чак до Scorpions и Eric Clapton, смятайте), така че гък да не съм чула. Wink

И поздрав (малко е глупавичък текста и много клиширано се получи как на всички им е един и същ номера, сеш'се, но пък носи настроение). :Р
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
bluewolf93

bluewolf93


Брой мнения : 113
Join date : 11.08.2010
Age : 31
Местожителство : Русе

Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitimeПон 30 Авг 2010 - 13:48

Не слушам чалга не ми е в кръвта на друга вълна съм Al. rock, Dubstep, Trip hop, Trance. Haha!
Чалгата не ми е противна когато се събирам с приятели те всички слушат чалга и се включвам и аз, защото по дискотеките друго няма освен ЧАЛГА Haha!
Върнете се в началото Go down
https://www.youtube.com/Bluewolf939
Sponsored content





Чалгийки...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чалгийки...    Чалгийки...  I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чалгийки...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Музика-
Идете на: