Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Любими цитати от книги

Go down 
+77
soleil7
Nichi
chefinka19
dindiiv
azz
malkata_
frog17
mimito17
radinec
tokki_power
allbena
emotion
Streamers_98
kriliq
danne_1
afriel
MisS_KaPriZna
Mockingjay
vasi738
Nachita
devilkid
angel95
nin4eto92
vlado
frants
mia_chan
ajvi
black_paranoia
zuzi
desislava83
julianna
cвеtii
Nightmare_Girl
Silvi_2711
dEs
zuondra
matabi
insomnia163
twilightgirl
lokresia
dell
mirela95
ivelinapeshevaa
lovee_
mimS
albenii
Bilson
joana_anastasiq
Glrk
sayonara
pijama
lin
fuckin_rules
twilighttt
Melrose
flora1898
_My_Bloody_Romance
Spunkk*Ransom
Flex
Elune
rozi_bj
Silence_love
isabella cullen
nikito55
bella_edward_jacob
lukito
New Moon
wentlee
no7alone
gal4eto9052
nadeto0222
bubzz
misspoesy
Искра
Alice Cullen
polinceto
presy
81 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
pijama

pijama


Брой мнения : 8
Join date : 04.12.2009
Age : 31

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeПет 7 Май 2010 - 14:11

"Без да желаеш убиваш някого някъде,
Без да подозираш отнемаш нечие дихание
Без да възнамеряваш го блъскаш с лакът или поглед,
Без да съзнаваш раняваш с усмивка , с жест, с мълчание.
Знаеш ли къде, в кого рикоширот твоите думи?"
От романа "Лавина" на Блага Димитрова.


Последната промяна е направена от pijama на Чет 12 Авг 2010 - 0:12; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeПет 14 Май 2010 - 21:01

В началото на седмата част на Хари Потър имаше два цитата, единият от които ми направи много силно впечатление и сега се присетих за него, та реших да го споделя като любим...:

“Да умреш е като да прекосиш света, както приятелите прекосяват морета, а пак живеят един в друг. Понеже насъщното в тях трябва да присъства, да обича и да пребъдва във всичко, що е вездесъщо. В тази божествена преграда те се виждат лице в лице и разговорът им е лек, както и чист. Такава е утехата на приятелите – може да се казва, че умират, ала приятелството и компанията им са винаги до теб в онзи върховен смисъл, защото са нетленни.”

~ Уилям Пен, "Други плодове на самотата"
Върнете се в началото Go down
joana_anastasiq

joana_anastasiq


Брой мнения : 2
Join date : 02.06.2010
Age : 33
Местожителство : LA, California, USA

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeЧет 1 Юли 2010 - 0:58

Ето няколко цитата от " Преследвана" на П.С.Каст

На този адски много съм се смяла

- Те могат да контролират умовете на хората, но не могат да търпят слянчева светлина. Възстановителните им сили са невероятни. И за да се чувстват добре, трябва да имат връзка със земята - започна да изрежда Дарий. - Пропускам ли нещо?
- Да - обади се Афродита. - Хапят. Haha! Haha! Haha! Haha! Haha! lol!

Злото изригна като мастило на счупена писалка,
защото бе захвърлен надалеч
и силата използвана от друг бе,
ала се завърна той, облечен в нощ
като крал със своята кралица Злата Дева.
...И злото ще царува там, където няма го доброто.


Сенки, скрити в сенки,
чрез сънищата вижда той.
Крилете му - по - черни от нощта
Осанката му - като канара,
Той вече е дочакал на гарвана зова.
Върнете се в началото Go down
https://www.facebook.com/nastq
Bilson

Bilson


Брой мнения : 83
Join date : 11.07.2010
Age : 28
Местожителство : Sofia, Bulgaria

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeНед 11 Юли 2010 - 23:05

'' Простите удоволствия са последно убежище за сложни натури. '' Оскар Уайлд
'' Това,което прави живота интересен е една от възможностите да осъществиш мечтите си. '' Паулу Коелю
'' Когато често се срещаме с дадени хора,те стават част от живота ни.И като станат част от живота ни,започват да се опитват да го променят.И се сърдят,когато не правим това,което те изискват от нас.Понеже всеки си мисли,че знае как другият трябва да живее живота си,но всъщност никой не знае как да живее своя собствен. '' Паулу Коелю
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeЧет 5 Авг 2010 - 1:43

Още не съм я довършила, но съм си извадила два цитата, които много ме впечатлиха:

"- Животът е действие, Костов!... Борба... напрежение... Тъкмо в това намирам удоволствие."

~ Борис Морев

"- Костов, светът, класата ни отиват към гибел!... И все по-ясно виждам, че нашият свят ще загине от алчността си."
~ Барутчиев

из "Тютюн", Димитър Димов
Върнете се в началото Go down
albenii

albenii


Брой мнения : 48
Join date : 22.07.2010
Age : 28

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeПет 6 Авг 2010 - 2:12

После се случва нещо неочаквано. Поне аз не го очаквам, защото не мисля за Окръг 12 като за място, където ме обичат. Но е настъпила променя, откакто излязох на сцената, за да заема мястото на Прим, и сега, изглежда, съм им станала скъпа. Отначало един човек, после втори, после почти всички в тълпата докосват устни с трите пръста на лявата ръка и ги протягат към мен. Това е стар и рядко използван жест, типичен за нашия окръг - понякога може да се види на погребение. Означава благодарност, означава възхищение, означава сбогуване с някой, когото обичаш.
---
Какво ли трябва да е, питам се, да живееш в свят, в който храната се появява с натискането на едно копче? Как ли щях да прекарвам часовете, които сега посвещавам да търся храна из гората, ако можех да я получа толкова лесно? Какво правят те по цял ден, тези хора в Капитола, освен да разкрасяват телата си и да чакат пристигането на нова група трибути, които идват да умрат за тяхно развлечение?
Вдигам поглед и установявам, че Цина е вперил очи в мен.
- Колко ли жалки ти изглеждаме - казва той.
---
Внезапно ме обзема ярост, че докато залагам на карта живота си, те дори не проявяват любезността да ми обърнат внимание. Че съм изместена от едно мъртво прасе. Сърцето ми се разтуптява. Усещам, че лицето ми гори. Без да се замисля, измъквам една стрела от колчана и я изстрелвам право към масата на гейм-мейкърите. Чувам тревожни викове, хората се разбягват. Стрелата пронизва ябълката в устата на прасето и го приковава в стената отзад. Всички ме гледат и не могат да повярват на очите си.
---
- Предполага се, че не трябва да говоря за това, нали така?
Гейм-мейкърът, който падна в купата с пунш, изкрещява:
- Тя не бива да говори за това! Не! Не!
--
- Не, сигурен съм, че когато дойде моментът, ще убивам точно като всички други. Не мога да се предам без борба. Само че все ми се иска да можех да измися начин да... да покажа на онези от Капитола, че не ме притежават. Че съм нещо повече от просто една пионка в техните Игри - казва Пийта.
---
- Казах, че е мъртва!
Избухва спор, докато най-после един от трибутите усмирява другите:
- Губим време! Ще отида да я довърша, и да продължаваме!
Едва не падам от дървото. Това е гласът на Пийта.
--
- Довиждане, Ру - прошепвам. Притискам към устните трите пръста на лявата си ръка и ги протягам в нейната посока. После се отдалечавам, без да поглеждам назад.

Всичките са от Игрите на глада на Сюзан Колинс.
Върнете се в началото Go down
Silence_love

Silence_love


Брой мнения : 66
Join date : 08.02.2009

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeСъб 14 Авг 2010 - 16:39

"Тук няма друг формат.Целия живот на мумуиите се състои от три "д"-та-девойки,долари,дилъри"

"Всеки ден те втълпяват на мумиите че всичко в техния мумиен живот е създадено за да получават качествени удоволствия.Че всичко е много просто ,а най-важното е да следват съветите на мумиите.Всички мумии трябва да носят онези неща,които през този сезон имат червена бродерия,защото това се смята за красиво.Да копуват онези спесания,които са издадени във формата на на актуалната днес дамска чанта(в списанието пише от къде да си я купят).Да ядат в ресторанти,чиито наименования се пишат с една дума(така се запомня по лесно)А най-важното е да не изостават от общия ритъм.Да бъдат в купона.Да са по-елементарни.И да оставят в главите си пространство,способно да побере нужната рекламна информация,която дилърите ще им покажат тази нощ по "Fashion TV".Трябва да изхвърлите останалите глупости от нея.И тогава животът ви ще се превърне в едно перманентно ресторантско меню,от което можете да си изберете удоволствия по свой вкус.Менюто с удоволствия е дълго колкото живота и нима това не е земният рай?Можеш ли да се откажеш от него?"

Аплодирах наум волгарността и цинизма на този град.С неговите продажни мадами,готови да му се отдадат за пет минути в тоалетната и за петнайсет минути в дома ти в зависимост от това какъв часовник носиш на ръката си в съответния момент.С неговите продажни партниори,готови да провалят всеки съвместен бизнес среще един грам кокаин.С приятели които те продават за две минути между две чаши.С цялата негова морална и физическа педерастия.С хора болни от гонорея на душата.Всеки път очаквах от околните нещо в този дух и всеки път,когато се случваше нещо такова,се чувствах пълен скапаняк"

"Духless"Сергей Минаев
Върнете се в началото Go down
mimS

mimS


Брой мнения : 1021
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Варна

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeЧет 2 Сеп 2010 - 15:27

"Eventually he relaxed a little. The tears slowed.
A croak came out of his mouth.
"What?" She leaned down.
"Wanted to… save you."
"You did. Wrath, you did save me."
His lips trembled. "Love. You."
She kissed him gently on the mouth. "I love you, too."
"You. Go. Sleep. Now."
And then he closed his eyes from exhaustion."

love
"Black Dagger Brotherhood - Dark Lover"
JR Ward
Върнете се в началото Go down
rozi_bj

rozi_bj


Брой мнения : 1189
Join date : 31.01.2009
Местожителство : Плевен

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeНед 5 Сеп 2010 - 12:29

Защото любовта е нещо неизбежно като смъртта. От нея не можеш да избягаш. Тя е желанието ни да живеем. Кой може да каже, че има сили и иска да се пребори с желанието си да живее? Никой.
из Няколко помрачени минути


Виждаш ли - малко щастие - и човек изведнъж става по-добър, по-сърдечен. А някои прекалени мъдреци смятат, че страданията ни пречистват... Бих желала животът да прилага спрямо тях тази теория, та да пречисти умовете им от заблудата...
из Варенка Олесова


от Разкази за несподелената любов на Максим Горки
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeСъб 25 Дек 2010 - 15:23

Позабравихме я тая тема, а пък не е като да няма мат'риал.

It was that kind of a crazy afternoon, terrifically cold, and no sun out or anything, and you felt like you were disappearing every time you crossed a road. ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 1

What really knocks me out is a book that, when you're all done reading it, you wish the author that wrote it was a terrific friend of yours and you could call him up on the phone whenever you felt like it. That doesn't happen much, though. ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 3

"Take most people, they're crazy about cars. They worry if they get a little scratch on them, and they're always talking about how many miles they get to a gallon, and if they get a brand-new car already they start thinking about trading it in for one that's even newer. I don't even like old cars. I mean they don't even interest me. I'd rather have a goddam horse. A horse is at least human, for God's sake." ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 17, spoken by the character Holden Caulfield

Anyway, I'm sort of glad they've got the atomic bomb invented. If there's ever another war, I'm going to sit right the hell on top of it. I'll volunteer for it, I swear to God I will. ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 18

"Anyway, I keep picturing all these little kids playing some game in this big field of rye and all. Thousands of little kids, and nobody's around - nobody big, I mean - except me. And I'm standing on the edge of some crazy cliff. What I have to do, I have to catch everybody if they start to go over the cliff - I mean if they're running and they don't look where they're going I have to come out from somewhere and catch them. That's all I do all day. I'd just be the catcher in the rye and all. I know it's crazy, but that's the only thing I'd really like to be." ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 22, spoken by the character Holden Caulfield

"Among other things, you'll find that you're not the first person who was ever confused and frightened and even sickened by human behavior. You're by no means alone on that score, you'll be excited and stimulated to know. Many, many men have been just as troubled morally and spiritually as you are right now. Happily, some of them kept records of their troubles. You'll learn from them - if you want to. Just as someday, if you have something to offer, someone will learn something from you. It's a beautiful reciprocal arrangement. And it isn't education. It's history. It's poetry." ~J.D. Salinger, The Catcher in the Rye, Chapter 24, spoken by the character Mr. Antolini

В този миг нищо няма значение. Загледай се в звездите и изчезваш. ~ Чък Паланюк, Боен клуб

"Рециклирането и ограничаването на скоростта са глупости - каза Тайлър. - Все едно някой да откаже цигарите на смъртно легло." ~ Чък Паланюк, Боен клуб

Житейската философия на Марла, каза ми тя, била, че всеки момент може да умре. Трагедията на живота й е в това, че не умира. ~ Чък Паланюк, Боен клуб
Върнете се в началото Go down
lovee_




Брой мнения : 41
Join date : 08.08.2010

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeСъб 25 Дек 2010 - 20:19

Dimitri: "Do not do that again."
Rose: "Don't kiss me back then."
- Dimitri Belikov and Rose Hathaway (Frostbite)
Върнете се в началото Go down
ivelinapeshevaa

ivelinapeshevaa


Брой мнения : 21
Join date : 13.06.2010
Age : 27
Местожителство : everywhere

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeПон 27 Дек 2010 - 21:18

Was soll ich mit meinem Munde?Mit meiner Nacht?Mit meinem Tag?Ich habe keine Geliebte, kein Haus, keine Stelle auf der ich lebe..
- Shiver,Maggie Stiefvater




Сам дори не трепна:
- Просто това е последната ми година.
Прехапах силно устни и избърсах още една сълза.
- Не съм готова за това.Никога няма да бъда готова.
- Тръпка,Маги Стийвотър




- Грейс - промълвих тихо. - Кажи нещо.
- Сам... - проплака тя и се хвърли в обятията ми.
- Тръпка,Маги Стийвотър



I didn't know what the hell to say.If you want to know the truth, I don't know what I think about it.I'm sorry I told so many people about it.About all I know is, I sort of miss everybody I told about.Even old Stradlater and Ackley, for instance.I think I even miss the goddam Maurice.It's funny.Don't ever tell anybody anything.If you do, you start missing everybody.
- The Catcher in The Rye,J.D.Salinger



Love fades , mine has...
- VA:Spirit Bound,Richel Meed


това са ми едни от любимите In Love love
Върнете се в началото Go down
mirela95

mirela95


Брой мнения : 8
Join date : 09.12.2010
Age : 29
Местожителство : Пловдив

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeПон 27 Дек 2010 - 22:46

...Ти - моят ангел,аз - твоят ангел се понасяме в дълбоката нощ,горим от любов - два пламнали ангела...и целият лед на света около нас се топи и плаче...И тогава ще видим как от нас,от ангелския ни огън се отделя едно дете и се изкачва подобно на малък цар - нагоре по небесното дърво от разклонени пеещи светкавици,с коронка от око на месечина,в шплалир от гукащи молитви гълъби...Детето ни ще поиска да докосне самолетната бразда след някой самолет,а пръстите му ще усетят корени на ветрове - то ще ги разтърси и две звезди ще паднат в очите му - ще зажуми...детето ни ще зажуми и ще полети надолу в танц на падащ ангел - ще падне в мрежите от ултрамарин на великите инженери и те ще го положат в нашия уютен топъл дом...Детето ни ще сънува тъмния разтеж на крехките си прешлени върху възглавница от пера на овъглени ангели...

Пламен Дойнов - "Една добра жена в една лоша зима"
Върнете се в началото Go down
dell




Брой мнения : 42
Join date : 18.11.2010

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeНед 2 Яну 2011 - 17:30

"... всички те щяха да си платят.Някога.Ако утро настъпи ..." съответно е ясно,че това е от "Ако утрото настъпи" на Сидни Шелдън :Д
Върнете се в началото Go down
lokresia

lokresia


Брой мнения : 53
Join date : 28.11.2010
Age : 30

Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitimeНед 2 Яну 2011 - 21:13

„Молех се да бъдеш по-добър от мен защото беше още отлкова млад. Няма цел, която да оправдава всички средства, но изглежда семената на падението ни са били посети, още преди да се родим.“-Птиците умират сами

„И най-добре скроените мечти на мишките и хората остават често неосъществени.“-За мишките и хората, Джон Стайнбек

цитата е на Робърт Бърнс

„— Пак направих беля.

— Няма значение — отговори Джордж и отново за^ мълча.

Слънцето огряваше сега само най-високите върхове.

Сянката в долината беше синя и мека. От далечината долитаха мъжки гласове. Джордж извърна глава и се вслуша в тях.

— Джордж! — повика го Лени,

— Да?

— Няма ли да ме ругаеш?

— Да те ругая ли?

— Ами да, нали все ме ругаеш, като направя беля. Няма ли да речеш: „Ако те нямаше тебе, щях да си взема петдесетте доларчета...“

— Боже мой! Забравяш всичко, а помниш всяка моя дума.

— Е, започвай де! Джордж потръпна и подхвана вцепенен:

— Ако бях сам, така лесно щях да си живея, — Гласът му беше равен, безстрастен. — Щях да си работя и за нищо да не мисля.

Той млъкна.

— Продължавай — каза Лени. — „А дойде ли краят на месеца...“

— А дойде ли краят на месеца, вземам си петдесетте доларчета... и в някое заведение.

Джордж пак млъкна. Лени го гледаше с нетърпение.

— Продължавай, Джордж — каза той. — Няма ли да ругаеш повече?

— Не — отговори Джордж.

— Ще се махна, то се е видяло — рече Лени. — Щом не ме искаш, ще хвана баирите и ще си заживея в някоя пещера.

Джордж потръпна отново.

— Не, искам да си останеш при мен — каза той.

— Разкажи ми пак както по-рано — заумилква се Лени.

— Какво да ти разкажа?

— За другите и за нас.

— Такива като нас нямат семейство — подзе Джордж. — Посберат малко
парици, па ги пропилеят. Нямат си никого, никой не дава пукната пара за
тях.

— Но при нас е друго! — възкликна Лени щастлив. — Кажи сега за нас.

Джордж мълча известно време.

— Но при нас е друго — рече той.

— Защото... Защото аз си имам приятел...

— И аз си имам приятел. Двамата сме приятели и се грижим един за друг — извика възторжено Лени.

Вечерният ветрец полъхна над поляната, зашумоли в листата и набразди
зеления вир. Отново долетяха виковете на мъже, този път по-близки от
преди.

Джордж свали шапка и каза с разтреперан глас:

— Свали си и ти шапката, Лени, да те полъхне ветрец;

Лени си свали послушно шапката и я сложи на земята пред себе си. Сянката
над долината стана още по-синя, вечерта настъпваше бързо. Вятърът
донесе до тях пукот на съчки в храсталака.

— Кажи сега как ще си живеем — подсети го Лени. Джордж се беше заслушал в далечния шум. За миг лицето му придоби замислен вид.

— Погледни оттатък реката, Лени, и ще видиш като наяве това, дето ще ти кажа.

Лени обърна глава и устреми поглед отвъд вира, по притъмнелите склонове на Габиланите.

— Ще си купим една фермичка... — започна Джордж. После измъкна от джоба
си пистолета на Карлсън и свали предпазителя. Ръката с пистолета се
подпря на земята зад гърба на Лени. Джордж погледна Лени в тила — там,
където гръбнакът се съединява с черепа.

Нагоре по реката се чу мъжки глас, друг му отвърна.

— Продължавай — подкани го Лени. Джордж вдигна пистолета, но ръката му затрепера и той пак я подпря на земята.

— Продължавай — каза Лени. — Кажи как ще си живеем. Ще си купим фермичка и...

— Ще си имаме крава — продължи Джордж, — а също прасенце и кокошчици... Ще засадим и ливадка с люцерна...

— За зайците! — възкликна Лени. , — За зайците — повтори Джордж.

— И аз ще гледам зайците.

— И ти ще гледаш зайците.

Лени се захили до ушите от щастие.

— И ще си живеем царски — каза той.

— Да.

Лени обърна глава.

— Не се обръщай, Лени. Гледай оттатък реката, че да видиш като наяве фермичката.

Лени го послуша. Джордж погледна към пистолета. В този миг в гъстака се чуха стъпки. Джордж се обърна по посока на шума. .

— Продължавай, Джордж. Кога ще я купим?

— Скоро...

— Аз и ти.

— Ти... и аз. И всеки ще бъде добър към тебе. Никакви главоболия вече. Никой никому няма да прави зло.

— Аз пък мислех, че те е хванало яд на мене, Джордж — рече Лени.

— Не — отвърна Джордж, — не, Лени. Не ме е яд. , Никога не ме е било яд на тебе и сега не ме е яд. Искам да разбереш това.

Гласовете се чуваха по-близо. Джордж вдигна пистолета и се заслуша в тях.

— Хайде по-бързо — примоли се Лени. — Нека я вземем веднага.

— Разбира се, още сега. Нямам друг изход, нямаме друг изход.

Джордж вдигна пистолета и доближи дулото до тила на Лени. Ръката му
трепереше неудържимо, но лицето му се вкамени, а с това и ръката се
успокои. Той дръпна спусъка. Трясъкът от изстрела се втурна нагоре по
ридовете и пак се върна. Лени потрепера, после се захлупи бавно на
пясъка и не мръдна повече.

Джордж потръпна, погледна пистолета и го запрати на брега до купчината пепел.

Храсталаците се изпълниха с викове и шум от тичащи крака.

— Джордж, къде си, Джордж? — разнесе се гласът на Слим.

Но Джордж седеше вцепенен и гледаше дясната си ръка, която бе захвърлила пистолета.

Групата изскочи на откритото, водена от Кърли. Той забеляза Лени на пясъка и извика:

— Свършено е с него.

После се приближи до Лени,, погледна го, а след това погледна Джордж.

— Точно в тила — каза тихо той. Слим отиде право при Джордж и седна до него, съвсем близо до него. .

— Успокой се — рече Слим. — Понякога се налага, Но Карлсън се надвеси над Джордж.

— Как стана? — попита той.

— Ей тъй, стана — отвърна уморено Джордж.,

— Пистолетът ми у него ли беше?

— У него.

— И ти му го взе и го застреля?

— Точно така — отвърна Джордж почти шепнешком, без да откъсва поглед от дясната си ръка, която бе държала оръжието.

Слим дръпна Джордж за лакътя.

— Ела, Джордж, ела Да му пийнем двамата по едно. Той се остави на Слим да го вдигне.

— Да му пийнем.“-отново от „За мишките и хората“
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Любими цитати от книги - Page 5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от книги   Любими цитати от книги - Page 5 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Любими цитати от книги
Върнете се в началото 
Страница 5 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Любими цитати от автори
» Любими цитати от песни ?
» Darius looked around the club... /ЛЮБИМИ МОМЕНТИ И ЦИТАТИ/
» Любими книги и техните автори
» Любими песни от 90-те

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: