Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Нора Робъртс

Go down 
+45
asq1254
penka1234
Black Devil
joly
MVM
juliana86
Streamers_98
mineymouse
krisi koeva
pufilina80
vivka
Bloopy
nicoleee
sisistoeva
nestinarka
nikivesy
viki_kati
aranna
vlado
GerryBass
mia_chan
black_paranoia
desislava83
benbenka
FromHell
gold_alex
guokowa
sta_ny
greenwitch
mai4eto666
MMDM
starokina
Mury
Nessie
SeLiIn
brooke90
flora1898
bubzz
lin
nadeto0222
vmaniq4enata
LoveL.
twilight_i94
gal4eto9052
presy
49 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeНед 3 Май 2009 - 10:50

Нора Робъртс Nora-roberts


Биография


Авторка е на романа „Въглени в мъртвата пепел“, както и на множество други романи. Някои от най-известните ѝ произведения са: „Родена в пламък“, „Родена в лед“, „Родена в грях“, „Искрени лъжи“, „Далеч на север“ и други. Нора Робъртс започва да пише съвсем случайно, докато се грижи за децата си в една снежна буря. Казва, че никога не би публикувала първите си произведения, защото са незряли чернови. В началото получава доста писма с отказ от издателствата, на които изпраща разказите си, но един издател се оказва прозорлив и сключва договор с домакинята от Силвър Спринг. Днес Нора Робъртс е една от най-успешните автори на съспенс романи, книгите ѝ са бестселъри не само в САЩ, но и в Европа.

Официален сайт
Профил в IMDB
Списък с произведения
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeСря 6 Май 2009 - 10:03

Страхотна е, обожавам я.
Има уникален стил, трилогиите й са зашеметяващи. Винаги може да се познае творчеството й, и макар да е малко сладникаво за моя вкус, има страхотни попадения. След Стивън Кинг тя заема останалата част от библиотеката ми вкъщи.


Любими книги:

Синя далия
Черна роза
Червена лилия
Кръстът на Мориган
Танцът на боговете
Долината на мълчанието
Проклятието на Анджелик
Красива и мъртва
Кръвни братя
Въглени в мъртвата пепел
Смърт край змийската река
Невинна в смъртта
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeНед 31 Май 2009 - 22:09

Нора Робъртс е чудесна писателка.Толкова се възхищавам на безкрайното й въображение.Всяка нейна книга те омагьосва и направо не можеш да я оставиш докато не я свършиш.
Има уникални способности на писане.Самата книга те държи до самия край в напрежение.
Книгите,които най-много са ми направили впечатление са:
Смърт край змийската река
Божествено зло
Ключът на светлината
Танц във въздуха
Кръвни братя
Въглени в мъртвата пепел
Честни илюзии
Спомени в смъртта
Точно по пладне
Порочна невинност
Върнете се в началото Go down
LoveL.

LoveL.


Брой мнения : 16
Join date : 14.06.2009

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeНед 14 Юни 2009 - 15:40

Няколко нейни кнгиги съм чела и остнах с повече от добро впечатление. Ще прочета още.. това е сигурно.
Върнете се в началото Go down
vmaniq4enata

vmaniq4enata


Брой мнения : 43
Join date : 17.03.2009
Age : 35
Местожителство : varna

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 21:55

За почитателите на ВАМПИРИТЕ, МАГИИТЕ И ЛЮБОВНИТЕ ИСТОРИИ.

книга 1ва от трилогията Кръгът - Кръстът на Мориган

С помощта на врата във Хойт Маккийни (магьосник) от далечната 1128 г. се пренася в съвременен Ню Йорк. Той е дошъл за помощта на своя брат Кийън (вампир), срещу могъщата кралица на вампирите Лилит, чиято цел е да завладее света. Кийън приема предизвикателството. Към тях се присъединява неустоино красивата Глена. Те са само част от Кръга, призван да спаси света от Лилит и последователите и. Всеки един от Кръга е надарен с уникални способности. Общо са шестима. Докато се готвят за трудната битка, между Хойт и огнената Глена пламва любов, по-силна от магия...

книга 2ра - Танцът на боговете

Кръгът на шестимата се подготвя за последния сблъсък с армията на кралицата на вампирите. Те преминават през портала на времето, за да се пренесат във фантастичния свят на древното кралство Галия. Шестимата избрани от богинята Мориган ще обединят уникалните си способности. А сърцата им ще останат свързани завинаги. Сплотеността им се основава на приятелство и взаимно доверие, но истинската магия, която крепи този съюз, е любовта.
Между Блеър и Ларкин се заражда силно привличане. Преследвачката на демони осъзнава, че не може да заглуши гласа на сърцето...

книга 3та - Долината на мълчанието

В Долината на мълчанието ще се състои финалната битка. Кръгът на шестимата няма да позволи на кралицата на вампирите да потопи земята във вечен мрак. Сред избраниците на богинята Мориган има безсмъртен, който ще се осмели да се противопостави на коварната Лилит. Кийън чака да настъпи моментът на решаващата битка, за да отмъсти на жената, която го е превърнала във вампир. Но увлечението му към Мойра го прави уязвим. Тя също изпитва силни чувства към него, но на първо място трябва да постави задълженията си на кралица на Галия. В откраднатите моменти на бурна страст двамата се отдават на една невъзможна любов...
Върнете се в началото Go down
nadeto0222

nadeto0222


Брой мнения : 755
Join date : 03.02.2009
Age : 30
Местожителство : Там, отвъд границата...

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeЧет 2 Юли 2009 - 1:10

Съвсем наскоро, започнах да чета книгите й. Не знам защо, открай време й се каня, но може би, защото знам, че когато започна някой автор, ако ми хареса прочитам всички негови книги.
Започнах с "Кръвни братя". Страшно много ми хареса стила й, изключително интересно и увлекателно пише.
Макар че, когато прочетеш повече нейни книги, забелязваш препокриване във взаимоотношенията между героите, това е неизбежно при книги, от един и същ автор.
Нейна книга, която ми направи много силно впечатление бе "Брегът на тъмната вода". Невероятна е, само това мога да кажа! Определено си заслужава четенето ии парите, които дадох за нея, попринцип рядко купувам книги, намирам ги в библиотеката или в интернет, но тази си заслужаваше всяка стотинка!
Досега съм прочела трилогията "Ключове", "В Градината", двете от "Знакът на седемте" и "Брегът на тъмната вода". Смятам да прочета още нейни книги, определено се настани на челно място в списъка ми с любими автори. Smile
Върнете се в началото Go down
lin

lin


Брой мнения : 935
Join date : 21.01.2009
Age : 31
Местожителство : И тук, и там, все си намирам място xD

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeСъб 11 Юли 2009 - 15:48

Страхотна е In Love Вече ми е любимка,макар да съм чела само две нейни книги-" Стъпки от огън" и "Божествено зло" Cute Просто начинът й на писане,ме завладява от първото изречение,а аз каквато съм Haha! не ми ли хареса първият ред не чета книгата колкото и интересна да е Haha!
Обаче това лято съм се наточила на Трилогията Знакът на седемте и останалите й книги Cute
Върнете се в началото Go down
bubzz

bubzz


Брой мнения : 491
Join date : 16.01.2009
Age : 32

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeВто 1 Сеп 2009 - 9:26

Да си призная не зная защо все и аз отлагах да почна да я чета,но преди два-три дена се реших най-после да започна с някоя нейна книга.Мисля,че първата която прочетох беше Френска връзка,хареса ми,сюжета беше обичайния.Но въпреки това ми хареса начина и на писане и описанията,които прави.Затова и реших да започна друга нейна книга,но този път от една от трилогиите и по точно Ирландия.Още с началото направо ме грабна,вече наистина мога да я обява за страхотна,въпреки че наистина стила е малко сладникъв,страшно ми харесва като автор и сега вече изобщо няма да се спирам да прочета и нещо друго нейно.А за трилогията наистина останах без думи.Нямаше как да не забележа как умело е използвала символичното значение на числото три в ирландската митология.Всичко там е по три,а в книгата е описано как Карик прави три опита да спечели сърцето на Гуен,също така чака три пъти по сто години,докато се появи шанс да се развали магията направена от него.А не трябва да се забравя и че сърце трябва да срещне друго сърце,три пъти, с всичките му недостатъци и слабости.
Върнете се в началото Go down
flora1898

flora1898


Брой мнения : 203
Join date : 07.05.2009
Age : 32

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeСря 14 Окт 2009 - 12:28

Една от любимите ми авторки. Наистина отначало се колебах дали да започна да я чета, но сега не съжалявам. Пише страхотно и много приятно. Заради нея не влизам в книжарници, защото знам, че веднага ще си купя някоя нейна книга, а нямам време да чета! Haha!
Върнете се в началото Go down
brooke90

brooke90


Брой мнения : 138
Join date : 20.01.2009
Age : 34

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeПон 4 Яну 2010 - 23:45

"Честни илюзии" ми бе препоръчана от продавачката в "Пингвините", която пък е голяма фенка на Нора. Послушах я и си я взех. Книгата страшно много ми хареса. Бях толкова облекчена и благодарна, че навлязох в един много реалистичен свят. По принчип като вляза в "Пингвините" веднага ме насочват към фентъзи книгите и хорорите и когато й казах на жената да ми препоръча нещо далеч от острите зъбки и кръвта, тя направо се втрещи Haha! Много съм и благодарна, че силно ми препоръча "Честни илюзии" и съвсем няма да е последната книга на Робъртс, която ще имам в библиотеката си.
Smile
Върнете се в началото Go down
SeLiIn

SeLiIn


Брой мнения : 11
Join date : 16.02.2009

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeЧет 11 Фев 2010 - 19:05

Една от най-любимите ми авторки. След "Проклятието на Анжелик", която бе първата книга прочетена от нея не можах да се спра. Обикаляла съм като луда книжните пазари в София, за да си намеря книги, които отдавна са се изчерпали в издателствата като тираж. Добре, че все пак някои от тях ги преиздадоха. Любимите ми нейни романи са: Точно по пладне, Тиха клопка, Публични тайни, Ледена страст, Горещ лед, Порочна невинност, Черните хълмове, Честни илюзии, Стъпки от огън, Красива и мъртва, Божествено зло, Смърт край змийската река, Краят на реката, Частни скандали, Отрова, Въглени в мъртвата пепел.
Единствено поредицата й "В смъртта" нещо не ми допада, както и филмите снимани по някои от романите й които гледах наскоро. Определено не успяха да ме грабнат и да ми въздействат така както книгите й.
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeПет 9 Апр 2010 - 1:46

Ето една нова книга от поредицата "... в смъртта"

Нора Робъртс B1865

Излязла на 26.02.2010 г.

Лейтенант Далас е повикана на местопрестъпление, където с ужас установява, че жертвата е детектив Амарилис Колтрейн. Тя не само е работила в нюйоркската полиция, но и е имала романтична връзка с близкия приятел на Ив – медицинския експерт Морис. Далас поема случая, съзнавайки, че разрешаването му е от особено значение.
Първоначалният оглед сочи, че детектив Колтрейн е била нападната със собственото й оръжие и е познавала убиеца си. Това кара лейтенант Далас и партньорката й Пийбоди да проучат внимателно миналото на жертвата. Те откриват, че Колтрейн е знаела опасни тайни и смъртта й вероятно е свързана със събития от миналото на Ив Далас и съпруга й.
Неочаквано Ив получава пратка с оръжието, полицейската значка и документите на Амарилис Колтрейн, придружени със заплашително съобщение. Безмилостният убиец трябва да бъде заловен, преди да се добере до следващата си мишена – лейтенант Далас.
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeВто 20 Юли 2010 - 14:57

Не съм чела много нейни неща (около 2-3 поредици), но съм тотално влюбена в стила и' на писане. Обичам еротиката и подобните и ;д, а тя толкова умело успява да вмъкне всичко е едно: мистерия, любов, тръпка.. и какво ли още не ^^ Няма как да не оплетеш в мрежите на интригата и да поискаш още и още.
Жената знае как да пише, прави го и печели обромен брой фенове ^^ имаме и мен в това число ;д
Върнете се в началото Go down
twilight_i94

twilight_i94


Брой мнения : 2279
Join date : 15.01.2009
Age : 30
Местожителство : В градината пълна с рози

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeСря 25 Авг 2010 - 15:56

Нора Робъртс B1889

Първа книга от новата тетралогия СВАТБЕНА АГЕНЦИЯ

Мека корица, 368 страници
Интернет цена - 10.15 лв.
Корична цена - 11.95 лв.


Паркър, Мак, Ема и Лоръл създават преуспяващата сватбена агенция „Обети”, която се стреми да организира за клиентите си сватбата на мечтите им. С внимание и прецизност четирите приятелки наистина превръщат сватбеното тържество в незабравимо преживяване за младоженците и техните гости.
Специализирала сватбена фотография, Мак запечатва на лента най-щастливите моменти на влюбените двойки, но самата тя не вярва в любовта. Докато не среща случайно свой съученик от гимназията. Сдържаният интелектуалец Картър не е нейният тип мъж, но темпераментната Мак е заинтригувана от него. Флиртът им е на път да прерасне в сериозна връзка, но червенокосата бунтарка изпитва страх от обвързване. Разкъсвана от вътрешни съмнения, тя се опитва да си отговори на въпроса дали Картър е любовта на живота й. Ще успее ли Мак да се пребори със страховете си?

Нора Робъртс B1929

Очаквайте на 27.08.2010 г.

Мека корица, 368 страници
Интернет цена - 10.15 лв.
Корична цена - 11.95 лв.


Втора книга от новата тетралогия СВАТБЕНА АГЕНЦИЯ

Още като малки момичета Мак, Ема, Лоръл и Паркър са си представяли идеалната сватба. Години по-късно детските им фантазии се превръщат в реалност, когато четирите приятелки създават сватбена агенция „Обети”. С индивидуален подход и усет към детайла те организират за клиентите си великолепни сватбени тържества.
Ема Грант винаги е мечтала за нежна романтика и изгарящи страсти. Макар около дизайнерката на украса да има много ухажори, тя чувства, че все още не е намерила мъжа на мечтите си. А дори не подозира, че той винаги е бил до нея.
Джак и Ема са приятели от много години, но напоследък той усеща силно привличане към нея. Младата жена също отвръща на чувствата му, но двамата първо трябва да изгладят различията помежду си. Въпреки опасенията си, Ема и Джак се отдават на зараждащото се чувство, съзнавайки, че трябва да направят компромиси в името на любовта.

Източник: Издателство Хермес


Нора Робъртс 1321

Излиза на 13.09.2010 г.

Мека корица, 496 страници
Цена 12.99 лв.

Международен бестселър!


Сама в пустошта, обградена от опасности!

Фиона Бристоу води почти идиличен живот на малък остров, близо до Сиатъл, занимава се с дресировка на кучета и ръководи доброволен отряд за спасителни операции. Само че преди години Фиона е била отвлечена от Убиеца с червения шал, но успява да се измъкне. Убиецът обаче си отмъщава на годеника й, полицай.
Самотата се настанява в живота й, който се променя от мига, в който се появява Саймън, собственик на игриво кученце, подарък от майка му, с което той не успява да се справи. Между двамата пламва неудържимо привличане, макар той непрекъснато да повтаря, че не иска нито куче, нито жена, а и тя не била негов тип. Ненадейно сенките от миналото се надигат и вече преживените кошмари заплашват отново да нахлуят в живота й. Втори убиец, подробно запознат с методите на вече осъдения престъпник, е решил да доведе докрай работата на наставника си.

Авторката на бестселъри Нора Робъртс представя новия си роман, в който един мъж и една жена ще открият един в друг силата да продължат.

Изторник: Издателство Бард
Върнете се в началото Go down
Mury

Mury


Брой мнения : 93
Join date : 17.04.2009

Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitimeСря 25 Авг 2010 - 16:24

Поредицата "... в смъртта" е страхотна Bravo
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Нора Робъртс Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Нора Робъртс   Нора Робъртс I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Нора Робъртс
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: