Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Чиклит

Go down 
+18
zolla
Streamers_98
Mockingjay
juleto_98
nestinarka
jjanet
nilgyun
Scorpio
GerryBass
mim4ity
black_paranoia
perla333
harabelka
sevinch_ahmedova
mstrovila
Alice Cullen
bwdoll
Cveti Ognqnova
22 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Cveti Ognqnova




Брой мнения : 458
Join date : 26.05.2010
Age : 27
Местожителство : The world of sorrow...

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПон 7 Мар 2011 - 16:34

Много неща са се променили. Първо - поне повечето корици са прилични и хващат окото. Второ - мина времето на срамежливите героини от розовите романи на Нора Робъртс, Джаки Колинс и Сандра Браун, които цял живот кършат пръсти трогателно и въздишат по един мъж, преди да станат нечии съпруги. Трето - любовните романи сега се наричат чиклит. А чиклитът използва по-съвременни методи за съблазняване.

литература за мацки


Тоест за неомъжени жени с пари и кариера, готини, около или над 30-те, самостоятелни и сравнително освободени. Те говорят с приятелки за женски неща и се смеят много на гърба на мъжете. Героините са еманципирани и не им пука за брака - или поне това е така в първата половина от книгата.

С други думи - ако сте на възраст между 25 и 40 и ако сте жена, трудно ще се измъкнете от клопката на чиклита. Той е като захарен памук - розов и захаросан. И след триста изчетени страници - не ви остава нищо. Само сладичък вкус в устата.

На пръв поглед чиклит звучи нещо като чик-чирик литература. Обаче не е съвсем така. За десетина години и повече чиклитът натрупа солидна история и дори се превърна в нов литературен жанр. В книжарниците вече има отделени лавици за чиклит, а книгите излизат с онези гръмки етикетчета "бестселър" и "библия на милиони жени". Издателите също не се оплакват от липса на приходи.

Името идва от chick literature, където chick идва от пиленце-мацка-гадже-сладурана - всъщност можете да допълните списъка, както ви се иска. Тази литература се пише от жени и се чете от жени. Съмнително е дали мъжете подхващат подобни романи или поне дали ги дочитат до края.


Лично мнение : Наскоро прочетох " Това е чиклит " от Лорън Логсед и ме впечатли . Харесва ми , увлекателно , разтоварващо , забавно ... Вие какво мислите ? Чели ли сте нещо от този жанр? Любима книга ?
Върнете се в началото Go down
bwdoll




Брой мнения : 38
Join date : 08.03.2011
Age : 42
Местожителство : Ботевград

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПон 14 Мар 2011 - 10:16

Чела съм Софи Кинсела - за мен лидер в жанра.
"Ако искаш да си легнеш с мен сготви ми" на Антъни Капела- за мен също е много интересен чиклит.
Също скоро четох "Умницата и хубавицата", това е книжката със списание "Космополитън" - също е добро чиклитче за мен.
Мариан Кийс също има няколко добри книжки.
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПон 14 Мар 2011 - 14:21

Аз им викам книги за кифли. Haha! Неслучайно 1/5 от тия, които са излезли на българския пазар, са излезли със списание от типа на Космополитан. Haha!
Прочела съм и доста такива, нищо, че ги храня. Обаче го има момента, в който виждам книгата, знам, че съм я прочела, но не мога да се сетя нито за сюжета, нито дори за името на главната героиня. Много са незапомнящи се, никоя не предлага нищо ново. Много рядко чета такива книги, най-често ако някой ми даде, щото сама да си търся/купувам... абсурд. Прекалено нереални и приказни са ми.
Върнете се в началото Go down
mstrovila

mstrovila


Брой мнения : 54
Join date : 24.05.2011

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПет 27 Май 2011 - 19:28

Чела съм Софи Кинсела,става за разтоварване.
Върнете се в началото Go down
sevinch_ahmedova




Брой мнения : 46
Join date : 01.06.2011
Age : 41
Местожителство : Tutrakan

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПет 3 Юни 2011 - 18:58

Аз съм чела книгата на Кандис Бушнел - Триумфът на червилата.
Страхотна...........!!!!
Върнете се в началото Go down
harabelka




Брой мнения : 39
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Варна

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПет 3 Юни 2011 - 20:20

Преди четях доста такива книжки, защото все някак трябва да си запълвам времето на работа. После случайно попаднах на "Тръпка" - Маги Стийвотър и от тогава смених стила. Smile
Но все пак мисля, че любовните романчета (все още не мога да си извъртя езика и да им казвам чиклит) са по-подходящи лятото за плажа. Доста по-разтоварващи са, така де, точно като за плаж... Smile
Върнете се в началото Go down
perla333




Брой мнения : 492
Join date : 17.02.2009
Age : 29

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПет 3 Юни 2011 - 22:23

Много обичам любовните романчета Cute За двете години от както чета жанра да съм прочела около 50 (за мен са малко, но това е друг въпрос) It wasn't me Любимка ми е Джули Гарууд, защото освен любов има и много хумор и героите са едни големи сладури In Love Има и една поредица, в която има повече драма и мистерия отколкото любов (убийства и такива работи) Но не мога да не си призная, че съм чела и много други добри романи. Понеже се познавам, ще кажа, че ако една книга не мога да я дочета, значи нещо и липсва...поне според моите критерии Haha! Ох разсеях се, но имам какво да говоря за любовните романчета Cute
Върнете се в началото Go down
http://brokendreams-brokenheart.blogspot.com/
black_paranoia




Брой мнения : 19
Join date : 13.06.2011

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПон 13 Юни 2011 - 14:19

Чела съм само на Мариан Кийс "Сайонара " и "Бар последен шанс". Първата е супер, втората не е нищо особено. Мисля че жанра е готин, ненатоварващ.Става за моменти,в които не искаш да се "обременяваш" с по-тежки истории. Smile
Върнете се в началото Go down
harabelka




Брой мнения : 39
Join date : 10.03.2011
Местожителство : Варна

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeЧет 23 Юни 2011 - 22:40

Много ми харесва "Пожелай ми слънчогледи" на Софи Кинсела. Много сладка книжка и много интересна.
Върнете се в началото Go down
mim4ity

mim4ity


Брой мнения : 40
Join date : 06.06.2010
Age : 31
Местожителство : Пловдив, България

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПет 24 Юни 2011 - 22:23

Книгите на Софи Кинсела, Брайди Кларк - Не дърпай дявола за опашката, Сара Анджелини - Влюбени до доказване на противното. Все сладурски книжки, които си заслужават да бъдат прочетени.
Върнете се в началото Go down
GerryBass

GerryBass


Брой мнения : 52
Join date : 24.06.2011

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeПет 24 Юни 2011 - 23:52

Така и не се научих да чета този жанр , може би ми изглежда прекалено "лек" , но никога не е късно да започна .
Върнете се в началото Go down
Scorpio

Scorpio


Брой мнения : 25
Join date : 12.08.2010

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeВто 2 Авг 2011 - 23:30

Обожавам чиклити, естествено след фентъзи книгите. Любимият ми е Можеш ли да пазиш тайна? на Софи Кинсела.
Върнете се в началото Go down
nilgyun

nilgyun


Брой мнения : 58
Join date : 03.07.2010
Age : 41
Местожителство : Варна

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeВто 9 Авг 2011 - 10:34

Чета предимно чиклит и фентъзи. Харесвам чилита, много е разтоварващ, и не ме обсебва като фентъзито Чиклит 133164. Софи Кинсела е много добра, трудно прочетох само ''Във вихъра на двайсетте'', а любимият ми чиклит е Роклички и чантички на Маги Алдерсън с Космополитън излезе, имам я на компа мога да я пратя на желаещите.
Върнете се в началото Go down
jjanet

jjanet


Брой мнения : 60
Join date : 27.10.2010

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 13:55

Маи това не е за мен. Малко розовото ще ми е в повече
Върнете се в началото Go down
nestinarka




Брой мнения : 19
Join date : 22.07.2011

Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitimeНед 28 Авг 2011 - 11:21

Минах през периода и на чиклита - разтоварващи , с чувство за хумор .Харесва ми този жанр и не мога да го причисля към "розовия" жанр.Харесват ми "Можеш ли да пазиш тайна",книгите на Луиз Бегшоу и въобще повечето книги в жанра.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чиклит Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чиклит
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: