Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Harry Potter/Хари Потър

Go down 
+97
Мира
mayab1997
penka1234
Black Devil
krasiva
h19
kasiljs
катрин
juliana86
Leonore.
радина666
in4eto7
tcecoo
afriel
rosedmitrii
lovesick_94
lea6
blablablah
vasi738
krasi9mir
vanifity
Aleks
sssss
GerryBass
vampire.kiss
elena1916
kati2211
banditkata23
maq94
benbenka
hristozia_85
kateto_9379
ziz
Nightmare_Girl
rosemary96
nadiaali
dangerous95
elena_24
maria.zhelyazkova
chochii
Bella Karra
angelsg
freetogo
bebs_987
Розабел Хелтън
mimssy_baby
vessti
guokowa
Cveti Ognqnova
rainetoo_96
raned
elito_4471
suprunova
Tediii
a_beni
shaky_kn
dimitriibelikov
santutzo
MissSixty
poli8009
MMDM
zinaida
olga1994
vecheto
Todomodo
Aphrodite
wentlee
emotion
Alice Cullen
Nessie
Eternal Love
Lioness
Peyton*
hamster_potter
Rainbow
lululu
Elune
starsxx
dreaM
DrEaMs_GiRl
bella_edward_love
moni794
Silence_love
misspoesy
twilighttt
zefira
fuckin_rules
*Chazy*
merelain
elementamon
sironojka
rozi_bj
gal4eto9052
Искра
nikolet4eto
Spunk
presy
101 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 17:14

Какво мислите за филмите? Кой ви допадна най-много? Добре ли са представени книгите на големия екран? Какво мислите за актьорската игра и актьорите като цяло?

[You must be registered and logged in to see this link.]

## Резюме : "Хари Потър и философският камък" е само началото на серията от приключения за малкия Хари, който още като бебе е загубил родителите си при мистериозен инцидент и живее при досадните си леля и чичо. Но на своя 11-и рожден ден, той научава, че притежава необичайни дарби.

От този момент животът му ще се промени напълно...

"Хари Потър и философският камък" е създаден по феноменалния роман на Дж. К. Роулинг, най-продаваната съвременна книга "за деца и възрастни".

[You must be registered and logged in to see this link.]

## Резюме : Нови приключения и още по- загадъчни предизвикателства очакват младия магьосник Хари Потър и неговите приятели Рон и Хърмаяни по време на втората им година в училището за магия и вълшебство “Хогуортс”, докато се опитват да разкрият тъмната сила, която тероризира всички

[You must be registered and logged in to see this link.]

## Резюме : Третият филм от серията "Хари Потър" е визуално заслепяващ и значително по-мрачен от предишните. Що се отнася до стила, Алфонсо Куарон веднага слага печата си върху материала чрез смела промяна в цветната палитра, използвайки приглушени, измити тонове, които помагат да се улови усещането за чудо. Проблемът е в това, че както сюжетът, така и Куарон се отклоняват от подхода на плътно придържане към книгите, който използва Крис Кълъмбъс.

[You must be registered and logged in to see this link.]

## Резюме : В "Хари Потър и огненият бокал", четвъртия филм от феноменално популярната филмова поредица по книгите на Дж. К. Роулинг, за героите предстоят мрачни и трудни времена. Хари (Даниел Радклиф), Рон (Рупърт Гринт) и Хърмаяни (Ема Уотсън) успяват да намерят билети за финала на Световното първенство по Куидич, където играят България и Ирландия. Възторгът им е още по-голям, защото ще могат да видят на живо най-добрия търсач в най-популярния спорт сред магьосниците - българската суперзвезда Виктор Крум (Станислав Яневски).

[You must be registered and logged in to see this link.]

## Резюме : Лятото е дълго и самотно за Хари Потър, докато той очаква петата си година в училището за магьосничеството Хогуортс. Не стига, че трябва да понесе съжителството с омразните Дърсли, но не е получил дори една бележка от неговите съученици и най-близки приятели, Рон Уизли и Хърмаяни Грейнджър. И няма нито вест, от който и да е след конфронтацията със злия Лорд Волдемор.
Единственото писмо, което пристига съобщава, че Хари ще бъде изгонен от Хогуортс за неправилно използване на магия извън училището и в присъствието на друг човек, неговият противен братовчед, Дъдли. Никъде не се споменава, че това е било самозащита срещу непровокирана и необяснима атака от двама магове. Хари ще трябва да се изправи пред Министерството на магията и да даде обяснения за случилото се.


Последната промяна е направена от presy на Пон 6 Апр 2009 - 17:32; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
Spunk
Модератор
Spunk


Брой мнения : 2876
Join date : 14.01.2009

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 17:23

Най-слабата книго-екранизация EVER !
Много зле, много зле...
Да ги почнем подред.
1ви филм - Може би защото книгата е кратичка, филма е хванал що-годе основното. Най-вече се дразня, че не са представени всички препядствия, през които преминава Хари за да достигне камъка. И очите на Даниел... ся като не може да носи лещи, и с РС можеха да ги направят зелени, та това е толкова важно за 7ма част !!!
2ри филм - Като почнем от това, че самата 2ра книга ми е най-омразната, има ли смисъл да говорим за филма ? Ужасен. И Том трябваше да е красив, ало ? Той за нищо не става, грр... мразя я тази част!!!
3ти филм - Според мен от сега направените филми, този най-много отговаря на книгата. И все пак не е достатъчно добър, а за Сириус... такова добро попадение с актьора! И за Лупин, евела!
4ти филм - УЖАС И БЕЗУМИЕ ! От там си харесах Роб, който се вписва като Седрик, но... много слаб филм. Толкова неща са пропуснати, толкова много, тоооолкова много. Особено от 3тото изпитание. Не, не...
5ти филм - УЖАС, БЕЗУМИЕ, УЖАС, БЕЗУМИЕ!!! Най-слабия, по зле и от 2рия! Та тя книгата беше 800 страници, а филма... не, ужас, ужас! Тези, каито не са чели изолщо ще разберат ли за какво е това пророчество ? o.O

Не ме разбирайте погрешно, обожавам книгите, повече и от "Здрач", но филмите съкс от където и да го погледнеш.

За 6тия филм имам добри нагласи от трейлъра, защото просто е страшно добър, но филма какъв ще... ще почакаме да видим. Малко остана! Да бе...
Върнете се в началото Go down
nikolet4eto

nikolet4eto


Брой мнения : 1308
Join date : 27.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново :)

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 19:29

Ами книгите са си наред, обаче за филмите изобщо не може да се каже подобно нещо... Аз вече почвам да се чудя като се захванат из Холивуд да провят филми по книги, нарочно ли ги прецакват или к`во!? Wink Значи, да речем първия ХП филм не е толкова зле...харесва ми г/д. И втория също не е зле, обаче от там нататък са няк`ва пълна пародия на ХП. Петия филм изобщо не става... Смисъл то не е филм по ХП и ОФ, щото всичко е променено и изрязано...най-големите глупости са направени на най-ключовите моменти, като смъртта на Сириус... За мен т`ва изобщо не трябва да се нарича филм, някакъв отврат е... Wink Другото, което е, на мен са ми адски противни и Даниел Радклиф, и Рупърти Гринт, и Ема Уотсън. Особено Ема! Neutral От целия актьорски състав признавам само Бони Райт, дето се явява по-сериозно само във втори филм, и Хелена Бонъм Картър, която пък е само в пети... Нз, аз съм адски разочарована от филмите ХП... silent
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 19:34

Цитат :
Най-слабата книго-екранизация EVER !

О, Лили, напълно те подкрепям. Просто филмите наистина са адски кофти. Като почна от супер изкуствената актьорска игра (най-вече визирам Ема не-й-помня-фамилията), та стигна до безумните пропуснати моменти.
1. Като цяло актьорският състав почти не ми се вписва в представите, да не говоря колко жалки са според мен като актьори (феновете им, моля, не вземайте коментара ми присърце, просто това е мнението ми).
2. Напълно съм съгласна с характеристиката на филмите, която Лили направи в предния пост. Май нямам какво да добавя по тоя въпрос.
3. Само да смеят да прецакат и любимата ми част от поредицата, вече наистина ще се откажа да гледам филми по книги Haha!
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 20:11

Не знам дали е най-слабата, но е слаба.
Филма не е лош - ако нямаше книга, по която да се води Haha! !
Актьорската игра е ложа, има преиграване, цветовете и атмосферата на филма не ми харесват.
Даниел Ракдлиф /или Радклиф/ въобще не е Хари вече, приличаше в първите филми, но сега - не. Същото и с Ема Уотсън. Даже ролите на второстепенни герои /Седрик Дигъри, Чо Чанг, Фльор Де Ла Кор/ са по-добре изиграни.
Не ми правеше толкова голямо впечатление преди, защото от почти 11годишна следя книгите и филмите, но сега ми прави впечатление.
Не че не харесвам книгите. Просто изброените от мен и останалите неща, ги съсипват Neutral
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 20:45

Аз съм голям фен на Хари Потър, но след третата част филмите не съм ги гледала...
Искам да видя шестата част екранизирана, понеже това ми е любимата книга от поредицата.
Ама... Haha!
Даниел Радклиф беше толкова хубав преди, сега... ами съкс... Haha! Haha! Haha!
Това е една от главните причини, защо не съм ги гледала нататък... Haha!
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 21:28

Aми... при мен е много странно с филмите за Хари Smile Гледала съм ги всичките по няколко пъти; всеки път, когато ги дават, ги гледам... но нямам никакво сформирано мнение за тях. Просто толкова много обичам поредицата, ама ТОЛКОВА, че не мога да видя нищо лошо там. Не казвам и че ми харесват - в никакъв случай; просто нямам сили да кажа нищо лошо за Хари Потър Smile Мамка му, аз живеех за него Haha! Не искам и да задълбавам и да се размислям за това дали актьорската игра е лоша, защото не искам да имам лошо мнение за нищо ХП-ово... а че филмите са 100 пъти по-зле от книгите няма съмнение, но мисля, че никой и не очаква нещо друго Smile Та... май излиза, че аз харесвам филмите sunny и не ме е срам Haha! Haha!
Върнете се в началото Go down
sironojka

sironojka


Брой мнения : 187
Join date : 14.01.2009
Age : 33
Местожителство : Нова Загора

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeПон 6 Апр 2009 - 22:13

ужас .. ужас! пълно изопачаване на места .. глупости на други .. липсват герои .. абе ко да кажа - тва не е филм по книга за мен. понякога гледам .. някой от поредицата, ама просто заради филма и ефектите, и не се опитвам да го сравнявам с книгата щото нема смисъл.
Върнете се в началото Go down
http://sironojka.wordpress.com/
elementamon




Брой мнения : 2119
Join date : 29.01.2009
Age : 30
Местожителство : София

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeВто 7 Апр 2009 - 0:18

Ми след анализа на Лили не знам дали бих могла по-точно да ги оплюя. Е, не, то просто си е великата излагация.
* 1вия филм добре, че го даваха, когато повечето от нас бяха все още малки и неразбиращи, защото тряжва да си на 7, за да го харесаш.
* 2рия филм - блудкав, смешен, ужасен, че направо жалък. Толкова много пъти обаче го дадоха само по НоваТв и аз всеки път съм го гледала, да ме пита човек защо, че не знам вече какво да мисля. Ама то по-просто от това няма !!
* 3тия филм - е, да, тогава май само Gary Oldman си свърши работата както трябва.
* За 4тия филм просто нямам думи !! Понеже не бях чела книгата, все питах майка ми "ама това откъде се взе?!" или "ама защо така?! Чакай бе, к`во стана?!".
* 5тия филмец има ли смисъл изобщо да коментирам?!
Просто вече се чудя режисьори, сценаристи и т.н. чели ли са книгата изобщо?! В началото си мислех, че са чели през ред, през глави, но с всяка нова екранизация се убеждавам, че въобще не знаят за какво става дума. Но, добре, на тях съм по-склонна да им простя нескопосаността, но какво за Бога й става на Роулинг?! Добре, тя сляпа ли е?! Ало, мила, защо позволяваш такива неща?! Та те съсипаха всичко ... А да не почвам темата "Колко невероятно добри са главните ни актьори" или иначе толкова прекрасната музика ... За останалите филми просто нямам никави очаквания, да не говорим, че и интерес изгубих. А защо, по дяволите, отложиха пускането на филма?! Защо, обяснете ми, моля ви се, че аз се "изгубих в превода".
Върнете се в началото Go down
http://everydaytracks.tumblr.com/
merelain

merelain


Брой мнения : 822
Join date : 14.01.2009
Age : 37
Местожителство : Cофия

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeВто 7 Апр 2009 - 10:01

И аз съм голяма фенка на "Хари Потър" Haha! и както всички до сега и аз не съм съгласна с екранизацията на книгите. Те нарочно се мотаят с филмите толкова много за да мооже хората да забравят както точно е било в книгата и като излезе филма, да не личат толкова пропуските Haha! .
Моят най-големият потрес беше на 5я филм, не знам защо, но там имам чувството, че липсва половината книга, много ме е страх, че ще вземат да одрежат нещо наистина важно от предстоящите 2 (то скоро ще се види какво са направили по 6та Haha! )
За актьорската игра... ХАХАХХХАха какво да кажа и аз не знам, те взеха някакви дечица от детската градина и решиха да ги правят звезди. Ема (и аз не й помня фамилията Haha! ) в 4та книга, накрая когато всички напускат Хогуортс и тя отива при Хари и Рон и трябваше да изразява загриженост, че Волдемор се е върнал, че всичко ще се промени и т.н. беше толкова изкуствено и ужасно, че аз ако бях режисьор, тая щеше да упражнява сцената ден и нощ докато я направи (а може и да я е упражнявала аахахахха). Това разбира се е 1 от хилядите й случай за потресаваща игра.
Относно декори и костюми англичаните са всеизвестни със старанието си и т.н. ама да се бяха постарали малко повече в/у сценариите, то е ясно, че за 2 часа не можеш да предадеш дословно 800 стр., ама постарай се!!! Haha!
Върнете се в началото Go down
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile
*Chazy*

*Chazy*


Брой мнения : 49
Join date : 19.02.2009
Местожителство : California,USA

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeСря 8 Апр 2009 - 17:26

Голям ужас са филмите.. Адски са ги убили.Актьорите стават..Нагоре имаше едно мнение за Даниел ,че сега изобщо не го прилича на Хари.Вярно е! Наскоро някъде го бях мернала по телевизията пък и по-улиците често му правят снимчици..Да вмъкна (не живея в БГ)
Най-слабия беше ПОСЛЕДНИЯ ,които направиха.. Сега очакваме "Нечистокръвния принц".Хубав беше трейлъра.То тука големи суперлативи бяха ама айде.. Дано се справят по-добре.
И само за последния филм се моля да не го делят на две части както казаха! Каква е тая простотия една книга да се дели на две части?!? Щели да го клъцнат там ,където Рон си заминава..Това ми го каза Дилън и не се майтапя o.O
Върнете се в началото Go down
fuckin_rules

fuckin_rules


Брой мнения : 413
Join date : 21.01.2009

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeСря 8 Апр 2009 - 19:35

аз харесвам Филмите и не искам да се заглеждам в актьорската игра за да не се разочаровам

PS кой Дилън o.O
Върнете се в началото Go down
zefira




Брой мнения : 711
Join date : 30.01.2009
Age : 31

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeСря 8 Апр 2009 - 19:49

*Chazy* написа:
Голям ужас са филмите.. Адски са ги убили.Актьорите стават..Нагоре имаше едно мнение за Даниел ,че сега изобщо не го прилича на Хари.Вярно е! Наскоро някъде го бях мернала по телевизията пък и по-улиците често му правят снимчици..Да вмъкна (не живея в БГ)
Най-слабия беше ПОСЛЕДНИЯ ,които направиха.. Сега очакваме "Нечистокръвния принц".Хубав беше трейлъра.То тука големи суперлативи бяха ама айде.. Дано се справят по-добре.
И само за последния филм се моля да не го делят на две части както казаха! Каква е тая простотия една книга да се дели на две части?!? Щели да го клъцнат там ,където Рон си заминава..Това ми го каза Дилън и не се майтапя o.O
Да,това за 2-те части от достта време се знае и аз искрено се надявам да го направят така,защото я си помисли малко--такава дълга книга за 2 часа не става и ако е само един филм ще изпуснат половината неща както стана във филмите досега.Така ,че аз съм с 2 ръце за 2 части lol! и мн се моля така да направят Smile
Върнете се в началото Go down
*Chazy*

*Chazy*


Брой мнения : 49
Join date : 19.02.2009
Местожителство : California,USA

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeСря 8 Апр 2009 - 21:41

fuckin_rules написа:
аз харесвам Филмите и не искам да се заглеждам в актьорската игра за да не се разочаровам

PS кой Дилън o.O
Амии едно момче от моя клас по английски Haha! ..Той е мега фен на ХП и аз буквално гледах като емотикона o.O
Върнете се в началото Go down
twilighttt

twilighttt


Брой мнения : 644
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : nowhere ..

Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitimeЧет 9 Апр 2009 - 21:33

Spunk написа:
Най-слабата книго-екранизация EVER !
Много зле, много зле...
Да ги почнем подред.
1ви филм - Може би защото книгата е кратичка, филма е хванал що-годе основното. Най-вече се дразня, че не са представени всички препядствия, през които преминава Хари за да достигне камъка. И очите на Даниел... ся като не може да носи лещи, и с РС можеха да ги направят зелени, та това е толкова важно за 7ма част !!!
2ри филм - Като почнем от това, че самата 2ра книга ми е най-омразната, има ли смисъл да говорим за филма ? Ужасен. И Том трябваше да е красив, ало ? Той за нищо не става, грр... мразя я тази част!!!
3ти филм - Според мен от сега направените филми, този най-много отговаря на книгата. И все пак не е достатъчно добър, а за Сириус... такова добро попадение с актьора! И за Лупин, евела!
4ти филм - УЖАС И БЕЗУМИЕ ! От там си харесах Роб, който се вписва като Седрик, но... много слаб филм. Толкова неща са пропуснати, толкова много, тоооолкова много. Особено от 3тото изпитание. Не, не...
5ти филм - УЖАС, БЕЗУМИЕ, УЖАС, БЕЗУМИЕ!!! Най-слабия, по зле и от 2рия! Та тя книгата беше 800 страници, а филма... не, ужас, ужас! Тези, каито не са чели изолщо ще разберат ли за какво е това пророчество ? o.O

За 6тия филм имам добри нагласи от трейлъра, защото просто е страшно добър, но филма какъв ще... ще почакаме да видим. Малко остана! Да бе...

Не бих могла да се изразя по-добре. Подкрепям те на 1000% - екранизацията е за кофата. Толкова много неща са изпуснати, толкова много са перифразирани, че ме е яд да ги гледам..
Върнете се в началото Go down
http://www.impulse.bg/user/deni4kkka
Sponsored content





Harry Potter/Хари Потър Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Harry Potter/Хари Потър   Harry Potter/Хари Потър I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Harry Potter/Хари Потър
Върнете се в началото 
Страница 1 от 9Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Дж.К.Роулинг и "Хари Потър"
» Хари Потър и прокълнатото дете

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Филми-
Идете на: