Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Чат - книги

Go down 
+89
stefani24
the mortal vampire
радина666
Streamers_98
LisaEl
emotion
danne_1
Bloopy
veskuuuuu
Mockingjay
afrodita586
kamity
sisistoeva
nestinarka
nilgyun
byh4o
nikivesy
nin4eto92
black_paranoia
kati2211
sevinch_ahmedova
кака мими
wentlee
rumence1983
FromHell
glimm
Inkogniti22
Mury
sta_ny
greenwitch
jein_black
Tediii
etam
gibon
twilight_i94
SeLiIn
flora1898
Glrk
Nessie
rozi_bj
milencety
lin
sunshine.
Eternal Love
Lioness
cornelia_star
moni794
Rainbow
Silence_love
massiekur
stardust,.,
isabella cullen
pattx
vampire_haidy
dreaM
Spunkk*Ransom
fuckin_rules
p0lit0o
Anomis_Ananda
azsamkalina
iveto02
lukito
misspoesy
darcness
marina9310
Melrose
kiril_atanasov
bubzz
nadeto0222
sironojka
Alice Cullen
lady_abadon
zefira
nikolet4eto
Lavender
pearl
polinceto
nikolkata95
deSaaa
no7alone
Искра
plammitooo
presy
brooke90
twilight_fan4encetyyy
edward_4ever
twilightgirl
DrEaMs_GiRl
gal4eto9052
93 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next
АвторСъобщение
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeПет 8 Май 2009 - 13:20

Ти пък ако си мислиш, че аз всичко разбирам, Haha! Haha! Haha!
Има там наченки на някаква логическа мисъл, ама половината са ми мъгла Haha!
Върнете се в началото Go down
DrEaMs_GiRl

DrEaMs_GiRl


Брой мнения : 564
Join date : 25.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСъб 9 Май 2009 - 0:52

gal4eto9052 написа:
О, напротив, Прес, лъжеш се.
Книгите му са изключителни и във всяка една иа заложен скрит смисъл. Като че ли само "Вероника решава да умре" е по - достъпна.
Просто хората не са свикнали на тежки четива, а за мен именно това е тежко - кара те да мислиш, да си представяш въображаеми ситуации, да се връщаш напред за да видиш нещо, което не си разбрала първия път.
"зехир" е униклана книга, просто 80% от тези, които са я чели не разбират смисъла на написаното, затова не е толкова популярна.
Същото се отнася и за "Вещицата от потобело", а за "Дневникът на един маг" да не говорим...
Много съм съгласна, въпреки, че не съм на твоите години мисля,че тези книги има защо да се четат, имат страхотен смисъл,не съм чела "Вероника..." и "Дневникът...", но определено Захир имаше страхотно влияние и теми за размисъл
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСъб 9 Май 2009 - 17:50

Хей, феновете на Кинг, ще ми дадете ли по едно мнение за "Тъмната половина" и "Особени сезони"? I love you Че сега съм почнала първата, а като я прочета ще започна и следващата... Просто искам да ви чуя, така да се каже, по тях двете Smile
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСъб 9 Май 2009 - 17:58

Аз искам да чуя/прочета мнения за "Мъртвата зона" и "Сейлъмс Лот". Първата я чета в момента, а втората ми хвана окото в любимата квартална книжарничка, и се чудя дали да си взема нея, или нещо по - популярно негово...
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСъб 9 Май 2009 - 18:13

И двете са на ниво, Искре.
Особени сезони си я купих наскоро, но много ми хареса. Естествено, имай една наум, че все пак са разкази, а не цели произведения, но са грабващи.
Третият разказ, "Тялото" нещо не го разбрах особено. Не казвам, че не ми хареса, а просто че се загубих, май трябва пак да го попрелистя.
Иначе относно Тъмната половина - аз съм човек, който обича символиката. Книгата я нямам, но я бях взела от библиотеката. Врабчетата играят доста важна роля, а краят направо ми беше взел акъла. Изключително завладяваща, трябва да я прочета отнояо..
Така че, да.. и двете са Кинг.
*hope I've helped :Р
Върнете се в началото Go down
Искра
Администратор



Брой мнения : 3909
Join date : 14.01.2009
Age : 32

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeНед 10 Май 2009 - 10:07

Мерси много, Гал. На теб ти имам пълно доверие, щом казваш, че е така, значи е Wink
Аз пък ще дам мнения за Диди - ами, "Мъртва зона", първо поздравления, че я четеш Smile Любимата ми на Кинг и със сигурност в топ 5 любими книги. Написана е в две части, вече не помня как точно се казваха (май бяха Колелото на късмета и Смеещият се тигър). Просто самата история в книгата е толкова завладяваща (вече ме е яд, че не си я купих и нея, за да си я имам..). Определено си заслужава четенето, Диди.
"Сейлъмс Лот" - книга, която също много ми хареса. Интересен сюжет, просто както се казва, "старите вампири", т.е. не ония добронамерените от Здрач Smile Също си заслужава да я прочетеш Wink
Върнете се в началото Go down
Alice Cullen
VIP
Alice Cullen


Брой мнения : 1284
Join date : 15.01.2009
Age : 31
Местожителство : Somewhere In Time

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeНед 10 Май 2009 - 11:12

Мерси, Искре. Да, в 2 части е книгата, а има и 3 - та, "Записки по Мъртвата Зона," което предполагам не е точно трета част, а по - скоро някакво допълнение. Ениуей, като стигна до там ще видя.

Още щом видях корицата на Сейлъмс Лот реших, че ще я чета. И то точно заради "олд скуул" вампирите. Все пак трябва малко разнообразие от "блестящите."

Благодаря за мненията ти, Искре, ще си дочета/прочета и двете книги.
Върнете се в началото Go down
presy

presy


Брой мнения : 2337
Join date : 14.01.2009
Age : 29
Местожителство : Wonderland

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeНед 10 Май 2009 - 11:14

Alice Cullen написа:
Аз искам да чуя/прочета мнения за "Мъртвата зона" и "Сейлъмс Лот". Първата я чета в момента, а втората ми хвана окото в любимата квартална книжарничка, и се чудя дали да си взема нея, или нещо по - популярно негово...

Първата ми е сред любимите на стивън Кинг и си заслужава. Надявам се да ти хареса Smile
Сейлъмс Лот.. за някои е слаба книга но на мен много ми хареса. Не толкова добра, колото "Мъртва зона" и "Тъмната Кула", но все пак доста добра. Пак става въпрос за вампирите, само че онези са Адски същества, не се контролират и няма нищо човешко в тях. Smile

Искре, за "Тъмната половина" и "Особени сезони" не мога да ти помогна, но щом Гал казва така, значи са ми в To do list-a. :Р
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeНед 10 Май 2009 - 11:35

Айде да преименуваме форума на Стивън Кинг и да приключваме, а? Haha! Haha! Haha! Haha!
Така като гледам ще има доста навити... Haha! Haha!
Върнете се в началото Go down
azsamkalina

azsamkalina


Брой мнения : 486
Join date : 13.02.2009
Age : 28
Местожителство : sofia

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeНед 10 Май 2009 - 15:51

аз съм съгласна с галчето :Р
иначе аз миналата година ходих в Барт и си купих 3те ми любими книжки на Стивън Кинг! Срамота е да ги нямам в къщи Haha! Това са "Мъртвата зона", "Тъмната половина" и естествено "Живата факла" !
Мисля скора пак да се отбия и да си купя "Зеленият път" и "Сейлъмс Лот". Първата щото само съм гледала филмчето и е грехота да не съм я чела. А втората щото тука има много хора дет я хвалят и мисля, че и на мен ще ми допадне. Като я прочета ще си кажа мнението!
И да се похваля са си препричитам Мъртвата зона щото съм - lack of money. Haha! Нали се пак трябва да си имам едни 20 лева за Затъмнение Cute
Върнете се в началото Go down
Anomis_Ananda

Anomis_Ananda


Брой мнения : 18
Join date : 06.04.2009
Age : 39
Местожителство : София

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeПон 11 Май 2009 - 17:14

Хелоу, извинете, но преди около час ровене видях, че някой беше проявил интерес къ Dreancatcher на Стивън Кинг. хехе. мииии, въпросната книга ми попадна на един купон, сега ще решите колко ли съм зле, та да отида на купон и да се хвана да чета. хвана ме да си призная, зачетох се, и даже собственичката ми я "шит-на" доста доброволно и без много раздумки. на следващата седмица отидох на една вила с една приятелка. Описанието което ще сръчкам набързо, може да направи вЧеПетление на онези от вас, които са я чели
Беше адски странно: Вилата беше на два етажа, типична хижа, терасата обхождаше целия втори етаж, а вратите се затваряха с райбер и всеки момент, ако някой прецени, с помощта на прост ритник можеше да се озове в едно помещение с нас. Намираше се в средата на гората, отдалечена от града, бяхме сами и по цял ден лежахме на една малка полянка в близост до къщата - аз четях "Капан за сънища", а Вили просто се препичаше. Книгата ми изглеждаше написана изключително приятно, но прекалената концентрация на действия, като "пръдни" и "оригни" доста се отклоняваше от идеята ми за книга на Стивън Кинг, еле пък някоя от която да ми настръхнат и космите в червата. Учудващото беше, че ни тресна параноята много стабилно и още на третия ден от почивката ни, започнахме да чуваме шумове във вилата, сякаш имаше още обитатели в някоя съседна стая, но реално бяхме само ние двете! Колкото ми беше забавно, смешно, приятно, лежерно, докато се забавлявах със страниците ситен текст, толкова повече психясвахме вечер, докато с Вили не си взехме една брадва и една лопата от килера и не решихме да си ги сложим до леглата. Малко по-рано, през въпросната, се разходихме до градчето за малко провизии, когато на връщане ни задяваха някакви мазни тираджии, спрели да се поят на някоя от многото планински чешми- от това май не ни стана по лесно и вероятно доведе до избора ни на "оръдия на бита" за евентуална самоотбрана.
Но това, разбира се, е само една случка, която ми се щеше да споделя... колкото до книжката- готина е, по-добра е от филма милион пъти- нещо Стивън Кинг не попада много-много на добър екип по екранизациите (много малко са качествените) и тази специално е мнооого наакана от някой доста безрасъден посерко. Честно да си кажа, ако не бях прочела допълнителните страници- посвещения и прочие - о книгата може да му хрумне на читателя какво точно е минавало пре акъла на Кинг - болестта на жена му и специфичните й характеристика, тъй като не веднъж пояснява, че примерно чувството от нашественика е като да те разяжда рак, или болката или аромата е свързан някак си с тази болест. Това никъде не се усещаше във филма...

иначе преди време прочетох "По следите на боговете" на Греъм Хенкок и доста се вглъбих в идеите му, определено ми хареса. Купих си и неговата "Подводен Свят", но още не съм се мобилизирала, тъй като пък попаднах на "Историкът" на Елизабет Костова и ми се стори интересна. За съжаление ме изпусна някъде при първата среща с дракула, тъй като съм доста чувствителна на тема "историческа точност" и някак не ми допадна странната идея за "ДРАКУЛА Е ЖИВ" lol! после се появи "Здрач", бомбардиращ ме от дясната част на facebook, като все се появяваше и ми напомняше увеличаващия брой почитатели. Съвсем случайно попаднах на нея в един невзрачен супермаркет, в някакъв столичен квартал и си я взех от любопитство. репликата за трите неща относно Едуард, които главната героиня знаела, ме накараха да се разочаровам, че съм си я купила, но когато я отворих на следващата сутрин и се зачетох отвъд бледите ръце на корицата... не можах да я пусна до към 10-11 вечерта, когато с нянаситност ровех в задната корица за още страници. Уви. Слава богу, на следващата седмица, в същия супер открих "Новолуние"- случи се същото, но нямах повече търпение да чакам третата и четвъртата част и съвсем случайно, отново, ги зърнах в английско издание, на витрините на кварталната "книгомания" вече се сдобих с тях и ги изгълтах като прохладен и вкусен бейлис. Не ми стигаше, чаках следващата с нетърпение, а "Midnight sun" me заинтригува. зачетох се. оказа се "Здрач". Ноооо... гледната точка бе променена, хвърли нова светлина, нова мистерия... смятам да я дочакам- рано или късно ще бъде публикувана и тогава ще препрочета "Здрач" за трети път, но паралелно с "Midnight Sun", за да си съпоставя гледните точки, мислите, образите на героите... би било много интересно преживяване. вече си промених коренно мнението за Бела и за Джесика- за първата къ по-добро, за втрата към по-лошо.

е фермана дали ще ми го чете някой...нзн, но благодаря за вниманието Smile
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 9:17

аз го прочетох. за първите книги нищо не мога кажа, тъй като не съм ги чела, но за Здрач мога много да говоря. Не мисля, че ще е интересно отново да се захваща темата, тъй като тук доста се обсъждаше. Иначе като цяло книгата е доста завладяваша, но аз накрая й изгубих магията... Nooo way!
Върнете се в началото Go down
DrEaMs_GiRl

DrEaMs_GiRl


Брой мнения : 564
Join date : 25.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 17:41

Току - що прочетох "Черната Далия" и от снощи ме е хвнала няква параноя по тази книга Haha! снощи четох 3 часа и ми останаха 20 стр, които абсолютно против принципите ми ги оставих за днес...и просто края и беше..уау както и се очакваше де...определено иторията е супер завладяваща и дори в момента си тегля филма,ако има някой, който я е чел ако иска ще обсъдим
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 17:45

ще те посъвевам нещо...не гледай филма.....разбира се, че винаги книгата е по-хбава, но тук просто са се изгаврили с историята....всичко тече със скороста на български реотан, някой реакции са толкова преиграни, и разбира се, са се отклонили от книгата...
а като стана въпрос за книгата, просто беше невероятна...аз също нямах търпение да я прочета. Знам, че на някой места се използваха по нецензурирани думи, но пък точно това я прави толкова готина+идеята де
Върнете се в началото Go down
Anomis_Ananda

Anomis_Ananda


Брой мнения : 18
Join date : 06.04.2009
Age : 39
Местожителство : София

Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 18:07

вчера наченах едно книжле, което се казва "The Black Book". ако сте гледали един научно-популярен филм, под името "the secret beyond matter", тази малка книжка е доста подобна. интересна е, един вид обосновка на "Матрицата" чрез физически закони. малко е психарско да разбереш, че светът ти не е истина, но пък е много готино да се светнеш, че ти можеш да си направиш какъвто пожелаеш. Nooo way!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чат - книги - Page 12 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 12 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чат - книги
Върнете се в началото 
Страница 12 от 24Иди на страница : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Книги в mp3 и електронен вариант
» Аудио книги
» Промоции на книги
» Книги + музика
» Крадецът на книги

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: