Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Книги в mp3 и електронен вариант

Go down 
+51
Еvitta
miglenaciq
Алекс Иваново
jenvief
marieta97
drebi6ok1973
mira2006
milena100
iveto1806
papazova
AmericaSinger
inarra
rositsa72
Streamers_98
savovkiril
joly
MVM
altia
kamity
veskuuuuu
danne_1
afriel
nestinarka
Bloopy
Mockingjay
mkrtchyam
leidy_mimi
jjanet
jenevie
nilgyun
...beyond the sunrise...
nikivesy
sevinch_ahmedova
harabelka
tarich
mstrovila
desislava83
twilightgirl
benbenka
asahe
bwdoll
elena1916
breaking_dawn_fan
silviya_borisso
gold_alex
matabi
perla333
Bella Karra
kamenceto90
Alice Cullen
Melrose
55 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
afriel

afriel


Брой мнения : 36
Join date : 23.11.2011
Age : 31
Местожителство : Лондон

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeЧет 24 Ное 2011 - 13:00

Хмм.. Нищо не може да се сравни с аромата на прясно нова книга In Love
Предпочитам да чета на хартия, отколкото в електронен вариант. Въпреки това и електронните книги си имат своите предимства.
Върнете се в началото Go down
danne_1

danne_1


Брой мнения : 56
Join date : 11.11.2011

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeСъб 26 Ное 2011 - 8:38

Наистиска книга на истинската книга не може да се замени с нищо подобно и не съм пипала истинска книга от много много години, но съгласете се че книгите на пазара са доста скъпи - 15 лева за една нова книга е една недостижима за мен мечта.Затова се оборудвах с електронния четец на SONY PRS 600 Touch Edition и вече мога да си позвоя да чета книги излезли същата година.Екранът доста добре имитира истинска хартич и не дразни окото, както ако трябваше да сточ пред компютъра.
Препоръчвам този вариант на всички.
Върнете се в началото Go down
veskuuuuu

veskuuuuu


Брой мнения : 53
Join date : 12.11.2011
Age : 43
Местожителство : кипър,пафос

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeПет 9 Дек 2011 - 9:59

и аз обичам да чета,но като трябва да гладя прането,mp3 върши работа
Върнете се в началото Go down
kamity

kamity


Брой мнения : 40
Join date : 04.09.2011
Age : 27
Местожителство : софия

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeНед 1 Яну 2012 - 19:03

Аз наскоро си закупих четец за електронни книги и сега само на нето чета... sunnyy Реших да го закупя най-вече,защото е лесно преносим и мога да чета по всяко време и навсякъде.Преди трябваше да чета само вкъщи ,защото попринцип книгите,кито чета са големи и твърде много тежат...Притеснявах се ,че ще си разваля очито ,но се оказа ,че не натовърва повече от нормална книга(поне моя).Също така книгите в електронен формат не вредят на природата-не е нужна хартия.Разбира се,винаги,когато има възможност,предпочитам нормална книга.
Върнете се в началото Go down
altia




Брой мнения : 44
Join date : 28.01.2012
Age : 44
Местожителство : Ruse

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeСъб 28 Яну 2012 - 15:23

За Коледа подариха на мъжа ми Киндъл рийдър и след като той категорично заяви, че няма да го ползва, аз го приватизирах Smile За мое огромно очудване така се влюбих, че сега с неприязън гледам книжните издания. Много по - приятно е за очите, а и ако четете дебела книга от 500-600 и повече страници ръцете все натежават в даден момент... Киндълът е супер лек. Това, което ме грабна най - много е, че запомня страницата до която съм стигнала - ако имате 3 годишна дъщеря, която постоянно пипа книгите ви ще ме разберете Smile
Върнете се в началото Go down
MVM




Брой мнения : 42
Join date : 09.07.2012

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeПон 23 Юли 2012 - 2:56

afriel написа:
Хмм.. Нищо не може да се сравни с аромата на прясно нова книга In Love
Предпочитам да чета на хартия, отколкото в електронен вариант. Въпреки това и електронните книги си имат своите предимства.
Абсолютно съм съгласна! Усещането е по-истинско някак си.
Върнете се в началото Go down
joly




Брой мнения : 22
Join date : 22.07.2012

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeВто 24 Юли 2012 - 15:32

мнннннн страхотно е д разгърнеш нова книга- аромата, неотваряните страници.....мечта, но напоследък рядко ми се случва, по лесно е книга на телефона- чакаш на спирките, пред лекар.....вадиш тел и се отнасяш... Smile
Върнете се в началото Go down
savovkiril




Брой мнения : 13
Join date : 26.03.2013
Age : 41
Местожителство : Варна

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeСря 27 Мар 2013 - 10:39

Не правя никаква разлика. След първите 5-10мин като се потопя в историята и вече няма значение дали е хартиена или електронна.
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeСъб 7 Сеп 2013 - 9:59

Хаха, тук всички говорят за мириса на нова хартия... ами, аз не мога да помириша почти нищо (амонякът за мен има силата на мента Smile).

nikivesy написа:
Чета само в електронен вариант.Имам Ipad.Който има сигурно ще ме разбере защо предпочитам този вариант.Преди половин година си купих книга на хартия ,ами едва ли ще го направя скоро пак.Неудобно ми е.
Аз съм същата. По-удобно ми е да се сгуша под завивките, а през нощта и рано сутрин (тогава чета обикновено) няма нужда да пускам лампа. Знам, че скапват очите – старая се да мигам постоянно (това е основния проблем при ел. вариант, от екрана се излъчва светлина, която не дразни окото, то забравя да мига, роговицата изсъхва и става... бум-бам-трас-ауч)

Mockingjay написа:
Една от големите ми мъки е липсата на аудио книги в България. Като оставим настрана удобството от тях за нас, зрящите, това е такава огромна и непростима липса за хората, които имат проблеми с очите или са напълно незрящи.
Но това не е чак толкова учудващо. Различните институции в нашата държава не мислят за средностатистическия човек, какво остава да се помисли за улеснението на хората, които са лишени от зрение... No
Грешиш! Има сайтове и общества, които предлагат аудио книги за всички, НО С ИДЕЯ ЗА НЕЗРЯЩИ. Попадала съм случайно на три или четири., под заглавията си бяха обявили, че е за незрящи, но тегленето е достъпно за всеки желаещ. Порови се в интернет, може да намериш и повече.
Върнете се в началото Go down
rositsa72

rositsa72


Брой мнения : 16
Join date : 18.10.2009

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeПет 4 Окт 2013 - 15:07

Твърдо "За" електронните книги.
Върнете се в началото Go down
inarra




Брой мнения : 15
Join date : 14.01.2014

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeВто 14 Яну 2014 - 22:51

За в къщи определено книжен вариант ,но когато пътувам електронната книга е по-доброто решение.Можеш да помъкнеш цялата библиотека.
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeНед 19 Яну 2014 - 20:32

Ох, аз пак съм на 180 градуса на предишното си мнение. Haha!

Миналата година подариха на една приятелка kindle за рождения ѝ ден. Опитах да чета на него и видях, че изобщо не е толкова ужасно колкото си го представях, а също и че е много по-различно от четенето на компютър или телефон. Няколко месеца след това и аз се реших да си купя, понеже в момента не съм в България, а в багажа ми никога няма достатъчно място за всички книги, които искам да взема.

Та, взех си kindle paperwhite и съм много доволна от джаджата. Не ми докарва главоболие, работи бързо, лекичка е, батерията ѝ издържа един милион години, а в интернет има (почти) всички книги на света. Интересното е, че ми е гузно да си свалям книги. Haha! Никога обаче не съм се чувствала така за стотиците гигабайти музика, които съм изпиратствала. Haha!

Разбира се, все още има книги, които ще си купувам - не си представям например да не си купя следващата книга от "Игра на тронове", при условие, че първите 5 красят рафта ми. Направи ми впечатление обаче, че българските издателства не се грижат много-много за потребителите на е-книги - цените на електронна и хартиена книга са едни и същи, което е абсурдно, в амазон например при цена от $15 за хартиено издание, плащаш $10 за електронно.

Но както и да е, и без това и изборът не е особено голям. Та, компромис с четенето от компютър и слушането на книга не мога да направя, но вече съм "за" електронните четци.

Върнете се в началото Go down
AmericaSinger




Брой мнения : 19
Join date : 20.02.2014

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeЧет 20 Фев 2014 - 19:48

Като цяло съм против електронните книги ... така някак се губи част от книгата едно е да четеш на таблета или на телефон но съвсем друго е свободно да се отпуснеш на леглото и да отгръщаш страница по страница , това някак засилва усещането а и не се притесняваш че може да ти падне батерията .
Върнете се в началото Go down
papazova

papazova


Брой мнения : 82
Join date : 16.11.2013
Age : 35

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeЧет 20 Фев 2014 - 20:36

На всички, които се мъчите на компютър или телефони и таблети - горещо препоръчвам да си вземете по един електронен четец (аз съм фен на амазонския Киндъл, а и той излиза по-евтин от тукашните нукове и т.н.). Киндъла с клавиатура (какъвто аз си купих преди време) излиза около 250 лв, което на 10тата книга сте си го избили като сума, а ще прочетете много повече от 10. Освен това е много по-удобно за разнасяне. Да, хартията си има своите предимства, но също така и електронните книги. Взех си Киндъл защото очите много ме боляха от четене на телефона и бях очарована. За една вечер изчетох почти 600 страници и даже не усещах напрежение. Истината е, че усещането от четец е като от книга, само дето не разлиствате страниците по обичайния начин.

Моя съвет - ако ще четете електронен формат, не го правете от екран с подсветка - безумно вредно е. В това число влизат не само монитора на компютъра и телефона, а и всички таблети. Търсете четци с технология E-ink. Освен, че те не са вредни, издържат и с едно зареждане по месец-два-три, в зависимост от машинката.
Върнете се в началото Go down
iveto1806

iveto1806


Брой мнения : 16
Join date : 22.02.2014
Age : 38
Местожителство : Казанлък

Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitimeСъб 22 Фев 2014 - 13:44

Предпочитам книгата на хартия, но електрония вариант е удобен за бързо четене( докато пътуваш, в почивката и др. )
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Книги в mp3 и електронен вариант   Книги в mp3 и електронен вариант - Page 3 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Книги в mp3 и електронен вариант
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Чат - книги
» Промоции на книги
» Книги + музика
» Крадецът на книги
» Аудио книги

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: