Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Препоръчай филм

Go down 
+30
minimal00
bobura
angelsg
freetogo
MissSixty
No_CoNnEcTiOn
wolf._
ivka_94_1991
elementamon
chushka
Spunk
Peyton*
wentlee
bubzz
caprice
Melrose
zefira
cullengirl
MaץheM
sunshine.
Spunkk*Ransom
lady_abadon
Anomis_Ananda
dreaM
fenpirka
Искра
gal4eto9052
ivkacool
naniibibi
presy
34 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
MaץheM




Брой мнения : 2630
Join date : 22.01.2009
Местожителство : Cold Sun..

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeНед 14 Юни 2009 - 17:38

Препоръчвам на любителите на вампирските истории - Queen Of The Damned & Underworld [ 1-3 ] страхотни филми.
Също така горещо препоръчвам Watchmen
Ако пък искате малко психо истории - Venom
Много силен итежък филм - Johnny Got His Gun
Ако пък ще се отпускате - Stick It, Dirty Deeds..

Ще си допълвам списъка по-натам Smile
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/Pinacoladaa
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeСъб 27 Юни 2009 - 23:13

Изкуплението Шоушенк/The Shawshank Redemption.

Уникален филм с участието на Морган Фрийман. Действието се развива в затвор, главният герой е един доста силен психически банкер, обвинен несправедливо в убийство и осъден на доживотен затвор.
Филмът е по разказа на Стивън кинг "Рита Хейуърт и икуплението Шоушенк" и е един от малкото, които могат да си съперничат с печатното издание.
Препоръчвам го не само на феновете на Кинг. Страхотен филм, изключително силен заряд носи, както и послението, че всеки трябва да преследва мечтите си!
Върнете се в началото Go down
cullengirl

cullengirl


Брой мнения : 588
Join date : 13.02.2009
Age : 30
Местожителство : Edward's arms

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeСъб 27 Юни 2009 - 23:52

Горещо препоръчвам на всички филма "A walk to remember" .... мина много време откакто го гледах, но въпреки всичко още настръхвам, когато се сетя за него. В него наистина има много, за което да се замислиш - ако имате желание - гледайте го Exclamation Exclamation Exclamation Може би след края му вече няма да сте същите ....
Върнете се в началото Go down
Anomis_Ananda

Anomis_Ananda


Брой мнения : 18
Join date : 06.04.2009
Age : 39
Местожителство : София

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 10:25

В събота вечер даваха по някаква кабеларка "Presence of Mind" със Сейди Фрост (Дракула), Харви Кайтел, Лорън Бекол, Джъд Лоу... абе, хареса ми и то доста. Отдавна не ми се беше случвало да гледам филм, който да ми вдигне адреаналина, а от този и се стрясках, и ми настръхваха косъмчетата по тила... доброооо. И рейтингът му в imdb е 5.9, което е доста добре. Няма да ви казвам за какво става дума- гледайте го Smile
Върнете се в началото Go down
zefira




Брой мнения : 711
Join date : 30.01.2009
Age : 31

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 11:59

Life as a house
Eвала.Не знам какво да кажа. Филмът ми стана един от любимите да не кажа най,най-любимия Haha! Играе Хейдън Кристенсън и е absolutelly gorgeous. In Love
Наистина е невероятен. Разказва се едно семейство,което за съжеление вече не е напълно такова,за едно момче,което е изгубило себе си,предало се е на наркотиците и пороците,но за щастие баща му му показва какъв може да бъде и той се променя коренно. Хейдън играе много добре,наистина вярваш,че е изживял всичко това.
И само да кажа,че направо се влюбих в това момче със синя коса и "габърче" на брадичката.Просто това "нищо"(както той си мисли) ме накара да заобичам лошите момчета с проблеми,аз и до ся си ги обичах ама сега само за тях мисля Haha!
Както и да е,леко кривнах от темата,но наистина смятам,че филмът си заслужава.Всички в него са малко или много луди,което те кара да се смееш от сърце и едновременно да плачеш. Wink
Гледайте го Smile
Ето и малко трейлърче,за да видите за какво точно иде реч :Р ---> [You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeСря 1 Юли 2009 - 15:38

[You must be registered and logged in to see this link.]
Алесандро е 37-годишен мъж, който търси идеалната реклама за да не загуби работата си, след като бива оставен от приятелката му Елена. Ники е 17 годишна студентка, която се готви за изпитите си. Един ден Алесандро случайно среща Ники и от този момент нататък всичко се променя.

лично мнение: -филмът много ми хареса. Много увлекателна и жива история. Още не мога да се очърся от чувството, което изпитах, след като го гледах. Не съм заклета романтичка, но филмът страшно много ми хареса. Макар че, като се замисля, във филма не се залага толкова много на романтиката. Става въпрос за живота и вътрешната светлина в човека. Как една любов надскача всички граници, преобръща всичко в теб и те кара да гориш отвътре. Филмът е повече от много приятен.
Върнете се в началото Go down
caprice

caprice


Брой мнения : 503
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Благоевград

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeЧет 2 Юли 2009 - 17:33

Secret Window

Препоръчвам го на всички.Невероятен е.Държи в напрежение до самия край, който, казвам ви, ще ви зашемети.Напълно неочакван завършек.
Гледах го отдавна и ми направи наистина голямо впечатление.Няма смисъл да говоря за актьорската игра - та това е Джони Деп, какво друго може да се каже!?Партнира си с Джон Туртуро, който за мен е доста добър актьор.
На който му се гледа качествен филм, нека да му хвърли едно око, няма да остане разочарован. Smile
Върнете се в началото Go down
bubzz

bubzz


Брой мнения : 491
Join date : 16.01.2009
Age : 32

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeПет 3 Юли 2009 - 20:34

И аз да препоръчам едно филмче - The Ultimate Gift,филма е от 2006 но според мен наистина си заслужава,показва кои са наистина важните неща в живота и да си призная накрая пак си поплаках

Джейсън смята, че наследството, което му се полага от починалия му дядо, ще се състои от пари и материални облаги, но открива друго за своя изненада. Базирана на бестселъра "Последен подарък" от Джим Стовал, историята изпраща Джейсън Стивънс на невероятно пътешествие с цел да открие отговора на въпроса: "Каква е връзката между богатството и щастието?". Джейсън има много бегли взаимоотношения с предполагаемо богатия си дядо "Червения" Стивънс. Казано направо - той го мрази. Между тях никога не са съществували задушевни разговори, нито горещи прегръдки, а само студени парични преводи. И естествено, когато Червения умира, Джейсън очаква, че всичко, което ще му остави той, ще са прости парични транзакции и че парите на дядо му ще му позволят да продължи досегашния си охолен начин на живот. Но всъщност старецът е завещал план за Джейсън, чрез който той да добие рутина в живота си. Всичко се състои в дванадесет задачи, които Червения нарича "подаръци", всяка от които предизвиква Джейсън по различен начин. Натрупвайки опита от всички тях, младокът ще се промени завинаги. "Последен подарък" е филм, който едновременно забавлява, трогва и държи в интерес зрителя - филм за промяната у човека, за пътя, който той изминава, за да стане това, което е.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeНед 5 Юли 2009 - 11:28

Препоръчвам ви Лолита с Доминик Суейн, Джеръми Айрънс (един велик актьор) и Мелъни Грифит. Филма е екранизация по романа на Набоков "Лолита" и си струва да се гледа. Малката Долорес (Лолита) живее с майка си и новия й мъж. С течение на времето започва да изпитва странно влечение към съпруга на майка си. Номерата, които му прави, са невероятно забавни. Края на филма е неочакван. Определено е от онези филми, които оправдават очакванията (дори и да сте чели книгата преди това).
Върнете се в началото Go down
caprice

caprice


Брой мнения : 503
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Благоевград

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeСъб 11 Юли 2009 - 17:52

Хора, препоръчвам ви да гледате Riding The Bullet / Въртележка На Смъртта...
Филмът е доста добър.
Ето малко резюме:
Когато млад мъж разбира, че майка му умира, той се опитва да стигне до дома си като се придвижва на автостоп. Всичко е наред, докато не бива качен на стоп от мистериозен странник със смъртоносна тайна. С течение на пътя той постепенно започва да опознава шофьора си и да разбира ужасни неща за него. Скоро младежът ще трябва да избере между това да живее или да умре...

Актьорите играят много добре, особено този, който играе Алън Паркър. (ако го гледате, ще разберете за какво става въпрос, а пък този, който го е гледал, вече знае)
Гледайте го, няма да съжалявате... Smile
Върнете се в началото Go down
Peyton*

Peyton*


Брой мнения : 1145
Join date : 10.07.2009
Age : 29

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeСъб 11 Юли 2009 - 22:12

Exclamation Exclamation Гледайте този филм. Exclamation Exclamation
One Missed Call / Пропуснато обаждане (2008)
Случва се веднъж. После втори път. После трети. Различни студенти получават смръзяващи кръвта съобщения на гласовата поща на телефоните си. Те идват от бъдещето. Всеки запис е на собствените им отчаяни викове, преди да умрат. И всеки се превръща в действителност.

Ужасът е, когато разбереш за Пропуснато обаждане в тази шокираща адаптация на хитовия японски трилър Chakushin ari. Дали поредицата от потресаващи обаждания си има единствен инициатор? Дали има нещо, което свързва всички жертви? Студентката по психология Бет Реймънд (Шанън Сосамон) и детектив Джак Андрюс (Ед Бърнс) се мъчат да намерят отговорите. И трябва да побързат. Защото следващото пропуснато обаждане е за Бет.
Върнете се в началото Go down
caprice

caprice


Брой мнения : 503
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Благоевград

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeНед 12 Юли 2009 - 14:12

Hearts In Atlantis

Според мен повечето от вас може и да сте го гледали, но ако има такъв, който да не го е направил, нека да му хвърли един поглед.Няма да съжалява.
Филмът е доста увлекателен и интересен.И все пак говорим за Кинг...
Гледайте го!
Върнете се в началото Go down
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeНед 12 Юли 2009 - 14:22

Arrow One Missed Call - е най - безстрашния "ужас", който съм гледала, а аз съм много бъзлива. Haha! Английската версия изобщо не си заслужава, ако ще го гледате гледайте китайската или япоската ... не знам каква беше... май япоска продукция. Haha!

Хайде и аз да препоръчам нещо, макар че в последно време гледам само тъпи филми.
Фентъзи-драмата "Илюзионистът" е вторият филм на режисьора Нийл Бъргър след дебюта му "Интервю с убиец" през 2002 г. Сценарият също е писан от Бъргър, като за основа е ползвал кратката новела "Айзенхайм илюзиониста" на писателя и университетски професор Стив Милхаузър, който през 1997 г. получава престижната награда Пулицър за една от книгите си.

За съдбата на главния персонаж на магьосника Айзенхайм във филма "Илюзионистът" е използвана истинската история на Ерик Ханусен - известен илюзионист във Виена, убит от нацистите през 1933 г. Филмовата екранизация на Бъргър включва актьорите Едуард Нортън ("Боен клуб"), Джесика Бийл ("Блейд 3"), Пол Джиамати ("Жената от водата"), Руфъс Сюъл ("Легендата за Зоро") и Еди Марсън ("Маями вайс"). Продуцент на лентата е Боб Яри, получил "Оскар" за "Сблъсъци" (2005 г.), който е организирал цялото заснемане на "Илюзионистът" да протече в Чехия.

Детството на малкия Айзенхайм (Арън Джонсън – "Шанхайски рицари") тече нормално за възрастта му, докато не се влюбва в принцеса Софи. Бедният му произход и социалната им разлика предопределят раздялата им и момчето заминава да си търси късмета по широкия свят. Години след това - в началото на 20 век - вече прочутият илюзионист Айзенхайм (Едуард Нортън) се връща в родния си град Виена. На поредното си представление той изненадващо се среща с младежката си любов Софи (Джесика Бийл), която е сгодена за престолонаследника принц Леополд (Руфъс Сюъл).

Страстта между двамата пламва и Айзенхайм започва да мисли как да развали предстоящата сватба и да бъде с любимата си. Принцът усеща намеренията му и изпраща шефа на полицията Ул (Пол Джиамати) да го разобличи като мошеник и да съсипе огромната му популярност. И тогава се случва неочакваното, което променя както живота на илюзиониста, така и атмосферата в кралския двор, което може да доведе до дестабилизация на цялото кралство.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeЧет 13 Авг 2009 - 23:24

За ценителите на истинските, хубави филми. Със уникални сюжети и страхотна актьорска игра.
Препоръчвам да се върнат малко на зад във времето или да гледат тези филми:
[You must be registered and logged in to see this link.]-уникален филм на Федерико Фелини със незабравимия Марчело Мастрояни. "Неуспелият литератор Марчело, който, придружен от зачисления му фоторепортер, работи за жълт вестник, се потапя изцяло в "сладкия живот" на светски, кинаджийски, интелектуалски Рим.
Сред мнозината, срещнати в брожението покрай "Виа Венето", улицата на бомонда, са и Стайнер - писателят, който преживява криза и накрая се самоубива; капризната американска кинозвезда Силвия; тайфата аристократи, които въвличат Марчело в разюздана веселба.
На сутринта след нощната оргия, изтощени и замаяни, участниците в нея откриват телесата на морско чудовище, изхвърлено на брега... "

[You must be registered and logged in to see this link.]-Мики Рурк и Ким Бейсинджър. За границата м/у страстта и любовта. За нуждите и вкуса на живота.

[You must be registered and logged in to see this link.]-"От ума на Дейвид Линч." Със Изабела Роселини.
"Убийство, осакатяване и сексуални перверзии в Средна Америка. Ексцентрично и сюрреалистично упражнение по стил от режисьора на "Туин Пийкс."

[You must be registered and logged in to see this link.]-не толкова стар, за това пък с интересен сюжет. Когато стената пада и Берлин се обединява, един син се старае да направи така, че това не се е случило, за да не плаши майка си, която е болна. Така Източна Германия продължава да съществува в апатаментът им, но не завинаги...

[You must be registered and logged in to see this link.]-филм от 2007 година. Страхотен актьорски състав-Стефания Колева, Ицко Финци, Георги Мамалев, Нона Йотова, Татяна Лолова, Кръстьо Лафазанов, 2 мечки, 1 прасе, трабант и мн други знайни и незнайни цъщества. Уникална комедия, за оперен състав тръгнал на турне. Заслужава си!
Върнете се в началото Go down
chushka

chushka


Брой мнения : 75
Join date : 03.02.2009
Age : 29
Местожителство : София

Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitimeПет 21 Авг 2009 - 1:52

Препоръчвам ви The prestige.
Резюме : В тази заплетена, изпълнена с обрати и загадки история, двама магьосника от Викторианската епоха разпалват една надпревара, която прераства в една битка на надхитряване и неутолима жажда за разкриване на чуждите тайни.
Докато тези двама забележителни мъже са разкъсани между дързост и желание, шоубизнеса и науката, амбицията и приятелството, резултатите от създалите се конфликти, се оказват опасни, измамни и дори смъртоносни.

А също така и Vanilla Sky. Обожавам го този филм.
Всъщност, какво е реалността? "Ванила Скай"
Вестникарският магнат Дейвид Еймс /Том Круз/ среща любовта на живота си София /Пенелопе Крус/ и прави една-единствена грешка, която преобръща живота му.
В търсене на собственото му "аз", животът му се превръща в един невероятен низ от романтика, съмнения, любов, секс и мечти.
Филмът преминава през обрати, които объркват чувството ни за реалност.

Новият филм на Джони Деп също е адски добър, но това все пак е Джони Деп.
Общо взето ще ви го представя с вде реплики от филма :
They ain't tough enough, smart enough or fast enough. I can hit any bank I want, any time. They got to be at every bank, all the time.
We're having too good a time today. We ain't thinking about tomorrow.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Препоръчай филм - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Препоръчай филм   Препоръчай филм - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Препоръчай филм
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Кой е най- страшният филм, който сте гледали?
» Филм по книга
» Любим филм?
» Търся... (филм, субтитри етц.)
» Искате ли филм по поредицата?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: