Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Стефани Майър

Go down 
+21
Avis
vlado
ajvi
piki
banditkata23
Cveti Ognqnova
Elune
Nessie
Искра
wentlee
vmaniq4enata
Peyton*
Lioness
emotion
Spunk
smiley
ivka_94_1991
llxshadowxll
mimetyyyyyyyyy
Anomis_Ananda
gal4eto9052
25 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Elune

Elune


Брой мнения : 1295
Join date : 15.08.2009
Age : 28
Местожителство : In my invisible music world...

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeПет 18 Юни 2010 - 21:34

Определено "Здрач" сагата стана хит. Но стана хит не заради авторката, а заради историята. Според мен начинът, по който пише, самия начин на изразяване на Майер е обикновен, елементарен и недоизпипан. Тя, все пак, не е професионална писателка и определено това си личи. Не ми харесват изразните и средства, не описва достатъчно внушително върховите моменти. Няма този поетичен и изтънчен вкус, който да те грабне и да те прикове. Но не е напълно бездарна, иначе никой нямаше да чете книгите и. Нямам си и никаква идея какви книги е издавала след "Здрач". Но според мен това "Двойният живот на Бри" или нещо такова, е пълна глупост. Не бих си взела тази книга. "Здрач" ми харесва и бих го чела с удоволствие. Но просто тя не е моят тип писател, свикнала съм твърде много с класиците и съвършения начин, по който те описват всичко. :-)
Върнете се в началото Go down
Cveti Ognqnova




Брой мнения : 458
Join date : 26.05.2010
Age : 27
Местожителство : The world of sorrow...

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeВто 29 Юни 2010 - 12:11

Романът " Скитница " е излючително интересен и много емоционален . Мисля че това е най - успешната и книга от цялото и творчество . " Здрач " беше добра поредица - признавам. На един ден просто манията си отива . Точно както стана и при мен . След " Здрач" прочетох първата книга от "Реликвите на смъртните"- Град от кости и осъзнах че "Здрач" не е чак толкова добро Silly me
Върнете се в началото Go down
banditkata23




Брой мнения : 41
Join date : 17.05.2009

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeВто 7 Юни 2011 - 19:07

Здрач наистина ми хареса много бих се радвала ако направи и последната книга от погледа на Едуард,а също така и продължение на разказа й от абитуриентски балове от ада направо ме грабна
Върнете се в началото Go down
piki




Брой мнения : 29
Join date : 11.06.2011
Местожителство : Плевен

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeСъб 11 Юни 2011 - 18:52

И на мен не ми харесва как пише... напипва добра история, но самото представяне е някак си повърхностно.... простовато представено. Липсва дълбочина.
Върнете се в началото Go down
ajvi

ajvi


Брой мнения : 43
Join date : 12.07.2010
Age : 32
Местожителство : sf

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeСря 15 Юни 2011 - 20:52

Пише хубаво, има много добри идей за книгите си,но има малък недостатък от страни геройте са малко найвни ,не точно повърхностни,но самите характери не ми допадът.
Върнете се в началото Go down
vlado




Брой мнения : 41
Join date : 04.07.2011

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeВто 5 Юли 2011 - 1:19

Здрач наистина ми хареса .
Върнете се в началото Go down
Avis

Avis


Брой мнения : 36
Join date : 11.08.2010

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeПет 8 Юли 2011 - 11:33

Cveti Ognqnova написа:
Романът " Скитница " е излючително интересен и много емоционален . Мисля че това е най - успешната и книга от цялото и творчество . " Здрач " беше добра поредица - признавам. На един ден просто манията си отива . Точно както стана и при мен . След " Здрач" прочетох първата книга от "Реликвите на смъртните"- Град от кости и осъзнах че "Здрач" не е чак толкова добро Silly me

Подкрепям твоето мнение. А и съм забелязала, че сюжетната линия на "Здрач" се повтаря от части и в някои други книги. А за "Реликвите" нямам думи просто. уникална поредица.
Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeЧет 5 Дек 2013 - 23:53

В стила на Майър харесвам метафорите, начина, по който описва чувствата на героите. Чуден диалог. Но сюжетът в Здрач не струва, както и персонажите. "Скитница" и "Краткия живот на Бри Танър", виж, са другия край на полюса. От тях бе извлекла най-доброто.
Смятам, че Стефани се развива, а това е добре. Чест ѝ прави, че приключи проекта Здрач – вече настана мода авторите да пишат по 20 книги в поредица, само защото е нашумяла и печелят пари.
Върнете се в началото Go down
flora1898

flora1898


Брой мнения : 203
Join date : 07.05.2009
Age : 32

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeПет 6 Дек 2013 - 23:54

Не знам. "Здрач" ми хареса и по времето, по което я четох ми беше лобимата поредица. "Скитница" също ми стана любим роман. Но както повечето хора, които четат много, продължих напред и макар да ми осатана хубав спомен от книгата, сега съм намерила много по-хубави писатели и романи. Не мога да разбера защо хората все още са се вкопчили в този "Здрач". Сериозно. Минаха ГОДИНИ, а и повечето обсъждат филмите (които според мен не струваха) от колкото книгите.
Като начинаеща авторка Стефани Майер се справи доста добре, но тя е точно това-авторка. Не е писател. Според мен има огромна разлика. С една дума тя си направи милионите и сега какво? Само вижте Дж. К. Ройлинг - привърши с Хари Потър обаче не спря до там. Продължава да пише.
Писател е човек, който пише заради историите и героите, човек, който иска да даде живот на даден персонаж. Писател е човек за когото феновете са най-важни и се опитва да ги радва с дарбата, която Бог му е дал.
От отдавна чакам Майер да покаже, че талантът и не е моментен и че пише не само заради парите ама май ще си остана разочарована...
Върнете се в началото Go down
ne_dyalkova




Брой мнения : 18
Join date : 16.01.2020

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeЧет 16 Яну 2020 - 14:48

Peyton* написа:
Съгласна съм с вас. Когато разбрах за поредната книга, допълнение към Здрач, много се смях. И според мен доста прекалява. Наистина е доста безсмислено да прави такива книги. silent
Цитат :
Изобщо няма да я взимам.
аз си я купих, но честно казано май съжалявам...не е толкова завладяваща Worship
Върнете се в началото Go down
Dark_love




Брой мнения : 25
Join date : 11.01.2020

Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitimeПет 17 Яну 2020 - 10:13

Само аз ли не харесвам Здрач?
Когато бях в пубертета много ми харесваше, наскоро препрочетох поредицата и.... Ами посредствена ми се вижда. Мисля, че Стефани развали вампирите. В смисъл... Тази романтична тъмна нотка, която носеха бе убита в тази поредица.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стефани Майър - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стефани Майър   Стефани Майър - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Стефани Майър
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» "Краткият втори живот на Бри Танър" Стефани Майър

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: