Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любими цитати от книги

Go down 
+77
soleil7
Nichi
chefinka19
dindiiv
azz
malkata_
frog17
mimito17
radinec
tokki_power
allbena
emotion
Streamers_98
kriliq
danne_1
afriel
MisS_KaPriZna
Mockingjay
vasi738
Nachita
devilkid
angel95
nin4eto92
vlado
frants
mia_chan
ajvi
black_paranoia
zuzi
desislava83
julianna
cвеtii
Nightmare_Girl
Silvi_2711
dEs
zuondra
matabi
insomnia163
twilightgirl
lokresia
dell
mirela95
ivelinapeshevaa
lovee_
mimS
albenii
Bilson
joana_anastasiq
Glrk
sayonara
pijama
lin
fuckin_rules
twilighttt
Melrose
flora1898
_My_Bloody_Romance
Spunkk*Ransom
Flex
Elune
rozi_bj
Silence_love
isabella cullen
nikito55
bella_edward_jacob
lukito
New Moon
wentlee
no7alone
gal4eto9052
nadeto0222
bubzz
misspoesy
Искра
Alice Cullen
polinceto
presy
81 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
twilightgirl

twilightgirl


Брой мнения : 1165
Join date : 31.01.2009
Age : 27
Местожителство : hotel heartbreak

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСря 12 Яну 2011 - 23:23

Имам мноого любими цитати, доста от книги, други от фикове, даже в първата ми книга на Здрач ги подчертавах с маркер(тя тази просто е като баница ;д) , но се стигна дотам, че някои доста ми се подиграваха и просто го зарязах, стана по-лично мое хоби. Не съм ги преписвала, но засега ми направи впечатление един, днес докато четях Четири сватби и едно погребение , съкратената версия.

'Have you got a boyfriend?'Scarlett asks the little girl , whose name is Freda.
'Yes' says Freda.
'What's his name?'
'Dolph.He's good at table-tennis. And you?'
'No.No boyfriend.'
'Why not?'
'I don't know,' says Scarlett, a little unhappily.'When I like men, they don't seem to like me. They think I'm stupid. Then, the ones who like me - well, I think they're stupid! I don't want to go put with them. So that doesn't get me anywhere, does it? '
Върнете се в началото Go down
insomnia163

insomnia163


Брой мнения : 34
Join date : 29.10.2010
Age : 32
Местожителство : Exeter,UK

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeПет 14 Яну 2011 - 15:58

When you find a diamond that belongs to nobody, it is yours. When you discover an island that belongs to nobody, it is yours. When you get an idea before any one else, you take out a patent on it: it is yours. So with me: I own the stars, because nobody else before me ever thought of owning them.

The Little Prince
Върнете се в началото Go down
http://midnight-charm.tumblr.com/
matabi

matabi


Брой мнения : 64
Join date : 18.07.2010

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСъб 19 Фев 2011 - 15:41

"Любовта изпълва всичко.Тя не може да бъде желана,защото сама по себе си представлява крайната цел.Не може да предава,защото няма нищо общо с притежанието.Не може да бъде държана в затвор,защото е като река и ще прелее."(Паоло Коелю-"Вещицата от Портобело")

"В края на края какво е щастието?Любов,казват ми.Ала любовта никога не носи щастие.Тъкмо обратното,свързана е с тъга,прилича на бойно поле,представлява много безсънни нощи,в които си задаваме въпроса дали постъпваме правилно.Истинската любов е екстаз и агония."(Паоло Коелю-"Вещицата от Портобело")
Върнете се в началото Go down
zuondra

zuondra


Брой мнения : 66
Join date : 24.01.2009
Age : 34
Местожителство : в небитието и отвъд...

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСря 23 Фев 2011 - 19:02

"...От всичките растения доматите й изглеждаха най-близки по природа до човека - страстни и нежни, а и се разлагаха също като него. Когато късаше сочните оранжево-червени топки,Александра имаше усещането,че докоства тестисите на някакъв свой гигантски любовник. Тя осъзна,работейки в кухнята,че има нещо печално и болезнено менструално в това да излееш кървавия сос върху белите спагети.Тлъстите бели конци щяха да се превърнат в нейна собствена бяла тлъстина..." - "Вещиците от Истуик" - Джон Ъпдайк

не ми е от най-любимите , но със сигурност е най-интересният Haha!
Върнете се в началото Go down
dEs

dEs


Брой мнения : 16
Join date : 25.01.2009

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeНед 27 Мар 2011 - 23:23

"Важни са не ударите, които ни нанасят, а онези удари, на които сме устояли." "Роуз Мадър" Ст. Кинг

"Граф Монте Кристо" --> "Чакай и се надявай!"

....Коя си ти? - каза малкият принц. - Много си хубава...
- Аз съм лисица - рече лисицата.
- Ела да поиграем - предложи й малкият принц. - Толкова съм тъжен...
- Не мога да играя с теб - отвърна лисицата. - Не съм опитомена.
- Ах, извинявай - каза малкият принц.
Но като помисли, добави:
- Какво значи "да опитомиш"?..............

Умножи хубавите неща ,които ти се случват по 6 и ще получиш всички лоши неща които ти се случват.

Законите на Мърфи за всеобщата гадост.
Върнете се в началото Go down
Silvi_2711

Silvi_2711


Брой мнения : 116
Join date : 30.10.2010
Age : 30

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeВто 29 Мар 2011 - 18:37

"Възрастните казват много неща, които всъщност не мислят. Обикновено така се опитват да бъдат учтиви, което не е нещо лошо. Те също така казват и неща, които са точно обратното на онова, което наистина мислят, такива като:
1 .„ За да съм напълно честен..”, което означава „лъжа като разпран”.
2. „Разбирам какво имаш предвид…”, което означава „ чувам те, но всъщност, не те слушам , а така или иначе не съм съгласен с теб”.
и
3.” Не искам да съм груб…”, което означава „о, искам да съм груб”." Haha!
(Джон Конъли- „Портите”)
Върнете се в началото Go down
Nightmare_Girl

Nightmare_Girl


Брой мнения : 37
Join date : 02.03.2011
Age : 28
Местожителство : Vampireville

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСря 30 Мар 2011 - 23:40

"And so the lion fell in love with the lamb .. What a stupid lamb .. What a sick masochistic lion .. " - Twilight,Stephanie Mayer.
Върнете се в началото Go down
cвеtii

cвеtii


Брой мнения : 32
Join date : 11.04.2011

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeПон 11 Апр 2011 - 17:35

"Ако очите ти не са отворени, няма да знаеш кога сънуваш и кога си буден."
Целуната от сянката, Ришел Мийд
Върнете се в началото Go down
julianna




Брой мнения : 44
Join date : 12.04.2011

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСря 13 Апр 2011 - 19:50

"На Боряна
която ме насили да напиша тази книга"
- Кр. Таков (това е посвещението на книгата)
Върнете се в началото Go down
julianna




Брой мнения : 44
Join date : 12.04.2011

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСря 13 Апр 2011 - 19:51

cвеtii написа:
"Ако очите ти не са отворени, няма да знаеш кога сънуваш и кога си буден."
Целуната от сянката, Ришел Мийд
Това и на мен много ми хареса, но си ме изпреварила, Цвети!
Върнете се в началото Go down
dEs

dEs


Брой мнения : 16
Join date : 25.01.2009

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСъб 16 Апр 2011 - 19:34

"Нещо дириш ли, намираш го, нехаеш ли - убягва ти" - Едип цар
Върнете се в началото Go down
desislava83

desislava83


Брой мнения : 45
Join date : 22.05.2011
Age : 41
Местожителство : Плевен

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeВто 24 Май 2011 - 14:42

Майкъл Конъли - "Законът на Бош"

"Аз вярвам в теорията за единствения куршум.
Можеш да се влюбваш и любиш много пъти,
но има само един куршум, на който е гравирано името ти.
И ако извадиш късмета да те прострелят с този куршум,
раната никога не заздравява."
Върнете се в началото Go down
zuzi

zuzi


Брой мнения : 16
Join date : 11.11.2009
Age : 31

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСря 25 Май 2011 - 10:56

Имам доста любими цитати от различни книги,но един ме накара сериозно да се замисля.Понеже по онова време докато я четях, харесвах две напълно различни момчета.С единия бяхме лика прилика по характери,предпочитания и т.н, а с другия -пълни противоположности.

"Нощна сянка" - Андреа Креймър

- Тя е най-добрият ти войн, нали? - попита Рен и аз кимнах. - Също като Дакс. Логично е помежду им да има искра. Себеподобните се привличат.
- Аз пък мислих,че противоположностите се привличат.
Рен поклати глава.
- Това са глупости на поп културата.Ако наистина познаваш литературата и като казвам литература, имам предвид истинска литература - Чосън,Шекспир, - и не може да не разбереш , че истинска връзка може да има единствено между онези, чиито души са огледален образ една на друга...
Върнете се в началото Go down
black_paranoia




Брой мнения : 19
Join date : 13.06.2011

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeПон 13 Юни 2011 - 14:24

• Понякога си мислим, че хората са билети от лотарията: че са тук, за да направят реалност нашите абсурдни мечти.
"Сянката на вятъра" - Карлос Руис Сафон

"...Живота им минаваше в лъжи,които създаваха сами за себе си.Много рядко си позволяваха да бъдат демони,лицемери и грешници,каквто в крайна сметка бяха,и проклинаха всеки,който ги хващаше в тази игра на криеница,защото от всички лъжи има само едно по-лошо нещо-лъжата се вижда."

"От най-ранно детство ти набиват в главата тези лъжливи "истини",които определят какви да бъдат целите ти и формират необходимата ти "ценностна" система . В резултат израства човек,който не може да вземе нито едно самостоятелно решение.Дори слуша само тази музика,която се харесва на Бийвъс и Бътхед.Той няма нищо свое-дори душа!"

"The long hard road out of hell" - Marilyn Manson

"Бети,аз съм човек,който може да чуе песента на ангелите в рая и писъците на дяволите в дълбините на ада"

"Тъмната половина" - С.Кинг

"Няма принципи,има само събития;няма закони,само обстоятелства;изключителният човек се приспособява към събитията и обстоятелствата,за да ги ръководи."

"Дядо Горио" - Балзак


Върнете се в началото Go down
ajvi

ajvi


Брой мнения : 43
Join date : 12.07.2010
Age : 32
Местожителство : sf

Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitimeСря 15 Юни 2011 - 20:41

"Наблюдавах я........
ТЯ стоеше пред прага,на един дъх разстояние от мен.Лицето и бе извърнато към дърветата,но аз бях невидим,недосегаем,нищо повече от две светли очи в мрака.Вятърът донасяше аромата и до мен,аромат,пеещ на непознат език,изпълнен със спомени от един друг живот.......
Аз бях тук,на един дъх разстояние,но въпреки това-на хиляди мили от нея!!!"
Маги Стийвотър"Тръпка"
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любими цитати от книги - Page 6 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 6 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими цитати от книги
Върнете се в началото 
Страница 6 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Любими цитати от автори
» Любими цитати от песни ?
» Darius looked around the club... /ЛЮБИМИ МОМЕНТИ И ЦИТАТИ/
» Любими книги и техните автори
» Любими песни от 90-те

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: