Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Коментар по цитат

Go down 
+21
juliana86
evil_bitch
asia81
aranna
kiara
autovip
sevinch_ahmedova
glimm
angelsg
greenwitch
MMDM
Guilty_f
FoXy
Искра
Glrk
Alice Cullen
polinceto
wentlee
Melrose
Nessie
gal4eto9052
25 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeСъб 6 Мар 2010 - 13:58

"Адам е бил най-обикновен човек. Пожелал е ябълката не заради самата нея, а заради това, че е била забранена. Ако забранена е била змията, щеше да изяде нея."

Какво мислите? Как разбирате позицията на писателя?
И подкрепяте ли изобщо твърдението, че "забраненият плод е най - сладък?"
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeСъб 6 Мар 2010 - 20:01

Съгласна съм с това за забранения плод.. Не мисля, че някой би го отрекъл. А ако има такъв, то нека той да ми отговори: "Не ви ли е интересно, точно това, което не можете да имате? Или не го искате триж повече от обикновеното?"
"Ябълката" винаги ще я има и никога няма да омръзне, просто защото това е човешката природа.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeВто 9 Мар 2010 - 22:28

Забраненият плод, не е най-вкусен, но е най-желан, именно поради факта, че е забранен.
Също както при Лисицата и гроздето.... Хем е високо, хем кисело.
Цитат :
Ако забранена е била змията, щеше да изяде нея.
Не знам за вас, но аз не бих. Haha!

Но има и изключение от правилото...На пример, гаджето на най-добрата ти приятелка е забранен плод, това не го прави най-желан. Поне при нормалните хора Haha! . Така смятам аз.
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeСря 10 Мар 2010 - 16:56

На Адам му е доскучало с Ева и решил да разнообрази безинтересния им съвършен живот. Явно не е бил наясно с последствията. А може Ева да е била по - приказлива, в този случай напълно го разбирам - как няма да иска да изхвърчи от Рая. Haha! Това беше на майтап.
Но според мен ябълката символизира познанието, а хората от зората на съществуването си се стремят към познанието. И когато е бил изправен пред забраната да не вкусва "забранения плод", Адам се е изкушил. Има някаква необяснима тръпка в това да учиш нови неща и да се запознаваш с нови неща. И причината за постъпката на Адам не е била змията или Ева, а стремежа му към непознатото с мисълта, че може би е по - добро, по - интересно, загадъчно.
Върнете се в началото Go down
polinceto




Брой мнения : 3366
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : ~over the rainbow~

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeСря 10 Мар 2010 - 17:07

Чувството,което води човека до прогреса, е любопитството...Адам е бил най-обикновен човек,но е бил любопитен.Питал се е защо е забранен този плод,какво му е особеното...Затова я е опитал...и бил изгонен от рая. Наистина ябълката е символ на познанието,но според мен водещо е чуството подтикнало Адам да опита ябълката. И да всички сме на мнение,че забраненият плод е най - сладък...Самата тайнственост и любопитството на човек води до грешки.
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeПон 22 Мар 2010 - 16:49

Нов цитат:

"Доброто и Злото имат едно и също лице; всичко зависи от това в кой момент пресичат живота на всяко човешко същество."

от "Демонът и сеньорита Прим" на Паулу Коелю

П.П.: Приемам и вашите предложения за цитати.
Върнете се в началото Go down
Glrk

Glrk


Брой мнения : 52
Join date : 06.01.2010
Age : 34
Местожителство : Plovdiv

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeВто 23 Мар 2010 - 15:20

Alice Cullen написа:

"Доброто и Злото имат едно и също лице; всичко зависи от това в кой момент пресичат живота на всяко човешко същество."

Това е на принципа на терористите и борците за свобода. За нас тероризма е нещо лошо, но хората, които го пилага си имат своя гледна точка и за тях, ние сме злите. Такаче всичко зависи от гледната точка. Общо взето човешкото мислене е малко извратено, т.е. имаме склонност да вярваме в "каузата". Например: американците отиват и бомбардират някакво селце в Азия, което е предполагаемо убежище на терористи. В последствие се разбира, че са згрешили нещо в сметките, целия народ става на крака и започва да крещи: "Убийци на невинни!!!" и други подобни, но тогава се появява някакъв главнокомандващ и казва: "Направихме го за каузата.". След тези думи всички млъкват и приемат убийството на невинни като нещо, което е било необходимо. И сега питам аз, кои са злите и кои добрите?
Върнете се в началото Go down
http://yugop.com/ver3/stuff/03/fla.html
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeСря 24 Мар 2010 - 20:43

Хората понякога си поставят цели, които са по - трудно достижими. И тези цели изискват действия, които в очите на повечето живи, здравомислещи същества, изглеждат лоши, а много често и зловещи. Но дали наистина е така? Дали това, което считаме за добро, всъщност е зло и обратното? Никой не може да каже. Попитайте някого дали би оправдал убийството на човек и този някой най - вероятно би ви отговорил, че иска смъртно наказание на убиеца. И попитайте същия човек дали би оправдал убийството на животно, било то и отглеждано специално за целта - най - вероятно ще ви отговори, че все пак трябва да яде. Та мисълта ми беше - убийството си е убийство, но в единия случай се счита за нещо наказуемо (зло), а в другия - за ежедневие (добро). За мен е злодеяние, а за вас? Предполагам зависи от гледната точка. Arrow
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeСря 24 Мар 2010 - 21:27

Много зависи, наистина. Съгласна съм с по-горните постове.. определено гледната точка и конкретният случай са определящи за въпроса. Като цяло смятам, че винаги си зависи от човека - за всичко. За тероризъм мисля, че е прекалено мащабно да се мисли, по-скоро за отделните хора.
Та, идеята ми като цяло е, че човек наистина винаги има избор - в зависимост от характера му, възпитанието, обстановката, в която е живял и живее, хората, които го заобикалят или като цяло всичко около него - даденият човек прави избора си. А това дали другите ще го оценят като "добър" или "лош" избор вече е съвсем друго, защото за едни едно е добро, за други същото е лошо и обратното. И именно затова съм съгласна с Коелю - Доброто и Злото наистина са си с едно и също лице, просто всеки ги вижда различно и в зависимост от начина, по който вижда, той бива определян като човек, който прави съответно добро или лошо.
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeПет 9 Апр 2010 - 19:11

"Такава е човешката природа - ощетеният понася нещастието си по-лесно, когато знае, че и останалите страдат... "

    Артър Хейли
Върнете се в началото Go down
Nessie
VIP
Nessie


Брой мнения : 2923
Join date : 19.04.2009
Age : 32

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeПет 9 Апр 2010 - 20:08

много вярно.. "Не е важно аз да съм добре. Важно е на съседа да му е зле!" .. не мога да се изразя по-правилно за по-голямата част от хората!
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeПет 9 Апр 2010 - 22:07

Не съм съгласна. Ощетения страда също толкова, колкото другите. Просто, понякога късно осъзнаваме, че има хора, които са по-зле от нас. А тогава, дори може да ни стане по-гадно, знаейки, че няма голям смисъл от хленчене, защото не сме най-зле.
Но когато си наранен, другите престават да съществуват. В смисъл, те пак са там, но са само силуети. Все пак, не трябва да живееш с болката на другите, а със своята собствена.
Върнете се в началото Go down
FoXy

FoXy


Брой мнения : 890
Join date : 22.01.2009
Age : 32
Местожителство : love street.

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeПет 9 Апр 2010 - 22:32

Напълно съм съгласна. При повечето хора е така - нещастието и несполуките при другите действат оспокояващо. Просто човек вижда, че не единственият с проблеми и това го кара да се чувства по-добре и да си каже "абе, не е чак толкова голяма работа". Все едно ако и околните споделят несгодите ти, то те или са по-маловажни или ще отминат по-бързо и лесно. Аз поне така си обяснявам цитата. Въпреки, че има хора, при които се забелязва злорадство - т.е. изпитват радост от нещастието на околните. Това вече е озлобление, според мен породено от неща, които са се натрупали, прекалено много несполуки в живота може би.
И все пак си мисля, че тази поговорка се отнася до по-дребни и битови неща. Когато става дума за нещо наистина сериозно едва ли имаме време, а и желание толкова да мислим какво им е на другите.
Върнете се в началото Go down
Melrose
VIP



Брой мнения : 5411
Join date : 18.02.2009
Age : 32
Местожителство : Somewhere over the rainbow...

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeСъб 10 Апр 2010 - 20:33

Позволявам си да дам друг цитат, защото мисля, че е свързан със предния...поне във моята глава:

"Хората без морал често се смятаха за по-свободни, но най-често просто бяха лишени от способността да чувстват и да обичат. Така прегръщаха свободния секс. Мъртви, които чукат други мъртви. В тяхната игра нямаше риск или хумор – бяха трупове, които чукат други трупове."

Из"Жени" от Чарз Буковски
Върнете се в началото Go down
Guilty_f

Guilty_f


Брой мнения : 1
Join date : 01.06.2010
Местожителство : My own Hell

Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitimeВто 1 Юни 2010 - 11:32

melrose написа:

"Хората без морал често се смятаха за по-свободни, но най-често просто бяха лишени от способността да чувстват и да обичат. Така прегръщаха свободния секс. Мъртви, които чукат други мъртви. В тяхната игра нямаше риск или хумор – бяха трупове, които чукат други трупове."

Из"Жени" от Чарз Буковски

Липсата на морал наистина дава едно усещане за измамна свобода- ако не се съобразяваш с хората, ако не те интересува дали и кого ще нараниш с постъпките си, то пред теб няма да ги има ограниченията, които в много случаи сами си налагаме. Но по този начин се губи удоволствието от всичко- ако не даваш пукната пара какъв ще бъде резултатът от това , което правиш, защо изобщо си правиш труда? Ако не изпитваш наслада от докосването на някой, защо да делиш леглото си с него?!
Не веднъж съм имала усещането, че хората покрай мен ми налагат своите възгледи и идеи за света, но не мога да отрека, че смятам морала за нещо, което не трябва да се пренебрегва напълно и постоянно. Защото когато загубим тръпката и емоцията от живота се превръщаме в "трупове, които чукат други трупове" във всеки аспект.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Коментар по цитат Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Коментар по цитат
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: