Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любими цитати от книги

Go down 
+77
soleil7
Nichi
chefinka19
dindiiv
azz
malkata_
frog17
mimito17
radinec
tokki_power
allbena
emotion
Streamers_98
kriliq
danne_1
afriel
MisS_KaPriZna
Mockingjay
vasi738
Nachita
devilkid
angel95
nin4eto92
vlado
frants
mia_chan
ajvi
black_paranoia
zuzi
desislava83
julianna
cвеtii
Nightmare_Girl
Silvi_2711
dEs
zuondra
matabi
insomnia163
twilightgirl
lokresia
dell
mirela95
ivelinapeshevaa
lovee_
mimS
albenii
Bilson
joana_anastasiq
Glrk
sayonara
pijama
lin
fuckin_rules
twilighttt
Melrose
flora1898
_My_Bloody_Romance
Spunkk*Ransom
Flex
Elune
rozi_bj
Silence_love
isabella cullen
nikito55
bella_edward_jacob
lukito
New Moon
wentlee
no7alone
gal4eto9052
nadeto0222
bubzz
misspoesy
Искра
Alice Cullen
polinceto
presy
81 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 19:21

Ще пусна един цитат, който ми направи доста силно впечатление, докато четях книгата.

"На осемгодишна възраст се бе записал в отряда на скаутите - група за най-малките. До къщата на ръководителката имаше километър и половина и на отиване беше приятно, даже чудесно, защото грееше меко следобедно слънце. Ала на връщане падаше здрач, освободените сенки пропълзяваха през пътя на дълги криволици... а ако събирането се окажеше особено интересно и продължеше повечко от обикновено, трябваше да се прибира в тъмното. Сам.
Сам. Да, това беше думата, най-ужасната дума в английския език. Думата "убийство" бледнее пред нея, а думата "ад" е просто жалък синоним..."


Из "Сейлъмс Лот", Стивън Кинг
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 20:55

Сетих се за доста още и реших да ги напиша тук. Smile

Недей ми разказва за безоблачни дни
не ми обещавай лазури и слънце
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда
аз съм собственик на лошото време
Нека вятърът плиска в лицето ми дъжд
няма нищо по-хубаво от лошото време

Богомил Райнов - Няма нищо по-хубаво от лошото време


"Ето моята тайна.Много е проста.Истински се вижда само със сърцето.Същественото е невидимо за очите"
"И никой възрастен никога няма да разбере..."
"Знаеш ли...когато човек е тъжен...обича слънчевите залези"
Малкият принц" Екзюпери



"Той остана жив, но умря за живота"
Дядо Йоцо гледа


"...На бедното лястовиче му ставаше все по-студено и по-студено, но не можеше да остави принца – то го обичаше твърде много. То кълвеше трохички пред вратата на хлебарницата, когато хлебарят не гледаше, и се мъчеше да се стопли, като пляскаше с крила.
Но най-после разбра, че ще умре. Силите му стигнаха само колкото да подхвръкне още веднъж до рамото на принца.
- Сбогом принце! – пошепна то.- Ще ми позволиш ли да ти целуна ръка?
- Радвам се, че отиваш най-после в Египет, малко лястовиче – каза принцът, - ти се застоя тука твърде дълго, но трябва да ме целунеш по устните, защото те обичам.
- Аз не отивам в Египет – отговори лястовичето. – Аз отивам в Дома на смъртта. Смъртта е сестра на съня, нали?
И то целуна Щастливия принц по устните и падна мъртво в краката му..."

Щастливият принц - Оскар Уайлд



Ако за миг Бог забрави, че съм парцалена кукла и ми подари парченце живот, може би няма да кажа всичко, за което си мисля сега… Ще оценявам нещата не по стойността им, а по съдържанието. Ще мечтая много. Ще спя съвсем малко, защото едно затваряне на очите отнема светлината за 60 секунди. Ще бягам, щом другите чакат. Ще слушам, щом другите говорят. И ще излапам с наслада голям шоколадов сладолед. Ако Бог ми даде парченце живот… Ще нарисувам една картина. С цветовете на Ван Гог, с поезията на Бенедети, с песните на Серат. Тя ще е като серенада, възпяваща луната. С моите сълзи ще полея розите в градината, за да усетя болка от бодлите им и нежност от листенцата. Ако Бог ми подари парченце живот… На всички хора ще им кажа, че винаги съм ги обичал. Мъжете ще ги сгълча, че са глупаци, ако не искат да се влюбят, защото били стари. На старците ще обясня, че смъртта не идва със старостта, а със забравата. На децата ще им дам крила, но ще ги оставя сами да се научат да летят. А на жените… ще им призная, че цял живот съм ги обожавал. Ако Бог ми подари парченце живот… Ще се обличам съвсем простичко, ще легна на слънце и ще разголя не само тялото, но и душата си. И цялата си злоба ще я извадя върху късче лед и ще го оставя да се стопи на слънцето. Научих твърде много от вас, хората до мен. Разбрах, че всеки иска да живее на върха на планината, без да си дава сметка, че щастието е по пътя към върха. Усетих, че за да помогнеш на другия, когато е в беда трябва да го гледаш от долу нагоре, а не обратното. Научих толкова много от вас, хората до мен. Но всичко ще потъне в забрава и ще погине, когато ме затворите в куфара… Тогава аз наистина ще започна да умирам. Приятели, дано не ви тежа като верига! Не чакам отговор от вас. Не ми пишете! Не ме търсете! Искам само да чуете сега словата ми. И да почувствате, че нещо се променя.

8 октомври - Габриел Гарсия Маркес

Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeНед 17 Май 2009 - 13:09

In this dirty - minded world, she thought, you are either somebody's wife, or somebody's whore - or fast on your way to becoming one or the other. If you don't fit either category, then everyone tries to make you think there is something wrong with you. But, she thought, there's nothing wrong with me.

...........

If you don't feel like mourning, what are you mourning for? Jenny asked her. In her autobiography, Jenny wrote: "That poor woman needed to be told how to feel."
That was the stupidest woman my mother said she ever met, Garp wrote. And she had gone to Welleshley.

...........

"My mother seemed to need an enemy, Garp wrote. Real or imagined, my mother's enemy helped her see the way she should behave, and how she should instruct me. She was no natural at motherhood, in fact, I think my mother doubted that anything could happen naturally. She was self - concious and deliberate to the end."

John Irving - The World according to Garp
Върнете се в началото Go down
wentlee
Администратор



Брой мнения : 5125
Join date : 26.02.2009
Age : 42
Местожителство : Sliven

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeНед 17 Май 2009 - 20:48

Ромео. о, защо си ти Ромео
От род и име отречи се
Или ако не щеш любовна клетва дай ми
И аз не ще съм вече Капулети.


РОМЕО И ЖУЛИЕТА

П.П. Този цитат няма нищо общо със споменаването на "Ромео и Жулиета" в поредицата Здрач. Просто съм чела произведението преди много време и това е нещото, което е останало като най - съществен момент в главата ми. Smile
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeНед 17 Май 2009 - 23:14

"Дългата разходка"
Стивън Кинг


"- Колко съм надживял аз или ти, това няма никакво значение, мисля. Има един момент,в който човек загубва желание. Тогава вече няма никакво значение какво мислиш, разбираш ли? Навремето много обичах да мацам с маслени бои. Не бих казал, че не ме биваше. После един прекрасен ден - бинго. Не се уморих, просто спрях. Бинго. Нямах никакво желание да продължавам дори минута повече. Предишната вечер си легнах и желанието за рисуване беше в мен, а на следващата сутрин го нямаше.
- Изкуството да останеш жив едва ли може да се квалифицира като хоби.
- Трудно ми е да се съглася с теб. А какво ще кажеш за скачачите от високи скали? За ловците на хищници? За алпинистите? Ако искаш можем да вземем за пример някой затъпял работник във фабрика, който си прекарва съботните вечери, като търси с кого да се сбие в бара. Във всички тези примери нима не става дума за превръщане на изкуството да оцелееш в хоби? В забавна игра".

"- Причината всичко това да е толкова ужасно - рече Макврайс - се крие в неговата тривиалност. Разбираш ли? Продадохме телата и заменихме душите си за едва тривиалност. Олсон беше тривиален. Вярно, беше и великолепен, но тези неща не се изключват взаимно. Той беше едновременно великолепен и тривиален. Но така или иначе, той загина като микроб под микроскоп.
- Ти си по-лош дори от Стебинс.
- Бих искал Присила да ме беше заколила - рече Макврайс. - Тогава поне нямаше да се налага да бъда...
- Тривиален - довърши вместо него Гарати."

"Всички са си отишли.Опустял е градът на радостта,прибрал си е багажа и си е заминал,никой не е останал,освен този нещастник Гарати,за да срещне очи в очи задаващата се пустота от смачкани шоколадови обвивки,избледнели фасове от цигари и празни консервени кутии.
Всички са си отишли,с изключение на един единствен войник,млад,рус и красив по някакъв свой начин.В едната си ръка стиска сребрист хронометър,в другата държи карабина.Няма милост в лицето му."

"Двамата получиха второ предупреждение,тогава седнаха със скъстени крака на асфалта и потънаха в задушевен разговор.И това беше най-странното,помисли си Гарати,докато минаваха край тях,защото Скрам и Майк не говореха на един и същ език.

Едгар Алан По-Гарванът

И във спомени погълнат, мислех и седях безмълвно
сам пред тоя дух прокълнат от Плутоновия хор.
Ах! - в креслото осветено нявга двама ний блажено
смеехме се оживено тук след весел разговор. -
Но в креслото осветено няма пак, склонила взор,
тя да седне: - "Nevermore!"
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeЧет 4 Юни 2009 - 19:39

Пак съм аз. Haha!

Приятелю, този свят... принадлежи на силните!

.......

- Мистър Макмърфи, приятелю, ... аз не съм птица, аз съм заек. И докторът е заек. И Чезуит е заек. И Били Бибит е заек. Всички тук сме зайци на различни възрасти и в различни степени, които, скок - подскок, бродят из нашия Дисниев свят, Да не ме разбереш погрешно, ние сме тук не защото сме зайци - такива бихме били навсякъде - ние сме тук, защото не можем да се приспособим към нашето състояние на зайци.
- Човече, говориш ми като глупак. Какво искаш да ми кажеш - че ще си седнеш на задника и ще позволяваш на някаква си дъртофелница да те убеждава, че си заек, така ли?
- Та тя няма защо да ме убеждава. Аз съм си роден заек. Виж ме само. Аз имам нужда само от сестрата, за да не направи щастлив от ролята ми.
- Абе как ще си някакъв си гаден заек!
- Виж ми ушите, шаващия нос, симпатичната топчеста опашчица!
- Говориш като луд...
- Като луд ли? Колко си досетлив!
- Не сте такива луди, дето ги има по филмите. Само сте леко откачени.... едни такива....
- Едни такива заешки, а?
- Бабината ти заешки! Нищо общо нямате със зайците!

Кен Киси - Полет над кукувиче гнездо
Върнете се в началото Go down
New Moon

New Moon


Брой мнения : 1404
Join date : 16.01.2009
Age : 35
Местожителство : Форкс

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeПет 5 Юни 2009 - 0:32

Стивън Кинг:
"Времето отмива всичко независимо дали го искаш или не. Времето отмива всичко, времето отнема всичко и накрая има само мрак. Понякога намираме другите в този мрак, а понякога ги губим в него.”

[/b]Робърт Луис Стивънсън:[b]
”Не може да избягаш от слабостта, трябва да се бориш с нея или да умреш. И ако бъде така, защо не сега?”

Хмм тези мисли, не са от книги а от едно сериалче "Уан три Хил" въпреки това са хубави Smile


“Извън нощта, която ме скрива,черна като пъкъла,благодаря на Бога за своята душа непреклонна. Затиснат от обстоятелствата,не съм трепнал, нито проплакал.Под тоягата на съдбата,обляна в кръв ми е главата,но непокорна.Отвъд това място на гняв и сълзи надвиснал е страха от сянката.И когато заплахата на годините намери и ще ме намери, ще съм безстрашен.Няма значение колко е тясна портата колко е пълно с наказания.Аз съм господар на съдбата си.Аз съм капитан на душата си.”

"Важното е да не се натъжаваш от разочарованията в живота,да се научиш как да се освободиш от миналото си, и да разбереш, че не всеки ден ще бъде слънчев. Но когато се озовеш в дълбините на отчаянието, помни че това е само тъмнината на нощта, а в нея има звезди и тези звезди ще ти покажат пътя до дома.Затова не се страхувай да правиш грешки, защото в повечето случаи най-големите награди идват след катo направиш това, от което най-много се боиш. Може би ще получиш всичко, за което си мечтал. Може би ще получиш повече, отколкото някога би могъл да си представиш.Никой не знае къде ще го отведе животът. Пътят е дълъг, но накрая разбираш, че пътуването е основната цел."

Има моменти в живота ни, когато сме изправени на кръстопът.Изплашени, объркани,без карта на пътищата.Изборите, които правим в тези моменти,могат да предопределят остатъка от дните ни. Разбира се, когато се изправим пред неизвестното,повечето от нас предпочитатда се обърнат и да се върнат. Но от време на време хората откриват нещо по-добро...нещо, открито отвъд болката да си сам...и отвъд смелостта и куража,нужни да допуснеш някой до себе си...или да дадеш на някой втори шанс.Нещо отвъд тихото постоянство на мечтата.Защото само, когато си поставен на изпитание,можеш да разбереш кой си всъщност.И само тогава разбираш кой можеш да бъдеш.Човекът, който искаш да бъдеш,съществува отвъд упорстването и вярата...и отвъд болката и страха,от това, което предстои да се случи.
Върнете се в началото Go down
lukito

lukito


Брой мнения : 2103
Join date : 26.01.2009
Age : 30

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeНед 7 Юни 2009 - 21:04

Ал. Дюма

- Драги приятелю- отговори Коконас,- слушай внимателно какво ще ти кажа и се постарай да извлечеш поука. Във всичките тези княжески интриги и кралски машинации ние не можем пък и не трябва да се намесваме освен като сенки. Там, където наварският крал ще остави парче от своето перо, а херцог д`Алансон парче от плаща си, ние ще сложим на карта живота си. Кралицата ти е хвърлила око и ти си се запалил. Нищо по- хубаво от това. Губи си ума по любов, скъпи приятелю, но не го губи за политика.

Има още много други подобни описания или не точно.
Имаше идин пасаж, в който Ла Мол (персонаж от книгата) се описва в любов на Маргьорит. Беше така описано, сякаш на мен ми се описват в любов, толкова чувствено, използвал е просто такива думи, които АЗ не бих се сетила да използвам. Не казвам, че съм добра в описанията, даже напротив, сигурно има хора от форума, които са изключително добри в това, но просто аз не съм сред тях...
Това е от мен, засега! Wink
Върнете се в началото Go down
http://immortalworld.piczo.com
bella_edward_jacob




Брой мнения : 148
Join date : 12.06.2009

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeСря 17 Юни 2009 - 12:32

Аз ще започна с едно цитатче от "Новолуние" :Изпънах рамене и тръгнах да посрещна съдбата си, а до мен крачеше моята орис. In Love In Love In Love Cute Cute Cute
Върнете се в началото Go down
nikito55

nikito55


Брой мнения : 190
Join date : 24.03.2009
Age : 30
Местожителство : София

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeСъб 20 Юни 2009 - 14:52

Абре народе вие само Стивън Кинг и Паолу Куелю ли четете?! Haha!

Има едно стихотворение на Яворов "Две хубави очи", което го обожавам!


"Две хубави очи. Душата на дете
в две хубави очи; - музика - лъчи
Не искат и не обещават те...
Душата ми се моли,
дете,
душата ми се моли!
Страсти и неволи
ще хвърлят утре върху тях
булото на срам и грях.
Булото на срам и грях -
не ще го хвърлят върху тях
страсти и неволи.
Душата ми се моли,
дете,
душата ми се моли...
Не искат и не обещават те! -
Две хубави очи. Музика, лъчи
в две хубави очи. Душата на дете..."



Също много ми е любимо стихотворението на Киплинг "Ако". Тъй като е много дълго слагам само любимия ми цитат:

"Ако посрещаш краха - зъл предател
еднакво със триумфа - стар циник;
......
Ако заставиш мозък, нерви, длани
и изхабени - да ти служат пак,
и крачиш, само с Волята останал,
която им повтаря: „Влезте в крак!
Ако в тълпата Лорда в теб опазиш,
в двореца - своя прост човешки смях;
Ако зачиташ всеки, но не лазиш;
ако от враг и свой не те е страх;
Ако запълниш хищната Минута
с шейсет секунди спринт, поне веднъж;
Светът е твой! Молбата ми е чута! "
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeСъб 20 Юни 2009 - 15:21

"Ако" на Киплинг според мен си е най-хубаво в оригинален английски език... На мен също ми е много любимо, а за тези, които също като мен обичат и звученето на АЕ, го пускам в оригинал:

IF.....

IF you can keep your head when all about you
Are losing theirs and blaming it on you,
If you can trust yourself when all men doubt you,
But make allowance for their doubting too;
If you can wait and not be tired by waiting,
Or being lied about, don't deal in lies,
Or being hated, don't give way to hating,
And yet don't look too good, nor talk too wise:

If you can dream - and not make dreams your master;
If you can think - and not make thoughts your aim;
If you can meet with Triumph and Disaster
And treat those two impostors just the same;
If you can bear to hear the truth you've spoken
Twisted by knaves to make a trap for fools,
Or watch the things you gave your life to, broken,
And stoop and build 'em up with worn-out tools:

If you can make one heap of all your winnings
And risk it on one turn of pitch-and-toss,
And lose, and start again at your beginnings
And never breathe a word about your loss;
If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: 'Hold on!'

If you can talk with crowds and keep your virtue,
' Or walk with Kings - nor lose the common touch,
if neither foes nor loving friends can hurt you,
If all men count with you, but none too much;
If you can fill the unforgiving minute
With sixty seconds' worth of distance run,
Yours is the Earth and everything that's in it,
And - which is more - you'll be a Man, my son!


Други мои любими цитати:

"На този свят няма нито щастие, нито нещастие, има само сравняване между едно състояние и друго. Нищо повече. Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът."

Из "Граф Монте Кристо", Александър Дюма-баща


"Какъв е смисълът на клетвите? Не те обвързват с хората. Ако си убеден в това, което чувстваш, ти си обвързан. Ако не си убеден - нищо не е в състояние да те обвърже."

Из "Стършел", Етел Лилиан Войнич
Върнете се в началото Go down
nikito55

nikito55


Брой мнения : 190
Join date : 24.03.2009
Age : 30
Местожителство : София

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeСъб 20 Юни 2009 - 18:25

Наистина на английски звучи по-добре. Така е, но трябва всички да разбират. Психоложката в нашето училище го беше разлепила във всяка класна стая и аз тогава го прочетох за първи път. От тогава ми е любимо. :Р Smile

Модератор: За пореден път - пиши по темата!
Върнете се в началото Go down
nikito55

nikito55


Брой мнения : 190
Join date : 24.03.2009
Age : 30
Местожителство : София

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeВто 23 Юни 2009 - 10:04

Въздействието на Пангалактическия гаргаробластер е като да ти пръснат черепа с лимоново резенче привързано към голяма златна тухла.
"Пътеводител на галактическия стопаджия" Дъглас Адамс
Върнете се в началото Go down
isabella cullen

isabella cullen


Брой мнения : 734
Join date : 03.03.2009
Age : 31

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeВто 23 Юни 2009 - 11:24

В края на краищата какво е щастието?Любов,казват ми.Ала любовта никога не носи щастие.Тъкмо обратното,свързана е с тъга,прилича ма бойно поле,представлява много безсънни нощи,в които си задаваме въпроса дали постъпваме правилно.Истинската любов е екстаз и агония.


"Вещицата от Портобело" - Паолу Куелю
Върнете се в началото Go down
Silence_love

Silence_love


Брой мнения : 66
Join date : 08.02.2009

Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitimeПон 29 Юни 2009 - 23:08

"Някогашната роза остана само в името, ние запазваме само името–Умберто Еко "Името на розата"
"Който обича,очаквайки някакво възнаграждение,си губио времето-Паулу Коелю "Демонът и сенъорита Прим"
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любими цитати от книги - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 2 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими цитати от книги
Върнете се в началото 
Страница 2 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Любими цитати от песни ?
» Любими цитати от автори
» Darius looked around the club... /ЛЮБИМИ МОМЕНТИ И ЦИТАТИ/
» Любими книги и техните автори
» Любими двойки

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: