Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Стивън Кинг

Go down 
+35
juliana86
LisaEl
deedee1991
danne_1
afriel
Bloopy
sisi_2007
jjanet
mia_chan
elena1916
autovip
ajvi
wither.
rozi_bj
cullens_fen4e
elifk
BoBBy
bella_edward_love
Dark angel16
massiekur
Rainbow
nikito55
lost_soul999
azsamkalina
Mury
Alice Cullen
sunshine.
elementamon
*Chazy*
Spunk
twilighttt
presy
Ecstasy
Искра
gal4eto9052
39 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeВто 23 Юни 2009 - 18:46

Почвай с Мъртва зона... То е... хм, меко казано стряскащо. Една от причините да се страхувам от клоуни.. Haha! Haha!
Върнете се в началото Go down
nikito55

nikito55


Брой мнения : 190
Join date : 24.03.2009
Age : 30
Местожителство : София

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeЧет 25 Юни 2009 - 21:31

Мерси момичета, малко ми остана от "Брулени хълмове" и ще започна "Мъртва зона" Smile :Р
Върнете се в началото Go down
Rainbow




Брой мнения : 822
Join date : 16.04.2009
Age : 28
Местожителство : Пловдив

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeЧет 25 Юни 2009 - 22:50

Като цяло, човекът си пише добре, но на моменти найстина ме побиват тръпки от книгите му. Някои от най-любимите ми негови произведения са: Гняв, Кери, Четири след полунощ. Не, че и другите не са хубави, но тези ми обраха точките.

Иначе и "Мъртва зона" си заслужава четенето. След това, ако искате прелистете "Тъмната половина". На места е малко стряскаща, но е добра.
Върнете се в началото Go down
massiekur

massiekur


Брой мнения : 574
Join date : 23.03.2009

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeЧет 25 Юни 2009 - 23:06

Според мен,всичките му книги са страхотни!дори съм се смяла на повечето/нали съм побъркана Haha! /!!!Всичките стават,но най-много ми харесва Гробище за домащни любемци и Мъртвата зона!Гняв е малко тъпо,но пак е върха! Haha!
Върнете се в началото Go down
Dark angel16

Dark angel16


Брой мнения : 45
Join date : 05.07.2009
Age : 28
Местожителство : Dobrich

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeСъб 11 Юли 2009 - 23:00

Стивън Кинг е любимият ми автор. Много добър писател е Smile
Всичките му книги са невероятни и много завладяващи!
То няма какво повече да се кажа за него Smile
Върнете се в началото Go down
bella_edward_love

bella_edward_love


Брой мнения : 2279
Join date : 25.01.2009
Age : 29
Местожителство : Smiley World

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeСъб 11 Юли 2009 - 23:04

Стивън Кинг е невроятен писател макар че съм чела само една негова книга той ми стана един от любимите автори. Аз лично четох "ТО" невеорятно завладяваща книга вечер съм чела до много късно Haha! .
Върнете се в началото Go down
BoBBy

BoBBy


Брой мнения : 4
Join date : 09.07.2009

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeВто 14 Юли 2009 - 1:12

СТРАХОТЕН! ВЕЛИК!! ..нямам думи,с които да го опиша. Чета книга след книга и все повече се възхищавам..! lol!
Върнете се в началото Go down
elifk

elifk


Брой мнения : 9
Join date : 31.07.2009
Age : 29

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeСря 12 Авг 2009 - 12:46

Най-добрият писател на ужаси ! Любимата ми негова книга е Проклятието.Супер е просто =)
Върнете се в началото Go down
http://www.vampire-academy.forumotion.com
cullens_fen4e

cullens_fen4e


Брой мнения : 108
Join date : 05.07.2009
Age : 27
Местожителство : Страната на вампирите...

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeСъб 10 Окт 2009 - 11:53

Стивън Кинг е велик писател. Никой не може да го отрече. Той е най-добрия.
В момента чета една негова книга "Зеления път" , която е и филмирана даже.
Начина му на писане те грабва, описанията.Всичко.
Няма какво повече да кажа за него. Той е пример за велик писател.
Върнете се в началото Go down
azsamkalina

azsamkalina


Брой мнения : 486
Join date : 13.02.2009
Age : 28
Местожителство : sofia

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeВто 17 Ное 2009 - 22:03

Язе съм голям фен на Стивън Кинг още от преди 3 години Haha! Сега започнах да чета някой от книгите му които са излизали в България, но не са много известни. Прочетох "Гробище за домашни любимци", "проклятието", "очите на дракона" и "Дългата разходка". Последната се нарежда в една от любимите ми негови книги. В момента довършвам "Нощна смяна" - това са само негови разкази! In Love
За съжаление още не съм прочела "ТО" и се чувствам разочарована. Имам 2ра част ама 1ва не. Само да си взема 1ва и веднага почвам Haha!
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeСря 18 Ное 2009 - 17:59

Много странно, че не съм писала тук... Anyway, Стивън Кинг се нарежда сред любимите ми автори заедно с Пратчет, Толкин и още няколко. Не бих казала, че съм чела много негови произведения (защото 11-12 са нищо на фона на цялото му творчество), но определено имам представа за него и... ГО ОБОЖАВАМ!! Помня как преди 2-3 години ровех из библиотеката и се чудех какво да си взема, когато видях няколкото негови книжки (всъщност си е направо срамота, че в една толкова голяма библиотека има само 5 неща на Кинг Suspect ), та отмъкнах Призрак. И така започна всичко. Като се замисля, определено не мога да кажа коя е любимата ми негова книга - може би Живата факла или Мъртвата зона (която ме държа будна по цели нощи), или пък разказът Последното стъпало от Нощна смяна (който пък ме разплака); или Библиотечна полиция от 4 след полунощ - втора част... Не знам, наистина не знам. Абсолютна щастливка съм обаче, че една моя приятелка си има страхотни родители - Кинг-маниаци, от които черпя книгите му (на заем, разбира се) Cute
Върнете се в началото Go down
wither.

wither.


Брой мнения : 40
Join date : 24.06.2009
Age : 30
Местожителство : Русе

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeЧет 22 Апр 2010 - 23:10

gal4eto9052 написа:
Ами... да взема да си кажа и аз, нищо, че аз съм пуснала темата... Haha!

Всъщност, може би ще прозвучи егоистично от моя страна, но именно заради това направих такава. Обножавам Стивън Кинг, имам почти всичките му книги, т.е. всички, които са излезли в България и още 6-7 на английски... През лятото обаче забравих една негова книга: "Кери" в самолета и така и после не можах да я открия. Та все още я търся в България, но уви, в Сливен я няма.
Мисълта ми беше за Стивън Кинг. С лекота мога да кажа, че го харесвам много повече от Стефани Майър. Защото той е един доказал се човек, с различен маниер на мислене. Доста се бях издразнила, когато бяха започнали нападките по негов адрес относоно едно негово изказване за Стефани. Упорито се ядосвах и продължавах да плюя тези, които го обиждаха и казваха, че не ставал за писател. Имаше дори изказвания от сорта на "скапан дядка с изчнчени книги".
И все още се ядосвам. Защото хората не четат много много. Говорят за дадена книга, без да са я чели, изказват мнение по въпроси, с които не са наясно. Но накрая нещата все пак опират до това.
Защото във всяка една книга на Кинг има скрит смисъл, едно послание, което не се вижда с просто око от първия прочит. Защото моята любима книга "Зеленият път", книгата на която съм плакала с дни, ами не мисля, че някога тя ще бъде изместена от първото място в класацията ми.
И неслучайно той е наречен "Краля". Защото наистина е крал. Може би вулгарен и необикновено циничен, но наистина крал - на книгите си, на творбите си, на литературата, на ужасите, на живота.
Тези, които не знаят кой е той... Ами честно казано не мога да си представя, че има такива хора, но явно всичко се среща на този свят.
Класика - само това ще кажа, прочитът на всяка една негова книга обогатява душата, опреснява мозъкът, а мен лично ме зарежда с една допълнителна доза цинизъм и сарказъм, които обаче в никакъв случай не ми се отразяват зле - дори напротив...

П.П: май доста дългичко стана - другия път по - кратко Haha!

Съгласна съм с много от написаното от теб, но днешното нечетящо поколение - и да го караш, и да му забраняваш, ще си иска своето. Стефани Майер е авторка на книги за развлечение, ако човек иска нещо, върху което да мисли, подчертавам, да мисли, то непременно Кинг е човекът. Такава фантазия... А и начинът, по който я описва в произведенията си, е толкова реален, че ти се струва, че Пениуайз още малко и ще те разкъса в банята! Единственият американски автор, който може да ме накара да настръхна и да почна да се озъртам вечер. Криминалетата не му се отдават много - "Колорадецът", но пък е всепризнат Крал, Цар, ако щете и Император на ужаса. Ако не беше той, надали щях да обърна голямо внимание на американската литература.
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeВто 4 Май 2010 - 23:23

Мили другарчета. Случайно някоя от вас да знае, дали произведението "Гняв" е издавано под някаква форма на бъргарският книжен пазар? Днес бях на театър, представлението беше по тази творба на Кинг и много искам да си я закупя, но май не е издавана. Намерих си я в нета, но не е същото, знаете... Та, ако някой може да даде някаква информация ще съм му много благодарна.
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeПон 10 Май 2010 - 22:59

Alice Cullen написа:
Мили другарчета. Случайно някоя от вас да знае, дали произведението "Гняв" е издавано под някаква форма на бъргарският книжен пазар? Днес бях на театър, представлението беше по тази творба на Кинг и много искам да си я закупя, но май не е издавана. Намерих си я в нета, но не е същото, знаете... Та, ако някой може да даде някаква информация ще съм му много благодарна.
Издавана е, чела съм я на хартия Wink
Днес се замислих и реших да си направя списък с прочетените от мен негови книги Haha! Просто за да знам какво още трябва да си намеря...
Призрак
Гняв
Куджо
Тъмната половина
Живата факла
Кери
Кристин
4 след полунощ (и първа, и втора част)
Нощна смяна
То
Гробище за домашни любимци
Маймуната
13
Мъртвата зона
Очите на дракона

Какво ли изпускам...
Върнете се в началото Go down
ajvi

ajvi


Брой мнения : 43
Join date : 12.07.2010
Age : 32
Местожителство : sf

Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitimeСря 15 Юни 2011 - 21:05

Стивън Кинг е невероятен автор,прочела съм много книги от него и съм на мнение че този човек е не просто талантлив а изключителен
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Стивън Кинг - Page 3 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Стивън Кинг   Стивън Кинг - Page 3 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Стивън Кинг
Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Castle Rock/Касъл Рок по Стивън Кинг

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: