Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Чиклит

Go down 
+18
zolla
Streamers_98
Mockingjay
juleto_98
nestinarka
jjanet
nilgyun
Scorpio
GerryBass
mim4ity
black_paranoia
perla333
harabelka
sevinch_ahmedova
mstrovila
Alice Cullen
bwdoll
Cveti Ognqnova
22 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
juleto_98

juleto_98


Брой мнения : 42
Join date : 07.05.2010

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeНед 9 Окт 2011 - 22:25

Много леки и хубави книжки!Четох всички излезли на Александра Потър и много ми харесаха.
Върнете се в началото Go down
Mockingjay

Mockingjay


Брой мнения : 41
Join date : 13.11.2011

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeНед 13 Ное 2011 - 15:28

Привърженичка съм на различните стилове литература, защото когато човек чете единствено в един и същи жанр, в даден момент нещата могат да се поизтъркат. Затова е нужно разнообразие, а чиклитите са едно доста хубаво разнообразие. Smile
Не знам дали съвсем коректно са причислени в този жанр, но поредиците на Сара Шепърд - "Малки сладки лъжкини" и "Игра на лъжи" са просто страхотни! Уникално написани, съдържащи многостранни елементи, и типичните за чиклитите изображения на семействата, живеещи по "кварталите на богатите", и семейни драми, и хумор, и страхотни не само визуално, но и по характер персонажи (докато други специално по характер клонят към другата крайност, на гадните к*чки например), а от друга страна и мистерии, интриги, дори добра доза екшън, поради елементите на опасност.

Като оставим тях на страна, попадала съм и на други интересни романчета, макар че по-скоро ги наричам "еднодневки". Някои от тях са изцяло за забавление и без никакво по-дълбоко навлизане в сюжета или запомнянето му след прочита. Много забавен ми беше "Плажният дневник на една кифла" - един, така да се каже, хумористичен чиклит от който много се смях. Ако ви трябва смехотерапия, препоръчвам.
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeСъб 19 Окт 2013 - 19:29

И дори розовите романчета изпреварват чиклита в my list of books.
Има някои интересни (макар на моменти да ми иде да се гръмна, пример: „Дневникън на Бриджет Джоунс“-ли-беше, когато Бриджет положи към 2 страници описание на дневното си меню Sleep Sleep Sleep ). НО за една книга (да, дори екшън книгите) най-важен е персонажът. Чиклитът има свободно бойно поле да го разисква и май това му е хубавото (+ опр. случки в опр. книги).
Btw, това не е моя жанр и рядко чета чиклит. Като се замисля, може сега да хвана един...
Върнете се в началото Go down
zolla




Брой мнения : 15
Join date : 28.12.2013

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeСъб 28 Дек 2013 - 17:45

Отвреме-навреме хващам по някой чиклит. Прави ми впечатление, че след 5-6 изчетен ми стават адски еднообразни. Винаги има диета, намесен е шоколад, ако не-сладолед, пъпка на носа /или лунички/, високи токове и т.н. Но стават за разнообразяване.
Върнете се в началото Go down
inarra




Брой мнения : 15
Join date : 14.01.2014

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeВто 14 Яну 2014 - 21:33

Това не са мойте книги,кокото и да чета любовни романи ,чиклита ми идва в повече.
Върнете се в началото Go down
mi666i

mi666i


Брой мнения : 40
Join date : 09.10.2011

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeСря 5 Фев 2014 - 0:59

Не ми допадат особено. Прекалено са ми еднообразни, въпреки че съм попадала и на такива книги от жанра, които са ми харесвали, много рядко подхващам такъв тип книга.
Върнете се в началото Go down
neviradeva




Брой мнения : 15
Join date : 22.07.2011

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeСъб 21 Юли 2018 - 10:58

Преди ги обожавах!
Върнете се в началото Go down
tio_tio@abv.bg

tio_tio@abv.bg


Брой мнения : 39
Join date : 21.08.2018
Местожителство : София

Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitimeВто 21 Авг 2018 - 14:56

Има доста забавни като "Мафията на майките", пълна с майтапи и глупави ситуации, както и "Говори колкото мъжа си" (на някаква млада турска писателка), четох книгата и се заливах от смях Smile
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чиклит - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиклит   Чиклит - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чиклит
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: