Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Препоръчай филм

Go down 
+30
minimal00
bobura
angelsg
freetogo
MissSixty
No_CoNnEcTiOn
wolf._
ivka_94_1991
elementamon
chushka
Spunk
Peyton*
wentlee
bubzz
caprice
Melrose
zefira
cullengirl
MaץheM
sunshine.
Spunkk*Ransom
lady_abadon
Anomis_Ananda
dreaM
fenpirka
Искра
gal4eto9052
ivkacool
naniibibi
presy
34 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 16:42

Кой филм препоръчвате, за почитателите на кой жанр и защо?
Общо взето пускате по едно резюме на много хубав филм, който препоръчвате Smile
Върнете се в началото Go down
naniibibi

naniibibi


Брой мнения : 1334
Join date : 15.01.2009
Age : 33

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeПон 13 Апр 2009 - 19:07

The Fast And The Furious Trilogy (2001-2006)
## Резюме
: Пол Уокър (“Дворец на илюзиите”) е в ролята на млад полицай под прикритие, който влиза в автомобилния екип на Вин Дизел (“Пълен мрак”), за да разследва серия от големи обири. Но когато някои от бандата започват да се съмняват в него, атмосферата се нажежава и ченгето бързо трябва да решава докъде се простира неговата лоялност…

Затегнете коланите и се впуснете в предизвикателното препускане с младия екип, който включва още Мишел Родригес и Джордана Брустър (“Факултетът”). БЪРЗИ И ЯРОСТНИ е замайващо екшън приключение… с високи скорости и горещи страсти.

## Резюме ): Създателите на „Бързи и яростни” 1 и 2 ви предлагат най-скоростното и най-безумното продължение в историята – „Бързи и яростни: Дрифт в Токио”.Когато излежалият присъдата си уличен състезател Шон Босуел (Лукъс Блек) се опитва да започне живота си на чисто в Токио, неговата пристрастеност към бързите коли и незаконните улични състезания стават причина да привлече вниманието на най-изкусните състезатели от японския престъпен свят. За да оцелее, той трябва да овладее изкуството на дрифтинга – нов и невероятно опасен стил на шофиране, при който приспособените автомобили правят невъзможни на пръв поглед маневри и взимат опасни завои с безумна скорост, загърбвайки законите на гравитацията и смъртния риск в името на върховната адреналинова тръпка.

Push / Секретен отряд (2009))
## Резюме) : В този фантастичен трилър група младежи, които имат телекинетични и ясновидски способности се крият от тайна агенция на американското правителство.
Всички се налага да обединят различните си умения в една последна задача, която ще им позволи да напуснат нелегалната организация завинаги.

White Chicks / Бели мадами (2004))
РецензииSmile
Те работят под дълбоко прикритие.
Кийнън Айвъри Уейънс – режисьорът на „Страшен филм” представя БЕЛИ МАДАМИ, филм, който ще ви побърка от смях, с комиците Шон Уейънс и Марлон Уейънс.Какво се случва, когато двама непохватни агенти от ФБР се дегизират като свръхбогати бели „принцеси”, за да се внедрят във висшето общество? Бам!Неистови лудории и безкрайни майтапи, докато злочестите братя извървят пътя от строгите костюми на агенти до последния модел прашки... с достойнство! Модни фиести, хардкор купони и ужасно смешни диско състезания сред каймака на висшето общество поддържат щурото забавление от началото до края на „Бели мадами”... двама братя, които искат да останат верни на себе си. Донякъде.
Върнете се в началото Go down
ivkacool

ivkacool


Брой мнения : 21
Join date : 06.03.2009
Age : 34

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeЧет 16 Апр 2009 - 8:52

Love in the time of cholera/Любов по време на холера -Този филм е за хора, които обичат романтичните филми, ама толкова романтични, че да гледаш през сълзи. В този се разказва за една любов обречена още от самото начало.
Млад колумбийски телеграфист се влюбва в Фермина Даза. Той е романтична душа и започва да й пише стихове и да изнася серенади на любимата си. Нейният баща е търговец, който не вижда перспектива в телеграфиста и прави всичко възможно да ги раздели. Усилията му дават резултат и Фермина се жени за аристократичен лекар.

Съдбата разделя Фиорентино и Фермина, като той никога не забравя страстта, която е имал към нея. Преминал през 662 връзки с други жени, гражданска война и епидемия от холера, Фиорентино разбира един ден, че Урбино е починал наскоро. Половин век, след като се е разделил с любовта на живота си, той намира Фермина, която вече е на 72 години, за да й даде отново сърцето си.


A walk to remember/Незабравима - И този филм също е за заклетите романтици.
Любовта между двамата главни герои пак е обречена на гибел, но това не им пречи да се обичат докрай.

Step up 1,2/В ритъма на танца 1,2 -Филми за разтоварване и за отпускане. Момче, чието падение на улицата и страстта му към танците, го запознават със партньорката му, и с първата му любов.


Неуловим/Waned -Филм със срашно много екшън и тайни, че накрая не знаеш на кого да вярваш.Уес (Макавой) открива, че баща му, който никога не е виждал, е наемен убиец. Когато той е убит, Уес е взет в неговата организация и трениран от мъж, наречен Слоун (Фрийман), за да продължи по стъпките на баща си, но накрая... Много добра актьорска игра.

Death race/Смъртоносна надпревара -Aвтомобилна надпревара се е превърнала в състезание между затворници. Правилата на Смъртоносна надпревара са прости: Който спечели пет поредни кръга, получава свободата си. А кървавият край на загубилия се гледа от милиони жадни за зрелища зрители. Трикратния шампион Дженсън Еймс - затворник, несправедливо осъден за страховито убийство. Той е заставен от безскрупулната директорка на затвора да сложи маската на любимеца на феновете Франкенщайн. С лице, скрито зад отвратителна маска, затворникът ще се включи в безумна тридневна борба, за да извоюва свободата си.
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeПон 27 Апр 2009 - 18:14

Копвам го тук, тъй като просто не ми се повтаря отново... Smile

Гледах Lost and delirious и горещо го препоръчвам на хората, които харесват качествени филми, а не глупавите холивудски комедийки. Филмът е страхотен, в него участват Миша Бартън и Пайпър Перабо като по - малки, но е възхитителен. Просто засяга проблемите на едно затворено общество, където всички си мислят, че всичко е ОК...
Фимът е и за любовта. Макар и да не харесвам любовни фими, краят беше просто... affraid И не само за любовта, за приятелството, за загубата, за съперничеството и необходимата помощ, за мъката по несподелените чувства...
Просто, това беше най - хубавият филм, който съм гледала от месеци, да не кажа изобщо. Определено ми се нарежда в топ 5, отдавна не се бях натъквала на толкова качествена продукция, без излишни сълзи, драми и тийнейджърски скандали.
Искрено се надявам да съм повлияла на някого и да го изгледате, макар и малко странен, наистина си заслужава, кара те да се замислиш много - главно за това колко точно е важно чуждото мнение. Smile
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeВто 28 Апр 2009 - 1:34

Айде и в тая тема Haha!
August Rush - филм с участието на Фреди Хаймор, Кери Ръсел и Джонатан Рис Майерс. Лично аз останах очарована от филма и ви го препоръчвам. Ето и едно мъничко резюме от мен:

Филмът разказва историята на момче, изоставено в сиропиталище, което копнее да открие родителите си. Майка му - виолончелистка, и баща му - вокалист и китарист на група са запознават случайно и се влюбват. Събрани от музиката, те обаче биват разделени от бащата на Лайла. Впоследствие тя се оказва бременна от Луис, но баща й без нейното знание праща детето в дом за деца след инцидент, при който бебето се ражда преждевременно.
След 11 години малкото момче решава да открие родителите си, защото вярва, че те винаги са го искали. И защото вярва, че музиката е навсякъде.
Върнете се в началото Go down
fenpirka

fenpirka


Брой мнения : 307
Join date : 26.03.2009
Age : 31

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeПет 8 Май 2009 - 18:45

Препоръчвам ви да гледате филма Taken. Страхотен филм за трафик на хора, който не го е гледал нека да го гледа.
Разказва се за отвличането на 2 момичета с цел проституция и бащата на едното от тях тръгва по стъпките на похитителите за да намери дъщеря си...мога да кажа, че е супер и държи в напрежение до самия край...
Върнете се в началото Go down
dreaM

dreaM


Брой мнения : 530
Join date : 18.01.2009
Age : 28
Местожителство : OveR thE mOoN

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeВто 26 Май 2009 - 21:14

Аз препоръчвам на всички "Angels and Demons"- страхотен филм.На мен ми харесва страшно много, а нали е и по "Шесто клеймо".Много интересен и някак завладяващ. Smile
Върнете се в началото Go down
Anomis_Ananda

Anomis_Ananda


Брой мнения : 18
Join date : 06.04.2009
Age : 39
Местожителство : София

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeПон 1 Юни 2009 - 12:05

Препоръчвам ви да гледате двете части на Zeitgeist, също така и трите на Illuminati- за хора които харесват документалните филми на конспиративна тема.
Zeitgeist разказва за световната конспирация, а когато гледах първата му част (около 2-3 часа) стоях с отворена уста и не вярвах на очите си в какъв свят живея! Филмът може да се стори скучен на доста хора, но е редно всеки човек да го гледа и да се опита да го осмисли. Някои неща са представени доста саркастично, но истините са убийствени!
Illuminati пак разглежда световната конспирация и въвеждането на "Новия Световен Ред" и честно казано всички сме потърпевши от решенията, които се взимат от една определена малка група хора. Втората част на филма е най-потресаваща, поне на мен така ми подейства, защото съм запозната с доста широка част от окултната литература, но там се разглежда идеята за "Антихриста", който се оказва фикс идея на въпросната група хора, които определят реда и закона в щатите. Глупаво е човек да си помисли, че сатанистите съществуват в онази си преекспонирана роля, в която ги представят по филмите, но се оказва, че има доста доказателства за странните им изблици. Всъщност, един достатъчно непосветен човек, който си постави някаква цел, и отвори една-две окултни книги, би могъл да реши, че това е единствения метод за постигането й. Доста е впечатляващо колко безмозъчно и първосигнално могат да действат хората- и хитрите, които се опитват да се налагат, и онези, които позволяват да бъдат манипулирани!

От художествения жанр, мога да ви препоръчам Man On Fire с Дензел Уошингтън и Дакота Фанинг; Playing by Heart с цяло съзвездия от гениални актьори: Анджелина Джоли, Раян Филип, Шон Конъри, Джина Роланд, Джилиан Андерсън, Маделин Стоу, Денис Куейд, Антъни Едуардс, Елън Бърстин, и др. Филмът е романтична драма, но е направен по уникален начин!; A very long engagement- с Одре Тоту и Джоди Фостър. Романтична драма, доста дълга, като заглавието си, но пък е една история за любовта, която не умира при никакви обстоятелства; The Banquet- няма толкова пищен декор, направо ми взе ума, и историята си я бива, само не смейте много на звученето на китайския език; Life or Something Like It с Анджелина Джоли и Едуард Бърнс; Matchstick Men с Никълъс Кейдж; Hors de prix с Одре Тоту и Гад Елмалех; Mi Nismo Andjele 1 и 2; Munje; The Hole и The Jacket с Кийра Найтли; Sex is Zero- уникална корейска комедия; The Man Who Cried с Джони Деп и Кристина Ричи; The Virgin Suicides; Twisted; Lucky Number Slevin; Possession от 2002 с Гуинет Полтроу и Арън Екхарт; The Day The Earth Stood Still с Киану Рийвс; Outlander не беше лош.

Мога да изреждам още много, но тези са най-отличителни. Гледайте ги, а после можете да ми споделите мнението си. Smile
Върнете се в началото Go down
lady_abadon

lady_abadon


Брой мнения : 2078
Join date : 27.02.2009
Age : 30
Местожителство : in the love letters that i wait ♥♥♥

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeПон 8 Юни 2009 - 12:54

Аз в момента се сещам самоза един филм, който искам да препоръчам : [b]ХОДЕЩИЯТ ЗАМАК НА ХАУЛ (HOUL'S MOVING CASTLE)[u] . Всъщност това е японско аниме, което аз гледах на киномания 2008 , но е толкова смислено и вдъхновяващо, че просто нямам думи. Прекрасна любовна история,която става такава чак накрая. Разказ за саможертвата в името на любовта. Много добре нарисувано, разказано и поднесено. Удовоствие за всичките ви сетива Haha! . И както вече казах, изключително вдъхновяваща история.
Върнете се в началото Go down
http://www.november-is-full-with-kisses.blogspot.com/
Anomis_Ananda

Anomis_Ananda


Брой мнения : 18
Join date : 06.04.2009
Age : 39
Местожителство : София

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeСря 10 Юни 2009 - 18:35

Sex Trip ми разбърка чарковете от смях Haha! Haha! Haha!
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeЧет 11 Юни 2009 - 18:27

Ами...съмнявам се да ме послуша някой, но искам да ви препоръчам един филм, който гледах снощи -
"Господин за един ден".
Тодор Колев е в главната роля, а филмът буквално ме разтърси из основи.
Може би най - смешния, който съм гледала.
имаше една сценка с едно прасе, което ядеше всичко, та дори и една статуя. Депутатите се сменяха всяка есен, а Пурко ( героят на Тодор Колев) винаги осъществяваше възможно най - глупавите сделки, като например машина за парцали, коза, разменена за прасе и три кашона с яйца, които бяха изпотрошени от копитата на магарето му.
Един страхотен български филм за простият народ. малко ми напомня на нашето влизане в ЕС, но това е друга тема.
не е скучен или остарял, препоръчвам ви го, смях се искрено!
Върнете се в началото Go down
Spunkk*Ransom

Spunkk*Ransom


Брой мнения : 209
Join date : 18.05.2009
Age : 28

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeЧет 11 Юни 2009 - 19:00

Съмнявам се някой да ме послуша за това ,което ще препоръчам ,но все пак ви благодаря за вниманието..И така открих наскоро един страхотен сериал - Boys Before Flowers..Сериала не е както винаги американска простотия ,а е корейски..Сериала е невероятен просто!!
Малко резюме:
Гимназия "Шинва" - училището за най-привилегированите и богати деца в Корея предстои да преживее най-бурните си моменти, след като в него по стечение на обстоятелствата влиза Гюм Джан Ди - енергично момиче от обикновено и бедно семейство. Нейните надежди са да не бие много на очи и да не се забърква в неприятности, но съдбата няма друга работа и я изправя срещу най-влиятелните и известни момчета в гимназията, известни като групата F4.

Нейните спокойни дни приключват когато тя получава "Червеният картон" - символът на F4, с който те й обявяват война. Сблъсъкът между разглезеният и капризен лидер на F4 - Гу Джун Пьо и устата Гюм Джан Ди, води до поредица от събития, в които любовта, приятелството, доверието и гордостта са поставени пред изпитания, които преобръщат целият им живот и ги принуждават да осъзнаят истинските неща, за които си струва да се бориш.

Сериалът е базиран на популярната манга "Hana Yori Dango" от Камио Йоко и е третата поредна нейна екранизация след японската и тайвандската версия, поради което се радва на изключителен успех не само в Южна Корея, но и из целия азиатски район.
Върнете се в началото Go down
Anomis_Ananda

Anomis_Ananda


Брой мнения : 18
Join date : 06.04.2009
Age : 39
Местожителство : София

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeЧет 11 Юни 2009 - 21:02

Съгласна съм с gal4eto9052. Господин за един ден е страхотен филм, както и много други български филми. Дзифт не е един от тях, обаче! Препоръчвам ви Вчера, който знам наизуст! It wasn't me Ще ми се да цитирам нещо от него:
Цитат :
- Доктор Фостър
е тръгнал за Глостър
по пътя самотен джапал сам!
Но пльоснал се в локва
и цял се измокрил.
Така и не стигнал до там!

- Какво е т'ва бе, Хеми?
- Английска песничка за деца...
The Dutchess и Pride and Prejudice (знам, че започвам да звуча като фенка на Кийра Найтли, но какво да направя, когато участва в такива добри продукции??); Death Bell за търсачите на силни усещания- готин трилър, корейски; Don Juan De Marco с великолепните Джони Деп, Марлон Брандо и Фей Дънауей; като записах за Джони Деп: Arizona Dream, Edward Scissorhands, Benny & Joon, What's Eating Gilbert Grape- тук темата е неизчерпаема; Changeling с Анджелина Джоли; Cleaner със Самюел Джаксън, Ед Харис, Ева Мендес; Demandez la permission aux enfants- ужасно забавна френска комедия; Les visiteurs от 1993 с Жан Рено, както и Leon, Nikita, Ronin...
Върнете се в началото Go down
lady_abadon

lady_abadon


Брой мнения : 2078
Join date : 27.02.2009
Age : 30
Местожителство : in the love letters that i wait ♥♥♥

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeСъб 13 Юни 2009 - 17:23

Anomis_Ananda написа:
Life or Something Like It с Анджелина Джоли и Едуард Бърнс;
аз също го гледах току що и мога да кажа само хубави неща за него. Анджелина играе много хубаво, само дето е перхидролено руса. Предлага един различен поглед над темата за живота, смъртта, съдбата и предопределеността на нещата. Има си и любовна нишка, абе хубаво филмче. Не липсва и драстичен обрат. абе, ако ви се е прегледал нетежък, но и леко философски филм - този става със сигурност. Cute
Върнете се в началото Go down
http://www.november-is-full-with-kisses.blogspot.com/
sunshine.

sunshine.


Брой мнения : 2052
Join date : 17.01.2009
Age : 29

Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitimeСъб 13 Юни 2009 - 18:30

Който си пада по филмите тип Step Uр препоръчвам Save the last dance (2001) и може и двойката да изгледате, тя е от 2006..

Ама на единицата няма равна <33
Саундтрака е мега, гига як In Love
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Препоръчай филм Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Препоръчай филм
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Кой е най- страшният филм, който сте гледали?
» Филм по книга
» Любим филм?
» Търся... (филм, субтитри етц.)
» Искате ли филм по поредицата?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: