Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Коментар по цитат

Go down 
+21
juliana86
evil_bitch
asia81
aranna
kiara
autovip
sevinch_ahmedova
glimm
angelsg
greenwitch
MMDM
Guilty_f
FoXy
Искра
Glrk
Alice Cullen
polinceto
wentlee
Melrose
Nessie
gal4eto9052
25 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeСъб 25 Дек 2010 - 15:26

Чудех се кой от многото цитати, които ми се въртят в главата да дам, и се спрях на този:

"Take most people, they're crazy about cars. They worry if they get a little scratch on them, and they're always talking about how many miles they get to a gallon, and if they get a brand-new car already they start thinking about trading it in for one that's even newer. I don't even like old cars. I mean they don't even interest me. I'd rather have a goddam horse. A horse is at least human, for God's sake." ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 17, spoken by the character Holden Caulfield


Ако има интерес и нужда ще го преведа. Кажете, съгласни ли сте с героя на Селинджър? Въобще, дайте мнението си по този въпрос. Пишете каквото ви душа иска, стига да е свързано с темата на цитата. :Р
Върнете се в началото Go down
MMDM

MMDM


Брой мнения : 67
Join date : 19.09.2010
Age : 48
Местожителство : Shumen

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeВто 28 Дек 2010 - 12:06

Като казва "повечето хора", явно Селинжър има предвид повечето мъже. И наистина хората, понякога кръщават колите си с галени женски имена и т.н. одухотворяват ги. Но се съгласи, че по-лесно се поддържа кола от колкото кон на днешно време Smile, а това се отнася и за нежния пол.
Върнете се в началото Go down
greenwitch

greenwitch


Брой мнения : 55
Join date : 30.12.2010

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeСря 5 Яну 2011 - 23:45

Много хубав цитат, Холдън от "Спасителят в ръжта" е един от любимите ми герои.

Даже и днес с манията по интернет и всякакви таблети и т.н. някои от нас предпочитат, когато имат избор - да прелистват истински книги, да напишат писмо на хартия, да усетят природата и истинското движение. Понякога прекаляваме с привързаността си към колите, телефоните и всичко изкуствено и скъпо и им придаваме качества, каквито нямат. Хората от край време имат нужда да си усложнямат живота с милиони джаджи и да се фукат с тях. Героят явно е романтик и идеалист (а и мързеливец) , който вижда нещата такива каквито са - защото колата е просто купчина пластмаса.
Върнете се в началото Go down
angelsg

angelsg


Брой мнения : 47
Join date : 06.01.2011

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeВто 25 Яну 2011 - 21:35

— Ако ме убиеш, хиляди ще заемат мястото ми — издума мъжът, който вече бе опрял гръб в стената.
— Да — съгласи се Коен с разумен тон, — но не там е въпросът, нали? Въпросът е, че ти ще си мъртъв.

| Тери Пратчет
| Фантастична светлина
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeВто 25 Яну 2011 - 22:36

angelsg написа:
— Ако ме убиеш, хиляди ще заемат мястото ми — издума мъжът, който вече бе опрял гръб в стената.
— Да — съгласи се Коен с разумен тон, — но не там е въпросът, нали? Въпросът е, че ти ще си мъртъв.

| Тери Пратчет
| Фантастична светлина
Благодаря ти за цитата, но идеята е потребителите да коментират, не да пускат нови цитати. С тях се занимавам аз, или някоя друга от модераторките. Ако някой все пак иска да коментира цитата на Пратчет - да заповяда.
Върнете се в началото Go down
glimm




Брой мнения : 43
Join date : 05.04.2011
Местожителство : София

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeПон 2 Май 2011 - 18:35

Моралът е нещо което налага обществото и понякога се разминава с принципите на всеки поотделно като личност,моето мнение е че всеки трябва да има принципи които не винаги са еднакви за всички и да си ги спазва защото е по важно човек да е принсипен отколкото морален .Т.е. Моралът С главно "М" е строго субективен.Както и всичко останало,а е факт,че Българската народопсихология е защо да съм сам като може да сме двама,или повече...Нали затова само на Българският казан в Ада няма дяволи да го пазят (ако се сещате за вица),няма нужда ако някой тръгне да излиз адругите го дърпат обратно

Не съм сигурен дали си превеждам правилно цитата за колата и за конете особенно частта за конете.Ако може пълен превод да го осмисля.ПЛС


Последната промяна е направена от Alice Cullen на Пон 2 Май 2011 - 21:09; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : Има бутон EDIT, ползвай го.)
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeПон 2 Май 2011 - 21:08

"Виж повечето хора, луди са по коли. Тревожат се ако ги одраскат дори малко и постоянно говорят за това колко мили изминават с литър гориво, а ако си купят нова кола веднага започват да мислят как да я заменят за още по-нова. Аз не харесвам дори стари коли. Искам да кажа, колите въобще не ме интересуват. Предпочитам да имам един проклет кон. Конят поне е жив, за Бога."

Това е в общи линии, превеждам си го в момента, защото книгата вече не е у мен, а не ми се рови из страниците на онлайн превода, за да намеря точния и не особено добър български превод. Мисля, че успях да запазя основния смисъл. Дано съм помогнала^^
Върнете се в началото Go down
glimm




Брой мнения : 43
Join date : 05.04.2011
Местожителство : София

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeВто 3 Май 2011 - 11:28

Благодаря хванах смисъла,за мен авторът иска да покаже колко хората са се насочили към материалното и дори това което придобиват не им стига,винаги искат и още,загубвайки и не обръщайки внимание на духовното и човешкото.Трупаме материални ценности без грам внимание на живота около нас,дори унищожавайки собствената си планета.Замислете се колко застрашени животински видове има,а колко и са изчезнали по пътя към "прогрес" обслужвайки личните интереси на определени кръгове.Никой не го интересува човека срещу теб,най -изразено е в по-големите градове ,хората доста често подминават паднал на улицата без да му обърнат внимание ,колко от нас знаят съседите си по имена?!(визирам големите градове в частност София)Всички са овълчени и озверени в борба за пари и по-добър живот ,хора , щастието не се измерва материално.
Върнете се в началото Go down
sevinch_ahmedova




Брой мнения : 46
Join date : 01.06.2011
Age : 41
Местожителство : Tutrakan

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: забранения плод   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeЧет 2 Юни 2011 - 14:53

Във връзка с цитата за забренения плод:
Вярно е, че забраненото е най- сладко, но не всичко. Ако беше така наказанията за убийство и кражба нямяше да ни излиза така солено!
Върнете се в началото Go down
autovip

autovip


Брой мнения : 50
Join date : 10.06.2011
Местожителство : Хасково

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeНед 19 Юни 2011 - 13:10

Не виждам с какво забранения плод е по-сладък, дори по мой наблюдения често се оказва доста горчив. Мога да дам десетки примери на тези който по-горе твърдят, че е по-сладък но съм сигурен, че ако те размислят сами ще се сетят за такива. А това, че гложди любопитството е несъмнено.
Върнете се в началото Go down
kiara

kiara


Брой мнения : 34
Join date : 20.06.2011

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeПон 20 Юни 2011 - 13:25

избираме забраненото или недостижимото,защото искаме да сме свободни в избора си и мразим табутата-чисто човешка психология
Върнете се в началото Go down
aranna




Брой мнения : 14
Join date : 05.05.2011

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeСря 13 Юли 2011 - 19:02

Просто това, което нямаш е по - хубаво от това, което имаш. Генетично заложено желание, за да се усъществи това, което се нарича развитие или прогрес. Ако си доволен от това, което имаш и не искаш повече, щяхме още да висим по дърветата и да лапаме мухи ( според теорията на Дарвин де).
Върнете се в началото Go down
asia81

asia81


Брой мнения : 12
Join date : 01.08.2011
Age : 42

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeПон 8 Авг 2011 - 16:34

Цитатът е добър, но аз имам друго мнение Smile
Адам е мъж - достатъчно податлив на манипулации, за да се съгласи да отхапе от ябълката, която Ева му предлага Smile
Върнете се в началото Go down
evil_bitch

evil_bitch


Брой мнения : 27
Join date : 18.04.2012
Age : 26
Местожителство : Vampire town

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeСря 18 Апр 2012 - 23:41

autovip написа:
Не виждам с какво забранения плод е по-сладък, дори по мой наблюдения често се оказва доста горчив. Мога да дам десетки примери на тези който по-горе твърдят, че е по-сладък но съм сигурен, че ако те размислят сами ще се сетят за такива. А това, че гложди любопитството е несъмнено.

много точно казано Smile аз мога до дом пример с това jumping happily ,,Новото бижу в гаража на Кристиано Роналдо го остави на пътя само месец след като футболната звезда плати $300 000 за него, съобщава Daily Mail. Португалецът тръгнал с Lamborghini-то за 29-ия рожден ден на съотборника си в "Реал Мадрид" Пепе, но така и не стигнал заради повредата.
Черният Aventador трябвало да бъде избутан на тротоара, докато дойде пътна помощ, която да изтегли суперколата. Отгоре на всичко на мястото тутакси се проявили папараци, които нащракали вбесения Кристиано"
Върнете се в началото Go down
juliana86

juliana86


Брой мнения : 41
Join date : 15.07.2012
Age : 37
Местожителство : Белгия

Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitimeВто 17 Юли 2012 - 17:59

От край време забраненият плод е най-желан,мисля че и точно това ни показва авторът с този цитат.Човекът е изтъкан от любопитство,то е заложено дълбоко в нас,така че никога не сме могли да устоим.Всеки път когато ни забранят дадено нещо се стремим по силно към него независимо от това какви биха могли да бъдат последствията.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Коментар по цитат - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коментар по цитат   Коментар по цитат - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Коментар по цитат
Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: