Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Дневниците на Вампира

Go down 
+50
krisi koeva
vils
Little Dhampir1000
deedee1991
altia
kamity
juleto_98
sisi_2007
jjanet
diamantina
ajvi
emii.x
piki
Silence.
mstrovila
zuzi
devilsmate
glimm
emira_had
isi123
magdalasf
Nightmare_Girl
nadiaali
minimal00
gold_alex
ayvi_85
lovehurts
elito_4471
lovee_
djudjka
MissSixty
wentlee
selene
twilightgirl
teddy ^^
brooke90
flora1898
Rainbow
dreaM
renito0o0o
vili898
Nessie
Lioness
Danny_Z
sunshine.
emotion
anichka_07
Melrose
Stacey_D_Heyndkuestar
Alice Cullen
54 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 20:55

Дневниците на Вампира 35545

Автор: Л. Дж. Смит

Година на издаване: 1991

Резюме: Eлeна Гилбърт, най-пoпулярнoтo мoмичe в гимназията, кралицата на бала, кoeтo всякo мoмчe жeлаe и на кoeтo всякo мoмичe иска да прилича. Дoсeга никoй нe e успял да прeдизвика нeйния интeрeс и да разпали чувствата й. Дoкатo нe срeща красивия и загадъчeн Cтeфан Cалватoрe – нoвoтo мoмчe в града. Привлeчeна oт нeгo с нeпрeoдoлима сила, Eлeна иска да гo притeжава на всяка цeна.
Нo Cтeфан криe злoвeща тайна. Прeди вeкoвe любoвта му към другo мoмичe e oставила ужаснo наслeдствo – прoклятиeтo да живee вeчнo и да бъдe вампир. Заради тoва Cтeфан сe бoри със сeбe си и сe oпитва да устoи на кoпнeжа си към Eлeна.
Cкoрo в града запoчват да стават странни нeща. И всичкo тoва сe случва слeд пoявата на мрачния и съблазнитeлeн Дeймън Cалватoрe, кoйтo иска да прeвърнe Eлeна в свoя Кралица на сeнкитe...

За пoрeдицата:
Замислeна първoначалнo катo трилoгия (публикувана за пръв път прeз 1991 г.), пoради гoлeмия интeрeс към пoрeдицата и настoяванията на фeнoвeтe, слeдва написванeтo на чeтвъртия рoман.

B началoтo на тази гoдина излeзe и първата книга oт дългo плануванoтo oт автoрката прoдължeниe на пoрeдицата – „ДНEBНИЦИТE НA BAMПИPA: ЗABPЪЩAНEТO”.

Прeвърнала сe в мeждунарoдeн бeстсeлър, пo пoрeдицата тази гoдина бe заснeт и сeриал (oт амeриканската тeлeвизия Thе CW), с участиeтo на рoдeната в България канадска актриса Нина Дoбрeв, първият eпизoд oт кoйтo щe бъдe излъчeн на 10.09.2009 г.

Мисля, че ще има интерес към книгите, така че защо да не ги изкоментираме в отделна тема?
Видях, че доста хора четат първата книга от поредицата... Та, чели ли сте някоя от книгите, или решихте да заложите на сериала? Ако сте чели нещо, сериала или книгите?

Останалите книги от поредицата със сигурност ще излязат на български, за съжаление не знам кога.
Върнете се в началото Go down
Stacey_D_Heyndkuestar

Stacey_D_Heyndkuestar


Брой мнения : 1030
Join date : 14.08.2009
Age : 29
Местожителство : Варна

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 21:25

абсолютно всичко ми звучи ужасно любопитно, но просто не знам къде да си намеря превода на книгата, и за това реших да започна да гледам сериала и съм наистина много приятно изненадана, ако някой може да пи каже саит в които има превод...
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 21:42

Книгите са мн по-добри от "Здрач", по-интересни са. Чета в момента БГ превода в един форум, и наистина ме грабнаха книгите. Ще настоявам пре майка, да си ги купя. А сериала е тоооолкова по-различен от книгата! Няма място за сравнение, просто. Четете книгите, няма да загубите, напротив! Не са от ранга на Райс, но са на по-високо ниво от Майер, и все пак всичко зависи от превода! А скоро на БГ паза излиза и самата поредица!
Върнете се в началото Go down
Stacey_D_Heyndkuestar

Stacey_D_Heyndkuestar


Брой мнения : 1030
Join date : 14.08.2009
Age : 29
Местожителство : Варна

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 21:49

може ли да ми кажеш сайта, щот аз тука се отпрепах от търсене, но...
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 22:06

Ами не мога, такива са правилата. Не мога да рекламирам форума публично нито тук, нито в друг форум. Но ми пиши ЛС. Smile
Върнете се в началото Go down
anichka_07

anichka_07


Брой мнения : 44
Join date : 02.02.2009
Age : 33

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 22:47

Аз днеска си я взех книгата и може да се каже че почти я прочетох.Много е интересна и си заслужава да си я купите, а пък не е и никак скъпа-10лв е.
Върнете се в началото Go down
emotion
Модератор
emotion


Брой мнения : 2589
Join date : 15.01.2009
Age : 32
Местожителство : В дебрите на Лигландия

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 23:10

Поправете ме ако греша, но вече има тема за книгите (;
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeСъб 19 Сеп 2009 - 23:22

emotion написа:
Поправете ме ако греша, но вече има тема за книгите (;

Май си права... Моя грешка, нека модератора я разкара тая тема.
Върнете се в началото Go down
sunshine.

sunshine.


Брой мнения : 2052
Join date : 17.01.2009
Age : 29

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeНед 20 Сеп 2009 - 0:33

Аз съм на мнение по-скоро да разкара оная. Ти тук си дала описание и всичко, а и се говори само и единствено за книгата. В другата тема има и за сериала, объркващо е. Аз искам да остане тази тема, оная да е в коша.

Иначе на мен в понеделник ще ми я донесе кака от София. Аз я спечелих и още на 15 следобеда беше при мама, ама вика няма да ти я пращам, кака ти ще ти я донесе. Сега си я чакам да почна да я чета. Още от сега усещам, че сериала ще си е сериал, книгата - книга. Ще е като песните с еднакво заглавие, но различни по текст. (:
След като ми я донесат и я прочета ще редактирам мнението ми! Like a Star @ heaven
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeНед 20 Сеп 2009 - 11:09

Ами нека Гал прецени какво да трие... И според мен онази тема е объркана, но нека тя прецени.

За книгата. За 2 дни прочетох първата, и да, много ми хареса. Естествено има и моменти които много, ама много ме дразнят.
Spoiler:
Също книжната Елена на моменти ме изнервя. Но, евала на авторката, че вампира за сефте не се влюбва в най - сдуханото или най - различното момиче /Сещам се за поне два примера, и двата имат преводи в този форум/. Може би ако историята беше малко по - "разтеглена" и нещата се случваха по - бавно щеше да ми хареса повече.

Хареса ми дотолкова, че с нетърпение да чакам останалите книги от поредицата да излязат, и недостатъчно, че да почна да ги чета от компютъра.
Върнете се в началото Go down
Danny_Z

Danny_Z


Брой мнения : 91
Join date : 14.01.2009
Age : 34

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeПон 21 Сеп 2009 - 20:28

А според мен пък действието се развива бавно . Имам предвид , поредицата е страхотна - да , персонажите са много добре създадени и грабват , действие и екшън не ми липсват :Р , но реално погледнато всяка част може да се опише в 10 реда. Което за мен лично не е проблем , щом ме грабнаха толкова , че за 4 дни прочетох първите 3 и преди половин час почнах четвъртата Cute И аз ги чета от интернет .Знам , че не е мястото обаче отново искам да благодаря на момичетата , които превеждаха тук , сега като чета нескопосания превод в другия форум и някак повече ценя какво направиха (и колко са грамотни) lol! lol! lol! И така , моята равносметка - сериалът е готин , поредицата също и двете си заслужават , но разликите са налице Smile
Върнете се в началото Go down
Lioness
Администратор



Брой мнения : 4232
Join date : 16.02.2009
Age : 30
Местожителство : Beastland.

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeВто 22 Сеп 2009 - 1:36

Така, ето го и моето мнение, след като днес прочетох първата книга.
Мда, увлекателно и добре написано, страхотни персонажи, но според мен
Spoiler:
Само това не ми хареса в цялата книга.А да - и мен Елена в няколко момента ме издразни, но все пак е готино момиче.Повече ми допадна от милата Бела (:Д).
Да, и на мен достатъчно ми хареса, че да очавам с нетърпение и др. книги.

П.П.: Сериала и книгата са просто коренно различни!
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeВто 22 Сеп 2009 - 13:40

Аз лично първо чух за сериал, който се прави по книга за вампири. От там ми стана интересно и една приятелка ми разказа набързо повечето неща (:
Като цяло започнах със сериала и ми хареса.
Знех, че книгите са рзлични, но не очаквах, че чак толкова много.
Отначало просто мислех да захвърля книгата..
Елена и беше толкова противна и надута, че нз колко съм я псувала.
В последствие стана интересно и книжката я глътнах за няколко часа.
Според мен е интересна и мисля, че нататък ще става все по-заплетено и хубаво..
А който мисли, че това е някакъв тип "преработка" като "Здрач" прото да прочете книгата ред по ред .. Ако трябва и 5-те (аз знам за толкова) и тогава да каже отново (:
Върнете се в началото Go down
sunshine.

sunshine.


Брой мнения : 2052
Join date : 17.01.2009
Age : 29

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeВто 22 Сеп 2009 - 21:15

Само исках да ви кажа, че можем да очакваме; Дневниците на вампира: Борбата.
Книга втора излиза на дата 9.11.2009!
Не е много скоро, ама все е нещо, че знаем датата! : )

Инфото е от официалния сайт на издателството! Smile
Върнете се в началото Go down
vili898

vili898


Брой мнения : 339
Join date : 21.01.2009
Age : 34
Местожителство : In that place that only I know

Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitimeПет 25 Сеп 2009 - 6:02

Много хубава книжка, много увлекателна. Отначало наистина Елена ми с естори много надута и повърхностна, ама после старшно се зарибих по книжките.
И сериала е много хубав. Само ми се искаше да можеше да се доближава до книгата повече. Има герои, които липсват в сериала(Маргарет и сестрата на Елена) и някои нови, които ги няма в книгата (Джереми, който е брата на Елена в сериала, а в книгата тя няма брат, само сестра).
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Дневниците на Вампира Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Дневниците на Вампира   Дневниците на Вампира I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Дневниците на Вампира
Върнете се в началото 
Страница 1 от 5Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: