Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любими цитати от книги

Go down 
+77
soleil7
Nichi
chefinka19
dindiiv
azz
malkata_
frog17
mimito17
radinec
tokki_power
allbena
emotion
Streamers_98
kriliq
danne_1
afriel
MisS_KaPriZna
Mockingjay
vasi738
Nachita
devilkid
angel95
nin4eto92
vlado
frants
mia_chan
ajvi
black_paranoia
zuzi
desislava83
julianna
cвеtii
Nightmare_Girl
Silvi_2711
dEs
zuondra
matabi
insomnia163
twilightgirl
lokresia
dell
mirela95
ivelinapeshevaa
lovee_
mimS
albenii
Bilson
joana_anastasiq
Glrk
sayonara
pijama
lin
fuckin_rules
twilighttt
Melrose
flora1898
_My_Bloody_Romance
Spunkk*Ransom
Flex
Elune
rozi_bj
Silence_love
isabella cullen
nikito55
bella_edward_jacob
lukito
New Moon
wentlee
no7alone
gal4eto9052
nadeto0222
bubzz
misspoesy
Искра
Alice Cullen
polinceto
presy
81 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
mia_chan

mia_chan


Брой мнения : 79
Join date : 16.06.2011
Age : 29

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeПон 20 Юни 2011 - 21:42

Пърси Джаксън и Боговете на Олимп - Книга 4 "Битката за Лабиринта"
"... Анабет ми хвърли разтревожен поглед. Кимнах и' окуражително.
- Добре - рече тя. - Готова съм.
Разнесе се биене не барабан. Очите на сфинкса искряха от вълнение.
- Коя е столицата на ... България?
Анабет се намръщи. Настръхнах - кой би могъл да знае отговора на този въпрос?"
Върнете се в началото Go down
frants




Брой мнения : 4
Join date : 26.06.2011

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeСря 29 Юни 2011 - 11:57

Мери Попинз - "Не задавай въпроси и няма да те лъжат!"
Върнете се в началото Go down
vlado




Брой мнения : 41
Join date : 04.07.2011

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeВто 5 Юли 2011 - 15:41

Любовта е като розата - красива, но бодлива.
Върнете се в началото Go down
vlado




Брой мнения : 41
Join date : 04.07.2011

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeВто 5 Юли 2011 - 15:42

Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш.

Оскар Уайлд
Върнете се в началото Go down
nin4eto92

nin4eto92


Брой мнения : 2
Join date : 23.09.2009
Age : 31

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeСря 6 Юли 2011 - 13:46

..''Странно е , че стоя тук , където тъй отчаяно исках да стигна , а копнея за онова , което оставих след себе си'' .... от Нора Робъртс - ''Далеч на север''
а този ми е най-любимия:
"...Големите ми страдания на тоя свят са били страданията на Хийтклиф и аз наблюдавах и чувствувах всяко едно от тях още от самото начало. Великият смисъл на живота ми е той. Ако всичко друго загине, а той остане, аз пак бих продължавала да съществувам. Ако пък всичко друго остане, а той загине, вселената би станала страхотно чужда за мен и сякаш не бих била съставна част от нея. Любовта ми към Линтон е като листака на гората. Времето ще я промени - много добре съзнавам това, - тъй както зимата променя дърветата. Любовта ми към Хийтклиф наподобява вековечните скали под повърхността - извор на малка видима радост, но необходими. Нели, аз съм Хийтклиф! Той винаги е в мислите ми - не толкова като извор на радост, както и аз самата не винаги се радвам на себе си, а като част от самата мен. Затова да не си споменала вече за раздялата ни. Това е неосъществимо и..."
In Love in love
Върнете се в началото Go down
angel95

angel95


Брой мнения : 44
Join date : 04.04.2010
Age : 29

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeПон 25 Юли 2011 - 12:21

"Любовта изпълва всичко.Тя не може да бъде желана,защото сама по себе си представлява крайната цел.Не може да предава,защото няма нищо общо с притежанието.Не може да бъде държана в затвор,защото е като река и ще прелее." Паоло Коелю-"Вещицата от Портобело"
Върнете се в началото Go down
devilkid

devilkid


Брой мнения : 40
Join date : 20.01.2011
Age : 32
Местожителство : Burgas

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeПон 25 Юли 2011 - 16:37

"Аз вярвам в теорията за единствения куршум.
Можеш да се влюбваш и любиш много пъти,
но има само един куршум, на който е гравирано името ти.
И ако извадиш късмета да те прострелят с този куршум,
раната никога не заздравява." In Love

Майкъл Конъли - "Законът на Бош"
Върнете се в началото Go down
Nachita




Брой мнения : 37
Join date : 05.08.2011
Age : 33
Местожителство : Сливен

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeЧет 11 Авг 2011 - 17:46

Има доста цитати, които много ми харесват, но тези дни пак препрочетох един роман част от Поредицата: 31 забравени любовни романа. Романа се казва Циганска кръв от Елинър Глин. Цитата диалог между главния герой с един от женските персонажи. Представлява много красива игра на думи, която едновременно те разсмива и разчуства. Smile Ето резюмето на книгата, за да може да се ориентирате: "Увлекателно четиво за любовта на Байярд Делавал и английската аристократка Надин Пелхам. Непокорната девойка в чиито вени тече циганска кръв(майка й е руска циганка), не се подчинява на бащината воля и отхвърля своя братовчед- аристократ(за който искат да я омъжат). Красива като полско цвете, с огнен темперамент, Надин се влюбва от пръв поглед в мъжествения американец Байярд, който е въплъщение на мечтите й за идеалния рицар. Роман с напрегнато действие и драматични обрати, който се чете на един дъх."

Цитата е:
"- Мистър Далавал, добре ще направите да дадете на мис Пелхам един урок по астрономия. По всичко изглежда, че тя обича звездите! Аз ще отида да играя карти, защото предпочитам пиките и спатиите!
- А какво ще кажете за сърцата, мис Бронсън? Какво ще правите с тях? - попита младия мъж, докато й отвори вратата.
- Ще ги оставя да играете с тях на платформата, мистър Делавал - отговори тя докато с един лукав поглед към Надин и излезе."
Върнете се в началото Go down
vasi738

vasi738


Брой мнения : 41
Join date : 14.08.2011

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeСря 17 Авг 2011 - 11:31

A: Стига си ме правил пред хората на идиот
B: че заЩо съм ти аз. Ти и сам добре се справяШ


Последната промяна е направена от Alice Cullen на Сря 17 Авг 2011 - 12:34; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : 6 НЕ Е буква!)
Върнете се в началото Go down
Mockingjay

Mockingjay


Брой мнения : 41
Join date : 13.11.2011

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeНед 13 Ное 2011 - 15:49

Един от любимите ми цитати евър:


Цитат :
Не можеше да се върне към това да бъде човек. Да се върне към това да бъде човек беше сякаш бито куче да избяга от своята верига, а след това да допълзи обратно към кучешката си колиба, мрънкайки за стопанина си. И все пак това беше човешки вид сравнение. Той трябваше да спре да мисли като човек. Трябваше да спре да мисли в думи. Не помнеше да е бил научен на думите. Някъде в далечното минало се беше научил, че един звук изразява една идея, точно определен звук изразява точно определена идея, а звукът и идеята не можеха никога да бъдат свободни и независими отново. Спомняше си как всички те се смееха преди на думите, на които хората приписват толкова много сила, сякаш звук и въздух можеха действително да изразяват идея или субект. Той си помисли за името Алън и какво означаваше то.
Изглежда, че думата дом веднъж научена беше трудна за забравяне.

The Demon's Lexicon, Sarah Rees Brennan
Върнете се в началото Go down
MisS_KaPriZna




Брой мнения : 631
Join date : 13.12.2010
Age : 29

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeПон 14 Ное 2011 - 21:27

"Аз съм от Единбърг.Нямам понятие кой сте и не съм шпионин.Аз съм честен крадец,това съм!"
из "Вълнуващи нощи" на Кристина Дод.

"честен крадец" Луд смях Луд смях Половин час се смях на това нещо! Луд смях
Върнете се в началото Go down
afriel

afriel


Брой мнения : 36
Join date : 23.11.2011
Age : 31
Местожителство : Лондон

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeСря 23 Ное 2011 - 20:12

" Къде ли е границата между разумното и глупостта, там,
където всичко е до болка ясно и недвусмислено?
Аз лично не бих помръднал от това място до края на живота си.
Ужасно неприятно е да се усещаш захвърлен насред огромна карта,
разделена на неясно очертани територии, чийто надписи
загатват за цял куп гадни и непредвидими усложнения.
Идеално място за пространни монолози, би казал някой." - Мерлин

Из "Хрониките на Амбър" от Роджър Зелазни
Върнете се в началото Go down
danne_1

danne_1


Брой мнения : 56
Join date : 11.11.2011

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeЧет 24 Ное 2011 - 21:24

От любимата ми книга"
"Чакай и се надявай!"-Александър Дюма,"Граф Монте Кристо"
Често си го повтарям, има много истина в тези 2 думи...
Върнете се в началото Go down
kriliq




Брой мнения : 1
Join date : 14.10.2012
Age : 28
Местожителство : Kindle city

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeНед 14 Окт 2012 - 15:25

Тежко, брате, се живее

между глупци неразбрани;

душата ми в огън тлее,

сърцето ми в люти рани.

Христо Ботев "Към брата си"

Върнете се в началото Go down
Streamers_98
VIP



Брой мнения : 1597
Join date : 20.06.2012
Age : 25

Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitimeСъб 3 Авг 2013 - 21:09

Най-новият ми любимец:
A pair of college girls walked by, eyeing him. Apparently they liked what they saw. He ran a hand over the stubble on his chin and smiled back, though now was not the time to make plans along that line. At least not until he knew Riley was okay.

"Lookin' fine," he called out, which earned him smiles. One of them even winked at him.

Oh, yeah, mighty fine
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любими цитати от книги - Page 7 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 7 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими цитати от книги
Върнете се в началото 
Страница 7 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Любими цитати от автори
» Любими цитати от песни ?
» Darius looked around the club... /ЛЮБИМИ МОМЕНТИ И ЦИТАТИ/
» Любими книги и техните автори
» Любими песни от 90-те

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: