Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
ЧЕТЕТЕ ПРЕВОДИТЕ НИ НА ВАШИТЕ ЛЮБИМИ ПОРЕДИЦИ!

Booklovers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Booklovers

ЗАПОВЯДАЙТЕ ДА ЧЕТЕТЕ НАШИЯ НОВ ФЕН ПРЕВОД НА ПЪРВАТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА НА НАЛИНИ СИНГ - В РОБСТВО НА УСЕЩАНЕТО

 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Чат - книги

Go down 
+89
stefani24
the mortal vampire
радина666
Streamers_98
LisaEl
emotion
danne_1
Bloopy
veskuuuuu
Mockingjay
afrodita586
kamity
sisistoeva
nestinarka
nilgyun
byh4o
nikivesy
nin4eto92
black_paranoia
kati2211
sevinch_ahmedova
кака мими
wentlee
rumence1983
FromHell
glimm
Inkogniti22
Mury
sta_ny
greenwitch
jein_black
Tediii
etam
gibon
twilight_i94
SeLiIn
flora1898
Glrk
Nessie
rozi_bj
milencety
lin
sunshine.
Eternal Love
Lioness
cornelia_star
moni794
Rainbow
Silence_love
massiekur
stardust,.,
isabella cullen
pattx
vampire_haidy
dreaM
Spunkk*Ransom
fuckin_rules
p0lit0o
Anomis_Ananda
azsamkalina
iveto02
lukito
misspoesy
darcness
marina9310
Melrose
kiril_atanasov
bubzz
nadeto0222
sironojka
Alice Cullen
lady_abadon
zefira
nikolet4eto
Lavender
pearl
polinceto
nikolkata95
deSaaa
no7alone
Искра
plammitooo
presy
brooke90
twilight_fan4encetyyy
edward_4ever
twilightgirl
DrEaMs_GiRl
gal4eto9052
93 posters
Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next
АвторСъобщение
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 18:08

в какъв смисъл "Светът ти не е истина"?
Върнете се в началото Go down
Anomis_Ananda

Anomis_Ananda


Брой мнения : 18
Join date : 06.04.2009
Age : 39
Местожителство : София

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 19:13

ами най-добре да цитирам малко от нея:

"С очите си ли виждаме?

Всички сме свикнали с представата, че очите ни са отворените към света прозорци. Науката обаче ни показва, че ние не виждаме чрез очите. За да може да се осъществи "виждането", милиони нервни клетки, разположени в очите, трябва да изпратят съобщение, като по кабел, до мозъка.
Светлинните снопове (фотони), които пътуват от предмета до окото, преминават през лещата, намираща се в предната част на окото, там се пречупват и падат в обърнат вид върху ретината, намираща се в задната част на окото. След известен брой химични операции, извършени от пръчиците и конусите на ретината, този образ се превръща в електрически импулс. След това се изпраща, посредством връзки на нервната система, в задната част на мозъка. Мозъкът превръща този поток в смислен триизмерен образ. Така например, когато гледаме играещи деца в парка, ние не виждаме децата и парка с очите си, защото образите на тази гледка не се образуват пред очите ни, а в задната част на мозъка ни.
Всички тези факти ни водят до едно и също заключение. През целия си живот, ние винаги сме си мислели, че светът съществува извън нас. Той обаче е вътре в нас- той просто е в една част от мозъка ни."

"Цветовете също са създадени в мозъка. Още от момента на раждането си, ние влизаме в контакт с една цветна среда и изпъстрен с цветове свят. Във вселената обаче няма нито един цвят. Отвън съществуват само електромагнитни вълни с различни амплитуди и честоти. Това, което достига до нашия мозък, е енергията, идваща от тези вълни. Ние наричаме това "светлина", въпреки че това не е светлината, която познаваме - светеща и бляскава. Тя е просто вълнева енергия. Когато мозъкът ни интерпретира тази енергия, "измервайки" или приемайки различните честоти на вълните, ние започваме да виждаме "цветове"."

всъщност, авторът на книгата, се основава и на вълневата, и на корпускулярната теории за разпространение на светлината, както и на факти от анатомията, медицината, съвременната наука...

ето тук можеш да видиш най-обща информация и за двете.

по-нататък в книгата са описани и другите сетива - обоняние, слух, допир, вкус; защо сънищата ни са цветни и реалистични; какво поражда и какво е всъщност усещането за разстояние; какви са принципите на вибрацията и холограмата; електрическите полета около материалните обекти; и още доста други неща. дават се физически доказателства за метафизичните теории, които са за всички скептици с нагласа "око да види, ръка да пипне". смятам, че е приятно четиво, а и от дизайнерска гледна точка е първата книга с черни страници и бял шрифт. кандидатства за нобелова награда, поне според един бял етикет, завързан за книгата. авторът и е българин, но името му звучи по-скоро като артистичен псевдоним - Ивомир.

надявам се да съм била полезна
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 20:14

доста е интересна и е хубаво, че има черен фон с жял шрифт...
Гал, добре, че не си гледала филма, не го и гледай, аз погледах около 30 мин и се отказах
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 20:41

Книгата, книгата прочете ли я? Haha!
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 20:47

Книгата съм я чела, може би и за това бях толкова разочарована то филма... и да ти кажа най-много мв изкефи как беше описано убийството...всички от класа настръхнаха и почнаха да се пулят Haha!
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 20:56

Ох, на Арн ли убийството??? Nooo way! Nooo way! Nooo way!
По дяволите, сега я дочитам... Ама той умира ли?
защо умира??? o.O Nooo way! Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 20:59

ние с теб май не сме доразбрали...аз първо ти говорех за черната далия и ти като ме попита дали съм чела книгата и си мислех, че за нея ми говориш...... Haha!
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:00

Haha! Haha! Haha! Haha! Haha! Haha!

И аз първо говоре за нея, ама после се отплеснах....
Haha! Haha! Haha!
О, Черната далия така и не я дочетох... Ужасна бее, изобщо не ми хареса.
Аз мрънкам за онази трилогия за рицарите, за която ти говорех преди време. Haha!


Последната промяна е направена от gal4eto9052 на Сря 13 Май 2009 - 21:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
DrEaMs_GiRl

DrEaMs_GiRl


Брой мнения : 564
Join date : 25.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:01

Оле мен тръпки ме побиха накрая като Дуайт най - накрая го хвана убиеца, иначе самото убийство на Бет Шорт не ме потресе толкова,аз си падам брутална и ми се стори направо нормално... Haha! Haha! Haha!
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:04

аз също си падам по бурталните убийства и чак е изкефи описанието, но пък не очаквах, че майката ще е убиеца...
Гал, като ме пита дали Арн умира, чак тогава се усетих, че ме питаш за трилогията...не съм а чела? хубава ли е?
Върнете се в началото Go down
DrEaMs_GiRl

DrEaMs_GiRl


Брой мнения : 564
Join date : 25.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:04

no7alone написа:
ще те посъвевам нещо...не гледай филма.....разбира се, че винаги книгата е по-хбава, но тук просто са се изгаврили с историята....всичко тече със скороста на български реотан, някой реакции са толкова преиграни, и разбира се, са се отклонили от книгата...
а като стана въпрос за книгата, просто беше невероятна...аз също нямах търпение да я прочета. Знам, че на някой места се използваха по нецензурирани думи, но пък точно това я прави толкова готина+идеята де
Аз съм пропуснала това мнение и мнгоо ми хареса как го каза Smile аз обаче съм решила да видя кое му е толкова оплесканото,все пак съм намразила филмите със Скарлет Йохансон всички са супер скучни Haha! а относно книгата,то отпред в сюжета където е си пише,че е използван циничен език,така че бях подготвена,но не ми правеше впечатление Smile

Оо за майката,вече не се и учудих,аз толкоз се нагледах на интриги,че даже по едно време си мислех,че убиеца е Лий...винаги ме е екфел,ама така и никой не стигна до нивото на дуайт, а за майката тя ми беше най - невзрачна за семейство Спраг,още от началото си личеше,че Мадлен ще е куката,а Марта нормалната
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:07

ами мен също не ми правеше впчатление, но като почнах да чета секс-сцените...паднах....не го очаквах, ама... както и да е
Върнете се в началото Go down
gal4eto9052

gal4eto9052


Брой мнения : 2809
Join date : 19.01.2009
Age : 31
Местожителство : Neverland

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:08

no7alone написа:
аз също си падам по бурталните убийства и чак е изкефи описанието, но пък не очаквах, че майката ще е убиеца...
Гал, като ме пита дали Арн умира, чак тогава се усетих, че ме питаш за трилогията...не съм а чела? хубава ли е?

Ооо... божествена е... Аз понеже обожавам такива старовремски романи...
Третата част разказва как той се връща след като 20 години е бил рицар тамплиер, а тя е била 20 години в манастира. И Арн и обещава, че ще се оженят, а останалите от рода му се опитват да му попречат и да стъкмят брак по сметка...
Абе, уникална е книгата, не мога да я оставя. In Love
Върнете се в началото Go down
DrEaMs_GiRl

DrEaMs_GiRl


Брой мнения : 564
Join date : 25.01.2009
Age : 28
Местожителство : Велико Търново

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:10

Ооо да това ме напомни,как в понеделник по история, както винаги съм с книга и чета си там на спокойствие и една фр дето седи до мен изведнъж се заинтересува от книгата нещо и както погледна страницата подмина това, което чета и продължи да оглежда нататък където още не бях стигнала и само вика "оууу!" и аз гледам нататък и Дуайт казва за него и Мадлен...абе май не е мнгоо прилично да цитирам,ама ти разбираш какво имах предвид Haha!
Върнете се в началото Go down
no7alone

no7alone


Брой мнения : 983
Join date : 14.01.2009
Age : 32
Местожителство : Планетата Земя

Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitimeСря 13 Май 2009 - 21:19

е да.....аз като го прочетох в час и си запазах местото....после като се видех с гаджето и му го прочетох...заеби..после всеки следващ шът, когат се видехме, ме питаше дали не съм прочела пак нещо такова......
не ми хареса тва, че Дуейт стана побойник и ходеше по к***и
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чат - книги - Page 13 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чат - книги   Чат - книги - Page 13 I_icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чат - книги
Върнете се в началото 
Страница 13 от 24Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Next
 Similar topics
-
» Книги в mp3 и електронен вариант
» Аудио книги
» Промоции на книги
» Книги + музика
» Крадецът на книги

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Booklovers :: Забавление :: Книги-
Идете на: