Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 The Host

Go down 
+34
Streamers_98
danne_1
sisi_2007
nilgyun
ajvi
sevinch_ahmedova
Silence.
mstrovila
magdalasf
nadiaali
rosemary96
gold_alex
renito0o0o
Cveti Ognqnova
presy
gal4eto9052
wentlee
pattx
misspoesy
ninka84
nadeto0222
Spunk
marina9310
smilygirl
Lady Cullen
twilighttt
sironojka
brooke90
plammitooo
cullengirl
LegolasGreenleaf
edward_4ever
aneliq_lambreva
pirategirl
38 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeЧет 28 Май 2009 - 21:20

Нямам нищо против - това е по ваша преценка (не държа да се води официално към превода, защото не съм от преводачите ви). Не зная дали ще мога да пускам глава всеки ден, ще се постарая. Но нека ако се прави тема, да е когато имам още няколко глави.
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeЧет 28 Май 2009 - 21:40

Когато си готова си направи темата в ЛТ, аз ще я сложа като важна, за да не пропада надолу. Smile
Върнете се в началото Go down
brooke90

brooke90


Брой мнения : 138
Join date : 20.01.2009
Age : 34

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeПон 4 Яну 2010 - 23:51

"1во. Относно заглавието. Когато разбрах, че "The host" е преведено като "Скитница", лицето ми пламна от яд, че някой пак не си е свършил, както трябва работата и пак са претупали нещата. Мисля, че реагирах прибързано. С една моя приятелка в скайп спорихме именно за заглавието на книгата. Тя е на мнение, че превода е подходящ. Аз все още съм на мнение, че трябваше да е "Гостоприемникът" или най-малкото "Домакинът", защото именно тази е думата, която е употребявана за телата на хората. В книгата не става въпрос само за Скит, че да се казва така и книгата, и е явно че тя Е една скитница, лутаща се из пустинята и след това из хора, сред които не е сигурна дали и е мястото (в началото). Става дума за самото тяло, което е домакин на двете същества. За това историята е за Човекът и Душата вътре в тялото. Все едно на англ. да беше Wanderer, ама не е, защото не става въпрос само за нея и Майър е преценила много правилно, че трябва да "The host". Но. След като преди около 40 мин приключих с книгата, реших че заглавието не е толкова фатално. Книгата (а не клижлето) много ми хареса. Мисля да я препрочета след около месец-два. "Скитница" може да не е НАЙ-подходящото име, но пасва!
2ро. Не съм имала нищо против цената, защото Стефани стана доказана писателка в България и нейните книги ще бъдат високо ценени. А и това са много страници и то с твърди корици. Не мога да оправдая оплакванията ви спрямо цената.
3то. Вече относно съдържанието. Уау!... уау! Такова саможертвоготовно същество! Бих я приютила в моето тяло. Няма друга дума, с която наистина да се опише освен просто и ясно... душа. Не искам да говоря много, за да не има спойлери. Намерих на няколко пъти прилики с "Здрач", но съм сигурна, че повечето хора няма да ги забележат (говоря за около 4-5 прилики в цялата книга, които не са толкова важни.просто споменавам). Страшно ми хареса книгата. "Здрач" си ми остава любимата книга но... Смях се, ядосвах се, бях разтревожена, развълнувана заедно със Скит и Мел. Това е една от най-добрите книги, които съм чела! И за малко да се влюбя и аз в Иън Wink
Съжалявам малко за дългия коментар, но започна ли да говоря за нещо, което ми е на сърце... трудно си намирам края :Р А и по-добре да си кажа всичко наведнъж.
Приятно четене на Скит в пакет с Мел! Smile

Това е мое мнение от 14.11.2009. Не ми се пише на ново, за това направо го копирах Wink
Върнете се в началото Go down
Cveti Ognqnova




Брой мнения : 458
Join date : 26.05.2010
Age : 27
Местожителство : The world of sorrow...

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeНед 20 Юни 2010 - 21:10

Страхотна книга - впечатляваща , жива и пълна . Емоциите са толкова силни, че когато четеш те те всмукват в този нереален свят . Адски съм впечастлена и силно я препоръчвам Bravo
Върнете се в началото Go down
renito0o0o

renito0o0o


Брой мнения : 435
Join date : 02.09.2009
Age : 30
Местожителство : В импалата

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeПет 2 Юли 2010 - 18:43

Книгата е страхотна! Отначало не ми беше много ясно и докато я четях имах чувството, че се лутам в мъгла. Но по-късно всичко ми се изясни. Книгата е супер и определено си заслужава да се прочете.
Върнете се в началото Go down
http://the--bulgarian-bonbon.tumblr.com/
gold_alex

gold_alex


Брой мнения : 43
Join date : 25.02.2011
Age : 34

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeПет 25 Фев 2011 - 23:02

Книгата е една от любимите ми, Хареса ми много повече от Здрач. Нямам търпение да излязат останалите от поредицата, но така като гледам Майар не се е разбързала Sad
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeСъб 26 Фев 2011 - 18:42

gold_alex написа:
Книгата е една от любимите ми, Хареса ми много повече от Здрач. Нямам търпение да излязат останалите от поредицата, но така като гледам Майар не се е разбързала Sad

"The Host" или "Скитница" не е поредица. Това е една-единствена книга. Стефани Мейер никъде не казва, че смята да пише продължение на книгата. А и би било пълна загуба на време, защото според мен края е перфектен. Няма какво повече да се иска от авторката. Освен някоя нова книга, която да няма нищо общо с предните.
Върнете се в началото Go down
gold_alex

gold_alex


Брой мнения : 43
Join date : 25.02.2011
Age : 34

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeСъб 26 Фев 2011 - 20:49

wentlee написа:
gold_alex написа:
Книгата е една от любимите ми, Хареса ми много повече от Здрач. Нямам търпение да излязат останалите от поредицата, но така като гледам Майар не се е разбързала Sad

"The Host" или "Скитница" не е поредица. Това е една-единствена книга. Стефани Мейер никъде не казва, че смята да пише продължение на книгата. А и би било пълна загуба на време, защото според мен края е перфектен. Няма какво повече да се иска от авторката. Освен някоя нова книга, която да няма нищо общо с предните.

Още когато излезе книгата четох в няколко интервюта на Майар, че замисля The Host да бъде част от трилогия, като втората книга ще се казва The Seeker
Върнете се в началото Go down
rosemary96

rosemary96


Брой мнения : 41
Join date : 27.03.2011
Местожителство : София, България

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeПон 28 Мар 2011 - 16:07

Като цяло книгата ми хареса доста повече от Здрач-надявам се да има продължение. Reading
Върнете се в началото Go down
nadiaali

nadiaali


Брой мнения : 34
Join date : 29.03.2011
Местожителство : Пловдив

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeВто 29 Мар 2011 - 16:24

Книгата е невероятна!Много грабваща и интересна с уникален сюжет!
Върнете се в началото Go down
magdalasf




Брой мнения : 44
Join date : 04.05.2010
Age : 39
Местожителство : София

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeНед 3 Апр 2011 - 16:39

Книгата е хубава,не бих казала,че ми харесва повече от "Здрач",нямат нищо общо освен авторката!
Върнете се в началото Go down
mstrovila

mstrovila


Брой мнения : 54
Join date : 24.05.2011

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeПет 27 Май 2011 - 19:36

magdalasf написа:
Книгата е хубава,не бих казала,че ми харесва повече от "Здрач",нямат нищо общо освен авторката!
Точно така.
Върнете се в началото Go down
Silence.

Silence.


Брой мнения : 28
Join date : 13.08.2010

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeПон 30 Май 2011 - 12:45

Според мен е много по-добре написана от Здрач, също ъака доста повече ми харесва. Дано скоро излезе някакво продължение.
Върнете се в началото Go down
sevinch_ahmedova




Брой мнения : 46
Join date : 01.06.2011
Age : 41
Местожителство : Tutrakan

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: скитница   The Host - Page 3 I_icon_minitimeЧет 2 Юни 2011 - 22:25

Притежаам книгата Скитница на Ст. Майер и съм много впечетлена!
Върнете се в началото Go down
ajvi

ajvi


Брой мнения : 43
Join date : 12.07.2010
Age : 32
Местожителство : sf

The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitimeСря 15 Юни 2011 - 21:02

Бях много скептична относно книгата,но накрая бях запленена.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





The Host - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: The Host   The Host - Page 3 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
The Host
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» THE HOST / фен превод /

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: